Komunikat prasowy

Strajk kierowców trwa: do protestu dołączyło 4500 związkowców z siedmiu okręgów

Monika Pianowska

26 września 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
2

Do kierowców z Oslo i Viken dołączyli związkowcy m.in. z okręgów Vestland, Trøndelag, Rogaland i Finnmark. adobe stock/ fot. Björn Wylezich/ tylko do użytku redakcyjnego

3800 kierowców autobusów w Oslo i we wschodniej Norwegii rozpoczęło w ubiegłą niedzielę strajk po nieudanych negocjacjach z NHO Transport i Spekter. 26 września dołączyło do nich 4500 związkowców z kolejnych siedmiu okręgów.
W sobotę nie poszli do pracy również kierowcy z Vestland, Trøndelag, Rogaland i Finnmark. Protestują też związkowcy w dużej części Nordland i okolic Kristiansand. Jeśli konflikt będzie się utrzymywał, blisko 12 tys. kierowców autobusów może ostatecznie uczestniczyć w strajku.

Może strajkować nawet 12 000 osób

Mediacje między Federacją Norweskich Firm Transportowych (NHO Transport) i Stowarzyszeniem Pracodawców Spekter a Yrkestrafikkforbundet, Związkiem Pracowników Kolei (Jernbaneforbund), Norweskim Związkiem Pracowników Gminnych (Fagforbundet) oraz Zjednoczoną Federacją Związków Zawodowych (Fellesforbundet) wciąż nie znalazły satysfakcjonującego finału.

Lider Zjednoczonej Federacji Związków Zawodowych (Fellesforbundet), Jørn Eggum, tłumaczył w komunikacie prasowym, że na decyzję o zaangażowaniu w protest większej liczby osób w obliczu braku zmian waunkó umów wpłynęły bardzo wymagający czas pracy kierowców, niskie płace, mały poziom bezpieczeństwa i ogólnie niepewna przyszłość tego zawodu.
Władze Rogland napisały na swojej stronie internetowej, że strajk i sparaliżowana komunikacja miejska może między innymi doprowadzić do zastosowania zajęć online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych od poniedziałku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Joanna Kuchnicka

28-09-2020 00:13

PLAN-C napisał:
wybuchach zakażeń pandemii infacji virusa corona covid 20 a wszyscy zasieją inflacją spora a o podwyżkach nic nie słychać.
Ze co??

Wladyslaw Rutkowski

26-09-2020 20:56

Dobre. Ciekawe co ci ludzie sieją? Czy może że czym sieją? Bo jeśli sieją inflacją i to jeszcze taką "spora" to ja już nic nie rozumiem. Co ważniejsze, kto to coś (inflację chyba) będzie zbierał? Dawno się tak nie uśmiałem.

Pozdrawiam

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram