Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Stawki - Norwegia

6 Postów
Lucky93
(Lucky93)
Wiking
Witam, chciałbym spytać o realne koszty życia oraz zarobki w Norwegii.

Otrzymałem ofertę pracy, dieta 110 nok dziennie oraz 33 pln netto na godzine. Zakwaterowanie darmowe.

Z tego co wyczytałem po prostym rachunku stwierdzam, że jest to dość nieopłacalna oferta, ale jako że byłby to mój pierwszy wyjazd na Skandynawię pytam o poradę tutaj.

Ile w rzeczywistości wydam na życie, czy przy takiej stawce są szanse odłożenia pieniędzy?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Lucky93
(Lucky93)
Wiking
W rozmowie telefonicznej przedstawiła mi Pani oferująca pracę takie kwoty.

Za godzinę w pln a diete w nok
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
messi55
(messi55)
Wiking
a jaka to robota przy czym?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Lucky93
(Lucky93)
Wiking
jako kurier
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Lukasz kucharski
(Lukasz kucharski)
Wiking
norwegia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Lukasz kucharski
(Lukasz kucharski)
Wiking
bydlaki norwegowie tez probuja oszukiwac kombinowac niemcy nie maja polotu norwegowie do nich
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Lucky93
(Lucky93)
Wiking
Ingve napisał:
Lucky93 napisał:
Witam, chciałbym spytać o realne koszty życia oraz zarobki w Norwegii.

Otrzymałem ofertę pracy, dieta 110 nok dziennie oraz 33 pln netto na godzine. Zakwaterowanie darmowe.

Z tego co wyczytałem po prostym rachunku stwierdzam, że jest to dość nieopłacalna oferta, ale jako że byłby to mój pierwszy wyjazd na Skandynawię pytam o poradę tutaj.

Ile w rzeczywistości wydam na życie, czy przy takiej stawce są szanse odłożenia pieniędzy?

Pozdrawiam

Nic o sobie nie piszesz..piszesz tylko o checi zysku,o tym co uslyszales od kogos tam,,,jak zwykle,ale czy chodzi o to ile wyzebrasz na ulicy w Norwegii???czy ile zarobisz za godzine wykonując prace???bo to ma duże znaczenie,jakie masz kwalifikacje do wykonania pracyw Norwegii??,,z tigge możesz wyzebrac 55nok/time,pracujac to jest tabela plac minimalnych odnośnie do zawodu itp.,itd.,,ide spac


a co mam pisać o sobie? Chce jechać po to aby zarobić, na rodzinę, na dom. W Polsce pracowałem, biznes prowadziłem ale zeżarło mnie Państwo, w planach mam zaczepienie się zagranicą i ściągnąć rodzinę gdy tylko nadarzy się okazja. Póki co trafiła się taka oferta na szybko, tylko zdziwiła mnie stawka, stąd takie pytanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
z s
(jay)
Nowicjusz
Co masz do stracenia, jedz i sprobuj.
Spanie masz oplacone, wiec nie jest zle.
Pewnie praca na czarno.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
73 Posty
do misie
(domisie)
Początkujący
Patrząc na tą dziwną stawkę- wychodzi na to że próbują cię oskubać, ponieważ nigdzie w Norwegii nie ma takiej niskiej stawki godzinowej. Poza tym zarobki podaje się w kwocie brutto. ZAWSZE. Nawet w pracy sezonowej przy zbiorze truskawek stawki zaczynają się o ile dobrze pamiętam od 80 koron. Także zakwaterowanie policzyli ci jak w 4 gwiazdkowym hotelu. Dieta 110 nok dziennie...no cóż niewiele za to kupisz, a na makaronie, margarynie, chlebie, ziemniakach i jajkach długo nie pojedziesz- bo na mniej więcej tyle wystarczy ci kasy. Na twoim miejscu szukałabym pracy legalnej, a nie takiego dziadostwa. Jest duża szansa że ci w ogóle nie zapłacą i zostaniesz bez niczego, a w najgorszym wypadku jeszcze sobie długów narobisz.
Ceny życia w No zależą przede wszystkim od miejsca zamieszkania, wiadomo w większych miastach wynajem droższy np pokój w Oslo 7 tyś nok, a w Drammen to już tylko 4 tyś
chleb ok 30 nok, to samo masło
ziemniaki 15 nok/kg
jajka najtańsze ok 30 nok/12 szt
sery ok 160 nok/kg
papierosy ok 110 nok
napoje typu cola ok 30 nok/1,5 l
Wymieniać można więcej....
cena benzyny ok 15 nok/l
bilet na autobus od 33 nok
itd...
Także dobrze się zastanów czy naprawdę warto zaryzykować mając w Polsce rodzinę.
Powodzenia w poszukiwaniu lepszej pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Lucky93
(Lucky93)
Wiking
domisie napisał:
Patrząc na tą dziwną stawkę- wychodzi na to że próbują cię oskubać, ponieważ nigdzie w Norwegii nie ma takiej niskiej stawki godzinowej. Poza tym zarobki podaje się w kwocie brutto. ZAWSZE. Nawet w pracy sezonowej przy zbiorze truskawek stawki zaczynają się o ile dobrze pamiętam od 80 koron. Także zakwaterowanie policzyli ci jak w 4 gwiazdkowym hotelu. Dieta 110 nok dziennie...no cóż niewiele za to kupisz, a na makaronie, margarynie, chlebie, ziemniakach i jajkach długo nie pojedziesz- bo na mniej więcej tyle wystarczy ci kasy. Na twoim miejscu szukałabym pracy legalnej, a nie takiego dziadostwa. Jest duża szansa że ci w ogóle nie zapłacą i zostaniesz bez niczego, a w najgorszym wypadku jeszcze sobie długów narobisz.
Ceny życia w No zależą przede wszystkim od miejsca zamieszkania, wiadomo w większych miastach wynajem droższy np pokój w Oslo 7 tyś nok, a w Drammen to już tylko 4 tyś
chleb ok 30 nok, to samo masło
ziemniaki 15 nok/kg
jajka najtańsze ok 30 nok/12 szt
sery ok 160 nok/kg
papierosy ok 110 nok
napoje typu cola ok 30 nok/1,5 l
Wymieniać można więcej....
cena benzyny ok 15 nok/l
bilet na autobus od 33 nok
itd...
Także dobrze się zastanów czy naprawdę warto zaryzykować mając w Polsce rodzinę.
Powodzenia w poszukiwaniu lepszej pracy


Dzięki za odpowiedź, utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że nie warto ryzykować za tę stawkę

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok