Komunikat prasowy

Lato w Norwegii kończy się na dobre? Synoptycy zapowiedzieli pierwszy śnieg

Monika Pianowska

01 września 2021 11:00

Udostępnij
na Facebooku
1

Na północy w wyżej położonych obszarach temperatura może spaść nawet do zera. stock.adobe.com/licencja standardowa

Podczas gdy mieszkańcy południowej Norwegii mogą cieszyć się jeszcze temperaturami godnymi późnego lata, mieszkańcy północnej części kraju mogą wkrótce spodziewać się nawet śniegu, pisze na Twitterze Norweski Instytut Meteorologiczny (Meteorologisk institutt).
Meteorolodzy obserwują obecnie w kraju fiordów duże różnice temperatur. Na północy spodziewane są w najbliższym czasie znaczne jej spadki – w wyżej położonych obszarach nawet do zera. Synoptycy uczulają, żeby przemyśleć wyjazd w góry, ponieważ w weekend może tam wystąpić zamieć śnieżna. Zapowiadają również, że nawet mieszkańcy południa muszą się spieszyć korzystać z cieplejszych dni, bo od najbliższego piątku ochłodzi się w całej Norwegii.
Jednocześnie Instytut Meteorologiczny ogłosił żółty poziom zagrożenia pożarami lasów w Sør- i Østlandet oraz Vestlandet na południe od Stad. Alarm dotyczy Østfold, Akershus, Oslo, Buskerud, Vestfold, Telemark, Agder, Rogaland, Hordaland i Sogn og Fjordane. W ciągu najbliższych dni nie przewiduje się tam opadów, a obecnie podłoże jest już bardzo suche. Należy tam uważać, posługując się ogniem, np. rozpalając grilla w plenerze. Żółte ostrzeżenie oznacza umiarkowane ryzyko pożaru lasu.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


gregorek0078 Gradalski

01-09-2021 15:30

Wkoncu zimno będzie

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram