Dzwonienie na numery specjalne będzie tańsze. Od września koniec z dodatkowymi opłatami Komunikat prasowy
Maja Zych 10 lipca 2019
13:12

Dzwonienie na numery specjalne będzie tańsze. Od września koniec z dodatkowymi opłatami

Skomentuj
Rozmowa z numerami specjalnymi nie będzie już generować dodatkowych kosztów do abonamentu. pxhere.com / CC0 Public Domain
Norweski Urząd ds. Komunikacji (Nkom) poinformował 8 lipca o nadchodzącej zmianie przepisów dotyczących telefonii, zgodnie z którymi już od 1 września tego roku połączenia z numerami specjalnymi nie będą mogły być obciążone wyższymi opłatami. Oznacza to, że mieszkańcy Norwegii mogą zapomnieć o wysokich rachunkach za rozmowy z infoliniami firm.
Rozporządzenie dotyczyć będzie wszystkich połączeń, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych.

Takie same opłaty

Już od 1 września wszystkie połączenia wychodzące na numery trzy- lub pięciocyfrowe zaczynające się od: 85, 810 i 815 będą kosztować dokładnie tyle samo, co zwykłe rozmowy. Numery objęte rozporządzeniem są w wielu krajach europejskich wciąż używane przez biura obsługi klienta, dlatego dłuższe oczekiwanie na linii oznaczało do tej pory dużo wyższy rachunek. Jak informuje Norweska Rada Konsumentów (Forbrukerrådet), numery te używane są też przez infolinie wielu szpitali czy komisariatów, dlatego zmiany w prawie zwiększą dostęp do instytucji publicznych, do których od września dodzwonimy się bez dodatkowych opłat.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas