Dwie osoby zginęły na Svalbardzie. To pracownicy Polskiej Stacji Polarnej Komunikat prasowy
Maja Zych 19 maja 2019
19:53

Dwie osoby zginęły na Svalbardzie. To pracownicy Polskiej Stacji Polarnej

Skomentuj
W Polskiej Stacji Polarnej na Svalbardzie pracuje 14 osób. Adam Nawrot [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
[AKTUALIZACJA 20.05 7:00] Dwójka Polaków, którzy zginęli podczas wyprawy w góry, to uczestnicy 41. Wyprawy Polarnej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

W niedzielę 19 maja około godziny 11 doszło do tragicznego zdarzenia w okolicy Hornsund na Spitsbergenie. Zginęły tam dwie osoby – kobieta i mężczyzna – którzy byli pracownikami polskiej stacji badawczej. Jako przyczynę zgonu podaje się upadek z kilkuset metrów.
Zgodnie z informacjami podanymi przez Gubernatora Svalbardu naukowcy opuścili Polską Stację Polarną już w piątek 17 maja. Kiedy nie pojawili się w bazie zgodnie z ustaleniami, wysłana została za nimi grupa poszukiwawcza. Kilka godzin później ciała pracowników stacji znaleziono w trudno dostępnym rejonie góry Kamkrona, na wschód od siedziby polskich badaczy. Przyczyną zgonu ma być upadek z kilkuset metrów.

Ciała ofiar przewieziono helikopterem do Longyearbyen. Teraz sprawę zbada policja, która będzie starała się ustalić dokładny przebieg tragicznego zdarzenia.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas