Komunikat prasowy

Były minister skazany na 5 lat więzienia. Wykorzystywał seksualnie uchodźców

Maja Zych

04 lipca 2019 13:57

Udostępnij
na Facebooku
2

W latach 2001-2005 Ludvigsen pełnił funkcję ministra rybołówstwa. Karin Beate Nøsterud/norden.org [CC BY 2.5 dk (https://creativecommons.org/licenses/by/2.5/dk/deed.en)]

4 lipca były polityk i minister rybołówstwa Svein Ludvigsen został skazany na karę 5 lat pozbawienia wolności za wykorzystywanie swojego stanowiska w celu uzyskania korzyści seksualnych. Od 2011 roku – piastując funkcję gubernatora okręgu (fylkesmannen) w Troms – zmuszał do stosunków trzech młodych mężczyzn, którzy przybyli do Norwegii jako azylanci.
Sprawa wypłynęła w 2017 roku, kiedy jedna z ofiar weszła w posiadanie zdjęć, przedstawiających ją i Ludvigsena nago. W sprawie zeznawały też dwie inne osoby, z których opowieści wynikło, że w tym samym czasie – nie wiedząc o sobie nawzajem – były zmuszane przez ówczesnego gubernatora do czynności seksualnych. Mężczyzna miał im grozić m.in. odebraniem pozwolenia na pobyt i obywatelstwa. Teraz zgodnie z wyrokiem oprócz kary pozbawienia wolności były polityk musi zapłacić ofiarom 743 tys. koron zadośćuczynienia. Sam Ludvigsen nie przyznał się do zarzutów – jego obrońca domagał się całkowitego uniewinnienia, a teraz zapowiada złożenie apelacji.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Key Ar

06-07-2019 01:27

Wlasnie dlatego dobrze miec wladze. Zeby moc sobie tak dogadzac jak ten pan Ludvigsen. Prawda jest taka, ze kazdy by tak chcial. To jest ta ciemna strona czlowieka, przed ktora sie tak wzbraniacie.

jura gładysz

04-07-2019 19:19

A proszę wybrać się w piątek lub w sobotę do baru na Karl Johans Gate wieczorową porą afrykanki łapia za odzierz i mówia choć będzie tanio proszę o sprawdzenie bo znowu oskarży mie redakcja o rasistowskie poglądy . szanowna redakcjo moja zona jest Azjatką taki ze mnie rasista

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram