Prezydent Gdańska zaatakowany podczas finału WOŚP. Nożownik wdarł się na scenę [PILNE] Komunikat prasowy
Hanna Jelec 13 stycznia 2019
21:40

Prezydent Gdańska zaatakowany podczas finału WOŚP. Nożownik wdarł się na scenę [PILNE]

89
Skomentuj
Prezydent został zaatakowany podczas światełka do nieba, około. godz. 20.15. wikipedia/CC BY 2.0
Podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku zaatakowano nożem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Napastnik przedostał się na scenę podczas światełka do nieba i ugodził Prezydenta w okolice serca. Stan polityka jest ciężki. O ataku piszą już nawet norweskie media.
Do ataku na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza doszło 13 stycznia około godz. 20.15, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Napastnik to młody mieszkaniec miasta, który już wcześniej był karany za rozboje. Według relacji świadków mężczyzna wdarł się na scenę i ugodził polityka w okolice serca, wykrzykując zarzuty o swojej niesłusznej odsiadce w więzieniu. Ranny został przetransportowany do szpitala, jego stan jest ciężki. Około godz. 21:30 informowano nieoficjalnie, że Prezydent przechodzi właśnie poważną operację. 

Tragedia w Gdańsku zszokowała nie tylko Polaków. O ataku wspominają już m.in. niemieckie media oraz norweskie NRK. WOŚP prosi, by powstrzymać się od mowy nienawiści i zjednoczyć się w dodawaniu sił Prezydentowi.
Reklama

Bliżej nas