Wątpliwości wokół finału Raw Air rozwiane. Vikersund z oficjalną zgodą Komunikat prasowy
Maja Zych 03 marca 2019
08:00

Wątpliwości wokół finału Raw Air rozwiane. Vikersund z oficjalną zgodą

Skomentuj
Po remoncie i przebudowie skoczni udało się z powrotem odzyskać licencję na organizację zawodów Pucharu Świata. Hans_Martin [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]
Fani skoków narciarskich mogą odetchnąć z ulgą przed zbliżającym się turniejem Raw Air w Norwegii – po kosztownych przebudowach i masie papierkowej roboty skocznia w Vikersund otrzymała ostateczną pisemną zgodę od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) na organizację zawodów. Wcześniej mamut stracił licencję ze względu na liczne zastrzeżenia do technicznego stanu obiektu, a zawody kończące turniej stały pod znakiem zapytania.
Walka o dopuszczenie skoczni w Vikersund do organizacji turnieju Raw Air była dość długa ze względu na liczne nieprawidłowości, których dopatrzyła się Federacja Narciarska. Po odebraniu licencji na organizację konkursu drużynowego i indywidualnego Norwegowie zdecydowali się na przebudowę obiektu i dostosowanie się do zaleceń FIS – przedstawiciele federacji ostatecznie dali się przekonać i przywrócili norweskiemu mamutowi prawo do przeprowadzenia zawodów. Turniej Raw Air rozgrywany będzie na czterech norweskich skoczniach od 8 do 17 marca, a finał imprezy zaplanowany jest właśnie w Vikersund.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas