Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Materiały budowlane Polska - Norwegia - Norwegia

Czytali temat:
pszemo PSZEMALSKI Ewelina xxx piotr Wasiak Bartosz Semeniuk Mateusz Bosak jacek sk Malgorzata Prusek Marcin Gruchała (3817 niezalogowanych)
5 Postów

(blancikx)
Wiking
Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy ktoś kiedyś kupował materiały do remontu np panele, tapety, meble w Polsce i przewoził je osobiście lub za pośrednictwem firmy do Norwegii?
- Jak wygląda sprawa z cłem i opłatami na granicy?
- Jak wygląda załatwianie formalności i co jest wymagane?
Materiały są mi potrzebne na użytek własny, proszę o szybką odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(blancikx)
Wiking
A jeśli posiadam faktury na materiały, to wystarczy tylko, jak na granicy podjadę do kontroli i im je pokażę i zapłacę Vat? Czy przed wyjazdem do Polski muszę się skontaktować z nimi i zgłosić, że takie coś w ogóle będzie wiezione?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
blancikx napisał:
Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy ktoś kiedyś kupował materiały do remontu np panele, tapety, meble w Polsce i przewoził je osobiście lub za pośrednictwem firmy do Norwegii?
- Jak wygląda sprawa z cłem i opłatami na granicy?
- Jak wygląda załatwianie formalności i co jest wymagane?
Materiały są mi potrzebne na użytek własny, proszę o szybką odpowiedź


samemu do 6k gratis. powyżej vat. toll.no

"pocztą" vat od ceny zakupu i transportu.

samemu można dostać taxfree w PL i zwrot podatku(nie całości) w NO

www.vat.pl/taxfree/

www.globalblue.com/destinations/norway/


się kiedyś pytałem tu, to "mondrali"było jak zwykle w ciul, jeden trochę rozjaśnił co wiedział.



wiedza tajemna stopnia wyższego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
blancikx napisał:
[quote]A jeśli posiadam faktury na materiały, to wystarczy tylko, jak na granicy podjadę do kontroli i im je pokażę i zapłacę Vat? Czy przed wyjazdem do Polski muszę się skontaktować z nimi i zgłosić, że takie coś w ogóle będzie wiezione?[/quote]

tak przy przekraczaniu granicy masz "qstom tu deklir" zawijasz i będzie ok. jak pojedziesz na zieloną i zatrzymają, a masz powyżej 6K to lipa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(blancikx)
Wiking
A czy potrzebuję jakieś specjalne dokumenty, czy tylko faktury na te materiały? I jak to dokładnie z tym Vatem jest, bo strony mi pokazywały o taxfree, czyli coś jak sklep bezcłowy, ale nie o to mi chodzi. Jest możliwe otrzymanie zwrotu vatu, który zapłaciłam w Polsce tutaj w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(blancikx)
Wiking
bodys napisał:
blancikx napisał:
A czy potrzebuję jakieś specjalne dokumenty, czy tylko faktury na te materiały? I jak to dokładnie z tym Vatem jest, bo strony mi pokazywały o taxfree, czyli coś jak sklep bezcłowy, ale nie o to mi chodzi. Jest możliwe otrzymanie zwrotu vatu, który zapłaciłam w Polsce tutaj w Norwegii?


A czy jest możliwe ,żeby takie tępe dzidy ja Ty nauczyły się myśleć i używać narzędzi ,które są w ich posiadaniu-czyli mózg i komputer i telefon?Czy naprawdę nie potrafisz się zebrać w sobie i zadzwonić do urzędu celnego i zapytać tam jak to wygląda? Kilka dni bzykasz po forum,zamiast skontaktować się ze źródłem przyczyn Twojego problemu...
Pewnie minusa niejednego za to dostanę,ale odnoszę wrażenie,że takie kobiety to nawet do rżnięcia się nie nadają...


Jakbyś nie wiedział, to posta dodałam w sobotę, a do urzędu celnego można dzwonić od pon - pt 8-15.30, buziaki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Agata W
(smerfa)
Nowicjusz
Jest wiele metod sprowadzania rzeczy do no.

Najprostszy czyli jak mamy ponizej 6k nok to nie placimy zadnego podatku nawet jak chca na granicy przy kontroli to mozna odmowic i zostaniemy skierowani na konkretna date do celnego np w oslo i oni potwierdza ze ponizej 6k nie placimy vatu.

Drugi to zakup towarow w polsce na fakture z 0vatem . Z tym ze nie kazdy sie odwazy zrobic takiej sprzedazy poniewaz jezeli nie wywieziemy tego towaru to sprzedajcy mam problem ze skarbowym w polsce . Czesto sie godza tylkl wtedy gdy oni tez zapewnia teransport do norge. Bo wtedy sa pewni zoe to wyjedzie z kraju.

Firma ktora wystawi fakture z 0vatem musi miec specjalny numer z urzedu celnego. Pozniej moze wyslac upowaznienie do agencji celnej w ktorej bedzie zalatwiac swoje sprawy .

Procedura jes taka poniewaz odprawa eksposrtowa jest po stronie sprzedajcego towar z vaktura 0

Jak agencja ma upowaznienie to mozna tam jechac i oni przygotowuja dokumenty. Pozniej jedziemy na celny pokazac co wywozimy chociaz nie zwasze chca ogladac. I jak mamy dokumenty to mozemy jechac do no.

Koszt agencji celnej to od 150zl w zwyz zalezy od ilosci artykulow

Na granicy zatrzymujemy sie na tzw czerwonym i idziemh do celnika . Pkazujemy mu dokument z celnego z polski . Oni go skanuja i w tym momencie wiadomosc idzie do polskiego celnego ze towar wyjechal z ue. W tym momencie polski sprzedawca nie bedzie mial problemu ze skarbowym.
Pozniej nastepne okienko zaplacenie vatu w no. W svinesund jest tam nawet polka wiec mozna szybko i sprawnie to zalatwic . Jak nie ma ludzi 20minut. Po zaplaceniu vatujedziemy dalej i nikt juz nie moze nic zarzucic.

W sumie to wychodzi tylko 2 procent drozej niz w polsce wiec czasem nie warto kombinowac tylko zalatwic to tak jak trzeba

Ja to robie wlasnie tak chociaz jest jeszcze kilka metod
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
blancikx napisał:
Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy ktoś kiedyś kupował materiały do remontu np panele, tapety, meble w Polsce i przewoził je osobiście lub za pośrednictwem firmy do Norwegii?
- Jak wygląda sprawa z cłem i opłatami na granicy?
- Jak wygląda załatwianie formalności i co jest wymagane?
Materiały są mi potrzebne na użytek własny, proszę o szybką odpowiedź

pamietaj z PL zabrac tandetna sniezynke do scian... i jakies rury ktore tutaj do nieczego potem nie beda pasowac... no i o kablach elektrycznych pamietaj!!!! koniecznie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Yatsek napisał:
blancikx napisał:
Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy ktoś kiedyś kupował materiały do remontu np panele, tapety, meble w Polsce i przewoził je osobiście lub za pośrednictwem firmy do Norwegii?
- Jak wygląda sprawa z cłem i opłatami na granicy?
- Jak wygląda załatwianie formalności i co jest wymagane?
Materiały są mi potrzebne na użytek własny, proszę o szybką odpowiedź

pamietaj z PL zabrac tandetna sniezynke do scian... i jakies rury ktore tutaj do nieczego potem nie beda pasowac... no i o kablach elektrycznych pamietaj!!!! koniecznie...



15mm miedź sie nada, zawory też tyle że milion przejściówek. Po co kable, wystarczy pojedyncze żyły i w k-ror położyć i spełnia norweskie normy cena x2. Szafa elektryczna identyczna jak w no w pl 120PLN a tu 1100kr sztuka ,panele na ścianę tez 5x w NO. specjalne wyjazdy po materiał to wątpliwy biznes,ale jak ktoś i tak jedzie to czemu nie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Joseph napisał:
Yatsek napisał:
blancikx napisał:
Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy ktoś kiedyś kupował materiały do remontu np panele, tapety, meble w Polsce i przewoził je osobiście lub za pośrednictwem firmy do Norwegii?
- Jak wygląda sprawa z cłem i opłatami na granicy?
- Jak wygląda załatwianie formalności i co jest wymagane?
Materiały są mi potrzebne na użytek własny, proszę o szybką odpowiedź

pamietaj z PL zabrac tandetna sniezynke do scian... i jakies rury ktore tutaj do nieczego potem nie beda pasowac... no i o kablach elektrycznych pamietaj!!!! koniecznie...



15mm miedź sie nada, zawory też tyle że milion przejściówek. Po co kable, wystarczy pojedyncze żyły i w k-ror położyć i spełnia norweskie normy cena x2. Szafa elektryczna identyczna jak w no w pl 120PLN a tu 1100kr sztuka ,panele na ścianę tez 5x w NO. specjalne wyjazdy po materiał to wątpliwy biznes,ale jak ktoś i tak jedzie to czemu nie?


norweskie "milimetry" bywaja czesto inne.. nie raz juz podlaczalem material z importu... niby trzyma... niby skrecone... a kurde cieknie.... tylko gwinty te same co wszedzie hahahahaha
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok