Komunikat prasowy

Vinmonopolet z nowym rekordem. Nie chodzi wcale o alkohol

Emil Bogumił

21 maja 2024 17:01

Udostępnij
na Facebooku
Vinmonopolet z nowym rekordem. Nie chodzi wcale o alkohol

Trend obserwowany jest od 2023 roku. Wikimedia Commons/CC0

Vinmonopolet obserwuje rosnący trend sprzedaży napojów bezalkoholowych. W 2023 roku sklepy osiągnęły w tym obszarze nowy rekord. Przedstawiciele norweskiego monopolisty przypuszczają, że nadchodzące miesiące pozwolą na wyśrubowanie historycznego wyniku.
Największą popularnością w Vinmonopolet cieszą się obecnie napoje bezalkoholowe. W pierwszych czterech miesiącach 2024 roku sprzedaż produktów wzrosła o 22 proc. w porównaniu z rekordowym 2023 rokiem. – To bardzo zabawny i odbiegający od normy trend, ponieważ nasza całkowita sprzedaż spadła w tym roku o cztery proc. W zeszłym roku ustanowiliśmy rekord, wydając 1,1 mln litrów napojów bezalkoholowych, a w tym roku z dużym zapasem ustanowimy nowy rekord – skomentował na łamach VG Jens Nordahl, menadżer ds. komunikacji Vinmonopolet.
Vinmonopolet osiągnął rekordy sprzedaży wszystkich napoi podczas pandemii. W tygodniu poprzedzającym Dzień Konstytucji sprzedano 2,9 mln litrów i 3,5 mln litrów płynów kolejno w 2020 i 2021 roku.

Vinmonopolet osiągnął rekordy sprzedaży wszystkich napoi podczas pandemii. W tygodniu poprzedzającym Dzień Konstytucji sprzedano 2,9 mln litrów i 3,5 mln litrów płynów kolejno w 2020 i 2021 roku.Fot. Bjoertvedt, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Jak zwracają uwagę przedstawiciele sieci sklepów, w Norwegii obserwowane są trzy szczyty sprzedaży. Pierwszy następuje przed świętami wielkanocnymi, kolejny przed Dniem Konstytucji, a ostatni podczas przygotowań do Bożego Narodzenia. W 2024 roku Dzień Konstytucji wypadł w jednym okresie z tzw. Zielonymi Świątkami. Pozwoliło to na świętowanie długiego weekendu w terminie 17-20 maja. To, w połączeniu ze słoneczną i ciepłą aurą, doporowadziło do zwyżki sprzedaży.

W tygodniu poprzedzającym długi weekend Vinmonopolet sprzedał 2,6 mln litrów napojów. Spodziewany wynik przekroczono o 250 tys. litrów. W normalnym, pozbawionym świąt tygodniu, na transakcje składa się średnio 1,6 mln litrów trunków i napojów bezalkoholowych.

Źródła: VG, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok