Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

dagpenger a barnetrygd i dodatek opiekuńczy - Norwegia

Czytali temat:
Marcin R Zbigniew Adamiec MARCIN P (1408 niezalogowanych)
26 Postów
Patryk Bryza
(randy80)
Wiking
Witam,
mam nastepujące pytanie:
jesli pobieram dagpenger oraz zaiłek rodzinny i dodatek wychowawczy to co bedzie sie działo w momencie jesli zgłosze wyjazd do polski np na okres 2 tygodni? Wiem że nie zaplacą mi dagpenger za te 2 tyg ale czy pomniejszą mi również barnetrygd i dodatek opiekuńczy czy może wogóle mi w danym miesiacu za nie nie zapłacą?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Zasilku rodzinnego ani opiekunczego nie zabiorą .Dagpenger trzeba wstrzymac dlatego ze zeby pobierac dagpenger musisz przebywac w Norwegi i byc gotowa do pracy w razie zadzwonia z oferta pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Patryk Bryza
(randy80)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Patryk Bryza
(randy80)
Wiking
jus1 napisał:
Zasilku rodzinnego ani opiekunczego nie zabiorą .Dagpenger trzeba wstrzymac dlatego ze zeby pobierac dagpenger musisz przebywac w Norwegi i byc gotowa do pracy w razie zadzwonia z oferta pracy.
jeśli nie zabiorą to ok ale czy pomniejszą go o w danym miesiącu np o 50% jesli bedę połowę miesiaca w PL czy też płacą całość tzn? 970 + 6000 kr? czy ktoś z Was bbył w takiej sytuacji?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
to sa stale kwoty i tego nie pomniejsza nawet o korone. wazne zebys jakikolwiek okres w danym miesiacy byl na zasilku, bo jak bedziesz mial zero dochodu to i zero rodzinnego i opiekunczego. Nie zawsze dopatrza sie tego, ale jak sprawdza na koniec roku miesiace skladkowe i beda braki to trzeba oddac pieniadze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Patryk Bryza
(randy80)
Wiking
Joseph napisał:
to sa stale kwoty i tego nie pomniejsza nawet o korone. wazne zebys jakikolwiek okres w danym miesiacy byl na zasilku, bo jak bedziesz mial zero dochodu to i zero rodzinnego i opiekunczego. Nie zawsze dopatrza sie tego, ale jak sprawdza na koniec roku miesiace skladkowe i beda braki to trzeba oddac pieniadze.
Skoro tak do dlaczego jesli prace podjałem od 5 maja a rodzinne zaczeli naliczać mi dopiero od 1 czerwca mimo iz przecierz w miesiacu maju tez pracowałem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Patryk Bryza
(randy80)
Wiking
heeelo ,
a więc podpowie mi ktoś czy pomniejszą mi te dodatkowe świadczenia ( barnetrygd i opiekunczy) w przypadku 2 tygodniowej nieobecności w Nor?
Pozdr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok