Komunikat prasowy

Restrykcje do lata 2021, może dłużej. Norwegia szykuje się na drugą falę epidemii

Natalia Szitenhelm

23 października 2020 14:09

Udostępnij
na Facebooku
3

Władze nie chcą, by Norwegia podzieliła los innych europejskich krajów. / na zdjęciu: jeden z symboli Oslo, Pałac Królewski stock.adobe.com/standardowa/SteinOve

W ostatnich tygodniach rozwój zakażeń covid-19 w Europie pogorszył się, powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej premier Erna Solberg. Szefowa rządu zapowiedziała, że obostrzenia mające zatrzymać rozprzestrzenianie się infekcji, mogą potrwać do lata w przyszłym roku, a nawet jeszcze dłużej.
Reklama
- W większości krajów europejskich liczba zakażeń gwałtownie rośnie. [...] Norwegia jest jednak nadal jednym z krajów w Europie o najniższym wskaźniku infekcji - powiedziała Solberg na spotkaniu z prasą 23 października. Dodała, że - choć pojawiło się wiele lokalnych ognisk koronawirusa - gminom udało się je zwalczyć. Premier wspomniała jednak, że władze niepokoi sytuacja epidemiczna w Oslo, Hammerfest, Bergen i Trondheim.

“Martwię się”

- Odnotowaliśmy największą od maja liczbę osób hospitalizowanych w związku z zakażeniem koronawirusem - powiedziała premier. Dodała też, że w ciągu 24 godzin w Norwegii zarejestrowano 270 nowych przypadków covid-19, a sama infekcja rozprzestrzenia się zwłaszcza wśród seniorów. - Istnieje ryzyko, że wskaźnik infekcji nadal będzie rósł - poinformowała szefowa rządu.

W przyszłym tygodniu nowe restrykcje

Solberg zapowiedziała też, że w przyszłym tygodniu rząd ogłosi nowe obostrzenia, by zatrzymać rozprzestrzeniającą się liczbę zachorowań na covid-19. Restrykcje zostaną przygotowane zwłaszcza dla tych obszarów, gdzie wskaźnik infekcji jest obecnie wysoki. Premier poinformowała także, że szef resortu zdrowia Bent Hoie prowadzi dialog z władzami Oslo na temat wdrożenia w stolicy kolejnych środków ostrożności.

Poniżej: rządwy komunikat na temat wprowadzenia nowych restrykcji.

Listopad może być trudniejszy, niż sobie wyobrażaliśmy.~Erna Solberg

Erna Solberg zaapelowała do wszystkich mieszkańców kraju fiordów, by zachowywali szczególną ostrożność, dystans społeczny, a także ograniczyli spotkania w dużym gronie osób. - Jeśli teraz zdecydujemy się zaostrzyć restrykcje, będzie szansa, że ten wysiłek zapewni normalne obchody Bożego Narodzenia - dodała.

Szczepionki tak szybko nie będzie

Otrzymujemy mnóstwo pytań dotyczących szczepionki na koronawirusa - zaczęła premier. - W końcowej fazie badań znajduje się kilka leków. Mamy nadzieję, że pierwsza szczepionka zostanie zatwierdzona do świąt Bożego Narodzenia - dodała. Solberg przyznała, że jeśli prace nad szczepionką będą przebiegać zgodnie z planem, zostanie ona zatwierdzona w pierwszej połowie 2021. Jednak, jak przyznała, może zająć to znacznie więce czasu.

Szczepionka będzie bezpłatna i dobrowolna.
~Erna Solberg

Na razie jednak nie jest pewne, kto w pierwszej kolejności zostanie zaszczepiony na covid-19. Zalecenia dla grup z pierwszeństwem ma opracować Instytut Zdrowia Publicznego (FHI).
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
RafalC75

25-10-2020 17:37

buhahahahahahahahaah
widzę że posiadanie kilku kont do ocenienia swoich wypocin już Ci nie wystarcza????
teraz sam sobie odpowiadasz na komentarze.....do budy trollu

Janek1972

23-10-2020 21:55

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Coś bardzo złego tkwi w szczepionkach, które w żaden sposób nie mogą być obowiązkowe ! Wirusy ciągle mutują i zmuszeni jesteśmy ponosić to ryzyko aż do usranej śmierci. Jeśli ktoś ma na to zbawienne lekarstwo i to w postaci szczepionki, która zmodyfikuje nasze DNA jest dosłownie zwyrodnialcem i popapranym ludobójcą !

PLAN-C

23-10-2020 19:55

Coraz częściej widzę pranie mózgów w tradycyjny sposób
Problem-strach-rozwiaznie

Obecnie jest straszenie tym czymś i już mają rozwiązanie które ma uratować wszystko a mianowicie szczepionkę przedstawia się to w taki sposób jak by wszyscy na to czekali tak aby wyrobić w ludziach potrzebe na to cudeńko.

Widać że bardzo ważne dla kogoś jest abyśmy się wszyscy zaszczepili " za darmo " tzn. z podatków czyli własnych pieniędzy.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram