Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Nadgodziny - Norwegia

Czytali temat:
Robert Pabian mart enty G123 G-321 Jakub Haręza Piotr Patryk Dengue Tom Mariusz Misiurek Myśliwy Martin.ez Patrycja Adel (986 niezalogowanych)
1 Post
Tonydevittony
(Tonydevittony)
Wiking
Hej witam, mam pytanie...
Miałem umowę na rok, na 100%. Po 7,5h dziennie. Ale pracowałem większość dni więcej, po 10 lub 11 godzin. W ciągu roku uzbierałem 1930 godzin. Jeśli policzyć dni pracujące po 7,5 godz to jest nadwyżka 360 godzin. Czy należy mi się za te godziny 40% więcej?? Zaznaczam że w rubryce nadgodziny nie było nic wpisane. Właściciel firmy polak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Tonydevittony napisał:
Hej witam, mam pytanie...
Miałem umowę na rok, na 100%. Po 7,5h dziennie. Ale pracowałem większość dni więcej, po 10 lub 11 godzin. W ciągu roku uzbierałem 1930 godzin. Jeśli policzyć dni pracujące po 7,5 godz to jest nadwyżka 360 godzin. Czy należy mi się za te godziny 40% więcej?? Zaznaczam że w rubryce nadgodziny nie było nic wpisane. Właściciel firmy polak.
Ogólnie, to wszystko zależy od formy umowy na jakiej pracujesz, musisz sobie sam przestudiować tą umowę, wszystkie paragrafy na które ta umowa się powołuje. W Norge zgodnie z kodeksem pracy z Inspekcji Pracy podstawowe, legalne pensum to 1950 godzin + 200 Nadgodzin o ile są one zatwierdzone przez IP.
Pamiętaj iż w Norge jako tako, obowiązują dwie formy pracy, po podstawowej stawce 7,5-t/d.
1- to oficjalne nadgodziny, zatwierdzone na danym projekcie, przez IP. - tu obowiązują ustawowe dodatki i przerwy płatne oraz posiłki jeżeli specyfika danego projektu tego wymaga a inwestor jest hojny.
2- to praca po pracy, pomimo tego iż nadal pracujesz na tym samym miejscu, tu powinna być przerwa minimum godzinna, między zwykłą dniówką a dodatkowymi godzinami. JEDNAK NIKT TEGO NIE PRZESTRZEGA, a zwłaszcza sam pracownik i sprawa jest zamknięta polubownie, chociaż nie do końca legalnie, tym samym masz zwykłą stawkę godzinową i ten okres nie zalicza się do nadgodzin!
Jest jeszcze parę innych form pracy gdzie tzw. nadgodziny wliczają się do zwykłej stawki bez dodatków - jak chociażby praca w turnusach / 2na2- 1na2- 2na3/4/6 itd./
ITP.
Dlatego jak wyżej napisałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok