Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne. Tłumnie głosowała także Polonia [AKTUALIZACJA] Komunikat prasowy
Monika Pianowska 14 października 2019
09:00

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne. Tłumnie głosowała także Polonia [AKTUALIZACJA]

16
Skomentuj
Dokładne wyniki Wyborów do Sejmu i Senatu 2019 będą znane 15 października. adobe stock/ licencja standardowa
Według cząstkowych wyników opublikowanych 14 października rano przez Państwową Komisję Wyborczą wybory do Sejmu wygrywa PiS z wynikiem 43,76 proc., tuż za prawicową partią znajduje się Koalicja Obywatelska z poparciem 27,24 proc.
Głosy na reprezentantów pozostałych ugrupowań przedstawiają się następująco:
  • Lewica – 12,52 proc.
  • PSL – 8,58 proc.
  • Konfederacja – 6,79 proc.
Zgodnie z najnowszymi danymi PKW frekwencja wyniosła 61,6 proc.
To dane zebrane do tej pory z 99,5 proc. obwodowych komisji wyborczych. Czekamy na odpowiedź Ambasady RP w Oslo na temat frekwencji w czasie polskich wyborów parlamentarnych w Norwegii oraz tego, jak w kraju fiordów rozkładały się głosy Polonii. Według nieoficjalnych informacji do listy wyborców dołączyło więcej Polaków niż w maju 2019 na potrzeby głosowania do Europarlamentu.
Cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 na podstawie danych z prawie wszystkich komisji.
Cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 na podstawie danych z prawie wszystkich komisji. PKW/MN
Poniżej: kolejka przed lokalem wyborczym w Stavanger
Poniżej: Bergen, godzina stania w kolejce, jak opisuje czytelniczka.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Marek Nowak
Marek Nowak 15-10-2019 19:29

Do LewySierpowy - Brawo !!!! już myślałem , że w powodzi oszalałych wyznawców PISu nie ma nikogo kto sprzeciwiłby się tej chorobie. pozdrawiam.

-7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
55555555 55555555
55555555 55555555 15-10-2019 17:06
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Marek Nowak
Marek Nowak 15-10-2019 08:05

Trochę długim wpisem skomentuję wybory. Polacy to naród z wieloma ułomnościami, to głębokie przywary sięgające rozbiorów. Grupa popierająca PIS to głównie ludzie o mentalności chłopa pańszczyźnianego, przypomnę , że wschód Polski z 1939 to połowa analfabeci. Dzisiejszy rozkład sił widać na mapie poparcia im bardziej na wschód tym większy WSCHÓD., im mniej wykształcony tym większy orędownik pisuaru 2. Polacy to naród kłótliwy i uwielbia podziały - to paliwo ich życia stąd wspieranie wojny dwóch plemion tylko z pozoru mówiących tym samym językiem. Każde ajatollaha krzyki o drugim sorcie i lepszej zmianie, podniesionej ręce na kościół, morderstwie smoleńskim... to cyniczne granie na tych polskich przywarach.. 3. Polacy nie chcą zmian , nawet gdyby zarzucać cokolwiek Wiośnie i Razem , to jednak dają one nowe rozdanie w polityce, dają Polakom szansę na zerwanie z wojną plemion , zerwanie z koterią postsolidarnościową, z najazdem barbarzyńców spod znaku popłuczyn styropianu... i nic Polacy NIE CHCĄ ZMIAN !!!!!!! Wielu dawnych wyborców PO którzy uciekli pod skrzydła pisuaru oczekiwało od POpaparńców - samokrytyki, posypania głów popiołem i odejścia ich wodzów , oczekiwali nowych , młodych mądrych i uczciwych działaczy a został Schetyna. PO ze Schetyną jest trampoliną do zwycięstwa pisuaru, to balast i kotwica!!!. Dzisiaj wiadomo, że pisuar ze swym capo di tutti capi może już każdą podłość zrobić narodowi a naród go i tak poprze. Ajatollah odkrył tajemnicę wygrywania wyborów - szachować kiełbasą wyborczą, umiejętnie fabrykowaną , umiejętnie zarzucać sieć na otępiałych wyborców. Polacy opętani POPISem zupełnie zatracili sens życia i wizję przyszłości. Smog zabija co roku ponad 40.000 , na drogach sami zabijają siebie w ilości około 3. 000 rocznie !!!!, toną około 600 osób, samobójstwa około 6000 osób... nie wspomne o raku, zawałach, udarach ... na które nie ma pieniędzy i medycznej opieki i, pisowcy zażarcie z pianą na ustach walczą o to kto ma usiąść w ławach poselskich by dalej ich mordować w imię jakiejś tam ideologii. Wody z Polski odpłynęły !!!!!! nikogo nie interesuje jej brak, - taka to filozofia widziana przez pryzmę węgla, palone składowiska importowanych śmieci i hałdy plastiku. Głupi naród rządzony przez łotrów. Pozdrawiam pogrążony w smutku..

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
LewySierpowy
LewySierpowy 14-10-2019 21:41

Dlug publiczny Polski w stosunku do PKB wzrosl w 2018 roku o 2%,do 47,8% w porownaniu z Norwegia to o 7,8 wiecej,przy 56% przychodza odgorne instrukcje to ciecia wydatkow publicznych,na razie jestesmy na dobrej drodze do tego pulapu.W kolejce do strajkow czekaja juz nauczyciele,gornicy i fizjoterapeuci.Ci srodkowi raczej pokojowo nie beda rozmawiac z rzadem,niestety wszystkie rzady zamiast stawiac na energie jadrowa stali sie niewolnikami nierentownych kopaln,ale coz zapowiada sie ciekawie ten rzad w czasie nadchodzacego kryzysu

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
marcinws6
marcinws6 14-10-2019 20:33
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
LewySierpowy
LewySierpowy 14-10-2019 16:53

Cos stare dane masz 3 euro na godzine to moze na Cyprze zaraz po wprowadzeniu Euro w 2002 roku placono.Polacy od lat dostaja za granica adekwatne do ich wyksztalcenia i zawodu prace,w okresie miedzywojennym Polske odbudowywali intelektualisci zwiazani z PPS (polska partia socjalistyczna) takich targowiczan z Konfederacji to do Berezy Kartuskiej Pilsudski przeganial,dzisiaj mamy odwrotna sytuacje swolocz nami rzadzi a inteligencje sie pietnuje.Teraz bohaterami nie sa Noblisci,wynalazcy,ludzie inteligentni zas zolnierzyki NSZ ganiajacy po lesie z pistolecikami i mordujacymi niewinnych rolnikow czy lesnikow,jakies klamliwe postacie i wypaczona historia.Po tych wyborach mozna dalej odnowic stare haslo...WYGRAL KLER.Z mojej strony duzy plus na powrot Lewicy,zas srodkowy palec kieruje do faszystow z konfederacji targowickiej!

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Karolina Wisniewska
Karolina Wisniewska 14-10-2019 16:03

Zgadzam sie z G G.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas