Komunikat prasowy

100 000 000 koron wsparcia. Są pieniądze na pomoc ofiarom przemocy seksualnej

Agnieszka Wiśniewska

12 czerwca 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
1

Fioletowa wstążka ma na celu promowanie świadomości o przemocy domowej. adobe stock/ licencja standardowa autor: nito

W sumie 22 ośrodki, trzy centra – SMISO Oppland, SMISO Sogn og Fjordane i SMISO Elverum – wspierające ofiary kazirodztwa, wykorzystania seksualnego i gwałtów, otrzymają na ten rok dotację w wysokości 100 milionów NOK. Środki finansowe przyznało Ministerstwo ds. Dzieci i Rodziny (Barne- og familiedepartementet) 14 maja 2020 roku.
Centrum ds. Kazirodztwa i Przemocy Seksualnej (Støttesenter mot incest og seksuelle overgrep – SMISO) pomaga w radzeniu sobie z traumatycznymi doświadczeniami, oferując samopomoc dla dorosłych oraz ich rodzin, które padły ofiarą seksualnych przestępców. Ponadto ośrodki są ważnym uzupełnieniem systemu pomocy publicznej.
Usługi SMISO są bezpłatne, a misją centrów jest również między innymi  rozpowszechnianie informacji i wiedzy na temat wykorzystywania seksualnego oraz koncentrowanie się na warunkach społecznych, które mogą pomóc w zwalczaniu przestępstw na tle seksualnym.

Program dotacji dla ośrodków wspierających ofiary przestępstw seksualnych został utworzony w 2006 roku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Slawek36

12-06-2020 14:00

Był kiedyś dawno ciekawy artykuł " Oslo skandynawska stolica gwałtów" . Był w języku angielskim ale przekaz był jasny 98% gwałtów dokonali mężczyźni ciemnej karnacji bądź czarni . Puszczałem go w pracy wszystkim męskim norwegom po kolei i tylko wzruszali ramionami . Gwałcą wam matki żony córki a wy tylko machacie ramionami , to nie mówili nic . Taka sytuacja np. w Krakowie spowodowała by nocną czystkę ciapatych a ci potomkowie "Wikingów" nie zrobili nic w obronie swoich kobiet .

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram