Zimowe warunki utrudniają życie kierowcom. Wiele dróg nieprzejezdnych Komunikat prasowy
Monika Pianowska 01 października 2019
10:00

Zimowe warunki utrudniają życie kierowcom. Wiele dróg nieprzejezdnych

Skomentuj
Trudno przejezdne są trasy E6 i droga krajowa nr 3, na obydwu z powodu śniegu i wiatru doszło już do wypadków adobe stock/ licencja standardowa
Zgodnie z zapowiedziami meteorologów zimowa aura dotarła do środkowej i wschodniej Norwegii. Obfite opady śniegu szczególnie dały się we znaki w terenach górzystych, jak Valdresflye czy Dovrefjell, odcinki Sognefjellet i Strynefjellet zostały zamknięte z powodu niekorzystnych warunków, które utrzymywały się jeszcze rano 1 października.
Policja i Państwowy Zarząd Dróg (Statens vegvesen) apelują o zachowanie ostrożności na śliskich jezdniach, uczulają też, że kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość m.in. na drodze krajowej nr 15, gdzie uruchomiono jazdę w kolumnie. Zamknięto także odcinek drogi 63 (Møre og Romsdal / Oppland) między Geiranger a Langvatn.
Reklama
Statens vegvesen przed wyruszeniem z domu za kółkiem poleca sprawdzić stan tras na mapie online.

Trudno przejezdne są trasy E6 i droga krajowa nr 3, na obydwu z powodu śniegu i wiatru doszło już do wypadków. W nocy z 30 września na 1 października część kierowców utknęło, próbując poruszać się ośnieżoną drogą lokalną nr 29. Synoptycy przewidują, że we wtorek w ciągu dnia dalej można spodziewać się opadów.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas