Koniec z blokowaniem serwisów internetowych za granicą. Od sierpnia nowe przepisy Komunikat prasowy
Maja Zych 19 lipca 2019
08:00

Koniec z blokowaniem serwisów internetowych za granicą. Od sierpnia nowe przepisy

4
Skomentuj
Takie same przepisy obowiązują na terenie UE już od kwietnia zeszłego roku. pixabay.com / Jade87 / Pixabay License
Już 1 sierpnia w Norwegii wejdzie w życie nowe prawo, dzięki któremu korzystanie z internetowych serwisów streamingowych w Unii Europejskiej będzie odbywało się na takich samych zasadach, jak w kraju. Dzięki temu podczas wakacyjnych wyjazdów będzie można bez ograniczeń korzystać z serwisów typu Netflix czy Spotify.
W krajach członkowskich UE prawo dotyczące dostępu do treści online za granicą obowiązuje już od kwietnia 2018 roku, jednak Norwegia musiała najpierw przygotować własne regulacje, które pozwoliły na wprowadzenie zmian. Wdrożenie nowego prawa oznacza w praktyce, że użytkownicy serwisów streamingowych, którzy wykupili abonament w Norwegii, będą mogli na takich samych zasadach korzystać z usług na terenie całej Unii Europejskiej – w tym w Polsce. Chodzi tutaj o serwisy takie jak Netflix, HBO GO, Amazon Prime czy Spotify.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
PolAker
PolAker 20-07-2019 17:18

Telewizje dawno by zbankrutowały tak więc obciąży się obywateli przymusową opłata w tedy wiele osób stwierdzi że skoro i tak płacę to może coś obejrzę i tak właśnie się robi pranie mózgu najlepsze jest takie kiedy nie oglądasz a tylko sobie coś robisz TV po prostu działa w tyle haha później nawet nie pamiętasz gdzie ja to słyszałem? Nie ważne ważne że się zakodowało w główce. Wiele sugestii wykiełkuje z czasem.

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tomasz Lenartowicz
Tomasz Lenartowicz 20-07-2019 10:49

A co z NRK?

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
czas18
czas18 19-07-2019 19:48

Czy jak ktoś wykupił Netfixa w Polsce to będzie miał dostęp do polskich filmów tak jakby był w Polsce, czy też będą dostępne tylko filmy które są dla danego kraju.

10
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PolAker
PolAker 19-07-2019 16:01

No to ameryka

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas