Komunikat prasowy

Tunel Oslofjord będzie zamknięty. Służby przejdą w nim ćwiczenia

Monika Pianowska

27 lutego 2024 13:00

Udostępnij
na Facebooku
Tunel Oslofjord będzie zamknięty. Służby przejdą w nim ćwiczenia

Oslofjord zostanie wyłączony z ruchu 4-6 marca oraz 14 marca. wikimedia.commons/Peter Fiskerstrand/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Tunel Oslofjord na trasie E134 będzie zamknięty w marcu na cztery dni w związku z ćwiczeniami awaryjnymi. Stale dochodzi tam do sytuacji, które wymagają od służb ratowniczych przećwiczenia, jak zachować się w razie danego wypadku.
Oslofjord zostanie wyłączony z ruchu 4-6 marca oraz 14 marca. Zamknięcie dotyczy przedziału czasowego 10:00-14:00. O sprawie informuje Moss Avis. Ruch promowy przez Moss może wówczas nieco wzrosnąć, ponieważ więcej osób będzie korzystać z innej drogi, aby przeprawić się przez fiord.
Działania stanowią uzupełnienie zwykłych zamknięć nocnych związanych z eksploatacją i konserwacją tunelu. W przypadku wyłączenia tunelu z ruchu w ciągu dnia powodem są ćwiczenia. Przeszkolonych zostanie więcej załóg, a w czasie ćwiczeń wymagane jest uczestnictwo wszystkich zespołów wachtowych okolicznych straży pożarnych, a także ośrodków ruchu drogowego Państwowego Zarządu Dróg i Autostrad (Statens vegvesen).
Źródło: Moss Avis
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok