Ogromna lawina zasypała Bergensbanen. Wstrzymano kursowanie pociągów Komunikat prasowy
Maja Zych 18 lutego 2020
10:09

Ogromna lawina zasypała Bergensbanen. Wstrzymano kursowanie pociągów

Skomentuj
Przed rozpoczęciem prac porządkowych bezpieczeństwo w miejscu zejścia lawiny musieli ocenić geologowie. flickr.com / abbilder / https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
W poniedziałek 17 lutego lawina śnieżna, która zeszła na wschód od mostu Kleven tuż przed godziną 13:30, doprowadziła do całkowitego paraliżu linii kolejowej Bergensbanen na odcinku między Myrdal a Ustaoset. Na razie nie wiadomo, ile potrwają utrudnienia dla pasażerów, którzy nie mogą liczyć na komunikację zastępczą – ze względu na trudne warunki pogodowe w górach nie jest możliwe zapewnienie alternatywnego środka transportu.
Linia Bergensbanen funkcjonuje bez zmian na odcinku między Bergen a Myrdal.
Trasa linii Bergensbanen jest nieprzejezdna na odcinku od Myrdal do Ustaoset.
Trasa linii Bergensbanen jest nieprzejezdna na odcinku od Myrdal do Ustaoset. screenshot: Google maps

Duże utrudnienia dla pasażerów

Już od wczoraj na trasie kursowania linii Bergensbanen trwają prace, które mają na celu uprzątnięcie skutków lawiny. Wiadomo też, że na odcinku między Voss a Ustaoset wciąż występują problemy z prądem.

Norweski państwowy przewoźnik Vy poinformował także w komunikacie, że ze względu na trudne warunki pogodowe nie jest możliwe zapewnieni zastępczej komunikacji autobusowej – wszyscy pasażerowie muszą się dlatego liczyć z opóźnieniami i odwołanymi połączeniami.

Kolejne komunikaty dotyczące sytuacji na linii Bergensbanen mają być przekazane dziś około godziny 12.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas