Komunikat prasowy

Zamiast białych świąt – niebezpieczeństwo na drogach. Żółte ostrzeżenie o gołoledzi w wigilię

Monika Pianowska

23 grudnia 2024 13:00

Udostępnij
na Facebooku
Zamiast białych świąt – niebezpieczeństwo na drogach. Żółte ostrzeżenie o gołoledzi w wigilię

Meteorolodzy apelują o ostrożną jazdę autem. stock.adobe.com/licencja standardowa

Prawie w całej Norwegii tegoroczna wigilia upłynie pod znakiem oblodzonych dróg, ostrzegaja synoptycy. Norweski Instytut Meteorologiczny wydał żółte ostrzeżenie o gołoledzi dla okręgu Nordland i dużej części południowej Norwegii. Warunki na drogach mogą być niebezpieczne.
Powodem jest łagodna pod względem temperatury pogoda i deszcz, który we wtorek rano zamarznie na ziemi. Front atmosferyczny w ciągu dnia będzie przesuwać się od południa zachodniej Norwegii i Agder na wschód i północ wschodniej Norwegii.
Wieczorem ostrzeżenie związane z lodem na drogach będzie obowiązywać również w Trøndelag.
W Nordland od wtorkowego popołudnia zaistnieje ryzyko wystąpienia gołoledzi na obszarach poniżej 500 metrów nad poziomem morza.
Instytut Meteorologiczny zachęca, by aktualne informacje o zagrożeniach na drodze sprawdzać na stronie yr.no.
Źródła: NTB, Meteorologene
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok