1 200 000 litrów w jeden dzień. Nowy rekord przedświątecznej sprzedaży alkoholu Komunikat prasowy
Maja Zych 30 grudnia 2019
14:13

1 200 000 litrów w jeden dzień. Nowy rekord przedświątecznej sprzedaży alkoholu

Skomentuj
23 grudnia ustanowiono drugi najlepszy wynik sprzedażowy w historii sieci. MN
Norweska sieć sklepów monopolowych Vinmonopolet odnotowała przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia rekordową sprzedaż – jedynie w poniedziałek 23 grudnia Norwegowie w całym kraju kupili łącznie aż 1 200 000 litrów napojów alkoholowych.
Wśród najpopularniejszych trunków wciąż przeważa czerwone wino, które jest ulubionym dodatkiem do norweskich mięsnych dań bożonarodzeniowych. Przedstawiciele Vinmonopolet potwierdzają jednak, że w tym roku na popularności zyskały też białe wina musujące oraz szampan.
Reklama

Pobili nowy rekord

Poniedziałek poprzedzający Wigilię był ostatnim dniem przed Świętami, kiedy można było zrobić zakupy w sklepach Vinmonopolet – była to dlatego ostatnia szansa, aby zaopatrzyć się w mocniejsze alkohole niż piwo na rodzinne spotkania. Przedstawiciele sieci zapewniają, że spodziewali się z tego powodu dużego ruchu, jednak liczba klientów, która tego dnia odwiedziła ich sklepy, przerosła ich najśmielsze oczekiwania. 23 grudnia Norwegowie ustanowili bowiem nowy rekord przedświątecznej sprzedaży alkoholu, kupując łącznie 1,2 miliona litrów trunków – jest to jednocześnie najlepszy wynik, jaki sklepy odnotowały w całym 2019 roku.
Szef ds. komunikacji w sieci Vinmonopolet, Jens Nordahl, zapewnia, że nie spodziewali się aż tak dużego ruchu.
Szef ds. komunikacji w sieci Vinmonopolet, Jens Nordahl, zapewnia, że nie spodziewali się aż tak dużego ruchu. Vinmonopolet / foto - Tommy Andresen
W całej historii sprzedaży lepszy wynik udało się osiągnąć tylko raz, w 2016 roku. Wtedy z okazji nadchodzącego święta narodowego Norwegowie kupili w piątek 13 maja aż 1,24 miliona litrów napojów alkoholowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Finanstilsynet zaciska kredytowy pas. Od 15 maja nowe regulacje

Finanstilsynet zaciska kredytowy pas. Od 15 maja nowe regulacje

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas