Nowy parking najwcześniej za dwa lata. Na lotnisku w Stavanger wciąż trwa szacowanie strat Komunikat prasowy
Maja Zych 31 stycznia 2020
11:52

Nowy parking najwcześniej za dwa lata. Na lotnisku w Stavanger wciąż trwa szacowanie strat

Skomentuj
W spalonym budynku parkingu zostało nawet 1300 zaparkowanych pojazdów. Adobe Stock / licencja standardowa / Angelov
Pożar, który 7 stycznia tego roku wybuchł w budynku parkingu przy lotnisku w Stavanger, doprowadził do poważnych uszkodzeń konstrukcji, a także ogromnych strat – wciąż nie wiadomo też, czy uda się uratować budowlę, czy trzeba będzie ją zburzyć i postawić od nowa. Według pierwszych informacji nie prędko uda się także zapewnić pasażerom dostęp do wszystkich miejsc postojowych – dyrektor lotniska w Stavanger, Anette Sigmundstad, zapowiada, że odbudowa parkingu potrwa najpewniej aż do wiosny 2022 roku.
Cały czas trwa również wyciąganie ze zniszczonego budynku zaparkowanych tam aut – łącznie na parkingu utknęło bowiem nawet 1300 pojazdów.

Odbudowa zajmie dwa lata

Na razie na parkingu przy lotnisku w Stavanger wciąż trwa szacowanie strat i jest jeszcze za wcześnie, żeby ocenić, czy budynek zostanie całkowicie zburzony.

– Jesteśmy w posiadaniu skanów 3D budynku. To będzie podstawą dla dalszych prac, aby ustalić, czy cały budynek lub tylko jego części zostaną zburzone. Cel jest taki, żeby nowy parking był gotowy na wiosnę 2022 roku – mówi dyrektor lotniska w Stavanger Anette Sigmundstad. W przyszłym tygodniu powinien pojawić się jednak końcowy raport, na podstawie którego będzie można podjąć ostateczną decyzję na temat przyszłości spalonego budynku.

Do tego czasu pasażerowie oraz osoby dojeżdżające na lotnisko samochodami muszą korzystać z pozostałych parkingów oraz tymczasowo wprowadzonych rozwiązań, które powinny ograniczyć niedogodności i zapewnić wystarczającą liczbę miejsc.

Swój samochód można obecnie zaparkować na parkingach P7 (bez rezerwacji) i P8 (tylko z rezerwacją), a także P10, gdzie podstawiony został autobus. Osobom z niepełnosprawnościami zaleca się korzystanie z części P7, natomiast opcja Kiss and fly została udostępniona tymczasowo przy hotelu Scandic. Bez zmian kursują autobusy i taksówki.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas