Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Debata i przyszłość naszej ojczyzny - Norwegia

4 Posty
Jakub Wytrzes
(JakubWytrzes)
Wiking
Co sądzicie o przyszłości miejsca w którym sie wychowaliśmy i które w naszych sercach zawsze będzie wzbudzać pozytywne emocje a mianowicie o Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Jedyna nadzieja to rozbiór Polski
No a przede wszystkim odebranie władzy Polakom
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jakub Wytrzes
(JakubWytrzes)
Wiking
Miałem raczej nadzieje na bardziej inteligentne wypowiedzi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Teraz to juz jestem pewien ze J.Pilsudski mowiac o kurwach myslal o jazwinskim. On te slowa wypowiedzial w stosunku do takich osob jak jasta co narod za srebrniki by sprzedal. I dobrze ze jasta jest swiadomy tego ze jest kurwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
M N
(MareckiMarecki)
Stały Bywalec
JakubWytrzes napisał:
Co sądzicie o przyszłości miejsca w którym sie wychowaliśmy i które w naszych sercach zawsze będzie wzbudzać pozytywne emocje a mianowicie o Polsce

)) Ale teraz dowaliłeś )) Przyszłość ??? Od lat polska się cofa i nie będę już pisał gdzie ją mam , ale na pewno nie w sercu . I tak sobie myślałem i nic pozytywnego sobie nie przypominam .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jakub Wytrzes
(JakubWytrzes)
Wiking
Jestem 28letnim czlowiekiem i ostatnia rzecza jaka przychodzi mi do glowy to pozostac obojetnym na sprawy swojej ojczyzny. To ze jest tak jak jest czasami rozne podloze... Historia i przyklad Zydow pokazuje coz wart jest narod bez wlasnego panstwa wiec licze na to ze polacy zamians ogladac tv beda czesciej siegac do skarbnicy wiedzy jaka jest internet i wtedy weryfikowali ludzi i polityke... Kazde panstwo na swiecie ma swoje gorsze i lepsze okresy a sile tego panstwa stanowia ludzie ktorzy potrafia trzezwo w tym czasie myslec a juz napewno nie pozostaja obojetni. Ja zawsze bede dumny z mojej flagi bo to jedyna flaga jaka mam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
JakubWytrzes napisał:
Jestem 28letnim czlowiekiem i ostatnia rzecza jaka przychodzi mi do glowy to pozostac obojetnym na sprawy swojej ojczyzny. To ze jest tak jak jest czasami rozne podloze... Historia i przyklad Zydow pokazuje coz wart jest narod bez wlasnego panstwa wiec licze na to ze polacy zamians ogladac tv beda czesciej siegac do skarbnicy wiedzy jaka jest internet i wtedy weryfikowali ludzi i polityke... Kazde panstwo na swiecie ma swoje gorsze i lepsze okresy a sile tego panstwa stanowia ludzie ktorzy potrafia trzezwo w tym czasie myslec a juz napewno nie pozostaja obojetni. Ja zawsze bede dumny z mojej flagi bo to jedyna flaga jaka mam...
Może najpierw zacznij od siebie.
Piszesz tu o górnolotnych powinnościach szarego obywatela względem państwa i tak dalej,
a sam używasz klawiatury bez polskich znaków diakrytycznych, to jaki z ciebie patriota i Polak.
Skoro masz w D***E polską pisownię.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ja dumem ze swojej Ojczyzny, zarowno z jej historii, jak i dokonan. Uwazam, iz pod tym wzgledem nie mamy sie czego wstydzic nie tylko w porownaniu z kraikami takimi jak Norwegia, ale i w porownaniu z prawdziwymi panstwami i narodami jak Szwecja, Anglia, Niemcy czy USA.

Co do przyszlosci Polski to w te przyszlosc patrze z optymizmem. Mozna oczywiscie byc malkontentem i jedynie narzekac, ale wierze gleboko w to, ze Polska ma potencjal. Nie uwazam za celowe rozpisywanie sie o jej atutach, wspomne tylko o 2 sprawach.
Po pierwsze w dorosle zycie wchodzi nowe pokolenie Polakow. Pokolenie ludzi wyksztalconych, chcacych cos zmienic, dynamicznych, ale przede wszystkim nie skazonych przeszloscia lat 1945 - 1989. Ludzi dla ktorych wazne jest isc do przodu, a nie podniecac sie jak malpy w sniegu teczkami, Smolenskami, kosciolem, zadawnionymi krzywdami... Albo sie cos robi, albo sie o tym gada, a dzisiejsza polska mlodziez nie chce gadac... Gleboko w nich wierze.
Wierze w to, ze oni wykozystaja to, co jest najwiekszym kapitalem Polski, to, ze jestesmy graniczna reduta pomiedzy Wschodem i Zachodem Europu. Nie wykozystanie w przyszlosci tego faktu dla stworzenia z Nas potegi handlowej jest po prostu nie realne.
Wierze w to, iz wkrotce Polacy zaczna budowac spoleczenstwo obywatelskie. Dzis mamy pierwsze niesmiale tego symptomy, na przyklad fenomen Kukiza. Samego Kukiza uwazam za... no nie wazne, ale zjawisko to pokazuje, iz polskie Spoleczenstwo potrafi powiedziec STOP, ze moze wrecz ZMUSIC politykow do dzialania.
Oczywiscie mozemy narzekac, ze majatek wysprzedany, ze rolnikom zle, ze ZUS to bandyci i zlodzieje, a co do ministra finansow to kazdy Polak powinien chodowac kota, ktory jak wiadomo uwielbia wrecz odlawianie i katrupienie szczurow (lub Szczurkow)... Ale wierze w to, ze wszystko to da sie odrobic.
Bo jak to ktos kiedys powiedzial, Ojczyzna to ziemia i groby, oraz ludzie ktorzy po tej ziemi chodza.

Na koniec pragne zauwazyc, ze o ile w moim przypadku moga to byc nierealne majaczenia emigranta i jego pobozne zyczenia oparte jedynie na lzawych sentymentach, to swiatowe agencje ratigowe takie jak Standard & Poor's, Japan Credit Rating Agency, Fitch czy Moody's Investors Service raczej sentymentem do Polski sie nie kieruja, a prognozy dla mojej Ojczyzny maja na przyszlosc jak najlepsze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
WujekJanek napisał: to:
swiatowe agencje ratigowe takie jak Standard & Poor's, Japan Credit Rating Agency, Fitch czy Moody's Investors Service raczej sentymentem do Polski sie nie kieruja,
a prognozy dla mojej Ojczyzny maja na przyszlosc jak najlepsze.

Ano właśnie, potęga gospodarcza danego państwa na arenie międzynarodowej, nie zawsze jest transparentna z bogactwem całej społeczności w tym państwie.
Mój Dziadek,opowiadał mi kiedyś, gdy byłem małym chłopcem, że kiedy był w Indiach prawie rok, to widział w wioskach w ubogich chałupach pełno złota, w biżuterii, monetach i innych wyrobach kultu religijnego.
Zawsze jak pamiętam, dziwiło go jedno, jak tak wielkie państwo jest tak biedne, skoro nawet biedni ludzie mają tam na co dzień, styczność z takim bogactwem.
Później przyszły wojny domowe "rozbiory" Indii i z czasem okazuje się, że Indie to bogate Państwo a jego 80% społeczeństwa, jest biedniejsza niż europejska mysz kościelna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Remigrant napisał:
WujekJanek napisał: to:
swiatowe agencje ratigowe takie jak Standard & Poor's, Japan Credit Rating Agency, Fitch czy Moody's Investors Service raczej sentymentem do Polski sie nie kieruja,
a prognozy dla mojej Ojczyzny maja na przyszlosc jak najlepsze.

Ano właśnie, potęga gospodarcza danego państwa na arenie międzynarodowej, nie zawsze jest transparentna z bogactwem całej społeczności w tym państwie.
Mój Dziadek,opowiadał mi kiedyś, gdy byłem małym chłopcem, że kiedy był w Indiach prawie rok, to widział w wioskach w ubogich chałupach pełno złota, w biżuterii, monetach i innych wyrobach kultu religijnego.
Zawsze jak pamiętam, dziwiło go jedno, jak tak wielkie państwo jest tak biedne, skoro nawet biedni ludzie mają tam na co dzień, styczność z takim bogactwem.
Później przyszły wojny domowe "rozbiory" Indii i z czasem okazuje się, że Indie to bogate Państwo a jego 80% społeczeństwa, jest biedniejsza niż europejska mysz kościelna.


Trafne spostrzezenie.
Bogate panstwo biednych ludzi, lub biedne panstwo bogatych ludzi...

Co zas do tych rozbiorow... Ten najwiekszy atut Polski (polozenie geograficzne), ma tez i ten skutek, ze gdy tylko cos dzieje sie w Europie, to obrazowo mowiac czy czolgi jada z prawa w lewo, czy z lewa w prawo, to i tak po drodze chcac nie chcac rozjezdzaja polskie chalupy.
Co w naszej historii mialo miejsce nie raz i nie 10 razy.



Nadmienie tez, ze w czolgach siedza zolnierze, a ci, jak to zolnierze na wojnie maja zwyczaj masowo gwalcic. To jeden z powodow dla ktorych dochodzenie tego czy ktos jest czy nie jest PRAWDZIWYM Z DZIADA PRADZIADA POLAKIEM uwazam za co najmniej bezsensowne. Nie uwazam ze istnieja Polacy, Zydzi, Ruscy, czy Niemcy. Mysle ze istnieja porzadni ludzie i lajzy. Narodowosc, pochodzenie czy zapatrywania polityczne nie maja tu nic do rzeczy. To tak na marginesie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok