Zima wraca na południe kraju: uwaga na śliskie drogi Komunikat prasowy
Monika Pianowska 03 kwietnia 2019
14:14

Zima wraca na południe kraju: uwaga na śliskie drogi

Skomentuj
W Norwegii zmienna pogoda w kwietniu to normalne zjawisko. MN
Mimo że wiosna wysłała mieszkańcom Norwegii sporo sygnałów, początek kwietnia to jeszcze nie odpowiedni czas, by chować do szafy zimowe ubrania. Według synoptyków w środę w południowych i wschodnich rejonach kraju fiordów może spaść od 5 do 15 centymetrów śniegu.
Powyższy tweet przedstawia obszar na mapie Norwegii, w którym od środy 3 kwietnia można się będzie spodziewać opadów od kilku do kilkunastu centumetrów śniegu.
W ciągu dnia, szczególnie na terenach nizinnych, nie zabraknie też deszczu i deszczu ze śniegiem. W związku z opadami można się spodziewać utrudnionych warunków na drodze. Wyjątkowo ślisko będzie na zachód od Oslofjordu w stronę Sørlandet (Telemark, Buskerud i Vestfold).

Jednocześnie na zachodzie Norwegii termometry wskażą nawet kilkanaście stopni na plusie, a na północy, przynajmniej przez kilka najbliższych dni, utrzymają się zimowe warunki.
Powyższy tweet przedstawia obszar na mapie Norwegii, w którym od środy 3 kwietnia można się będzie spodziewać trudnych warunków na drodze.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas