Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Bank Nordea - dziwne dokumenty przychodzą do PL - Norwegia

Czytali temat:
Piotr XXX ANDRZEJ KOSIBA (1188 niezalogowanych)
3 Posty
Marcel ---
(Danileiwicz)
Wiking
Cześć!
Może najpierw krótko opiszę swoją sytuację. Do Norwegii przyjechałem pod koniec czerwca. Na początku wszystko pięknie się układało - znalazłem mieszkanie, potem pracę. W ekspresowym tempie załatwiłem wszystkie potrzebne dokumenty oraz założyłem konto w banku Nordea. Przy podpisywaniu umowy specjalnie dopytywałem o koszty - powiedziano mi, że zarówno konto, jak i karta, a także otwarcie rachunku są w 100% darmowe. Niestety na początku sierpnia sytuacja zmusiła mnie do powrotu do Polski. Teraz dostałem już drugi list od Nordei. Pierwszy był w 100% czymś w rodzaju powitania. Teraz zastanawiam się, czy drugi to oferta, czy wezwanie do zapłaty Nie powiem, konkretnie się przestraszyłem, bo kwoty są dość spore. Niestety nie znam Norweskiego i nie mam pojęcia co robić. Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest i jak zamknąć rachunek w Nordei? Teraz jestem w Polsce i przez najbliższy rok nie mam w planach wyjeżdżać do Norwegii. Po powiększeniu zdjęcia bez problemu można się rozczytać. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam!
Edit:
Obrazek nie chciał się wczytać. Wrzuciłem na zewnętrzny serwer:
mega.co.nz/#!IxRGlJ4C!NlO2BK2WO8zcH49LB3...PSd8BpJWie_dbxtXzQ0Y
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maciek G
(Ciamek)
Wiking
Nie martw się niczym to jest tylko spis ofert jakie posiadają, np konta oszczędnościowe czy konta "mieszkaniowe"oraz cena za kartę VISA jaką posiadasz. Druki do zapłaty wyglądają podobnie jak nasze polskie tylko że są z żółtymi kolorami i nazywają się giro.
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Danileiwicz napisał:
Cześć!
Może najpierw krótko opiszę swoją sytuację. Do Norwegii przyjechałem pod koniec czerwca. Na początku wszystko pięknie się układało - znalazłem mieszkanie, potem pracę. W ekspresowym tempie załatwiłem wszystkie potrzebne dokumenty oraz założyłem konto w banku Nordea. Przy podpisywaniu umowy specjalnie dopytywałem o koszty - powiedziano mi, że zarówno konto, jak i karta, a także otwarcie rachunku są w 100% darmowe. Niestety na początku sierpnia sytuacja zmusiła mnie do powrotu do Polski. Teraz dostałem już drugi list od Nordei. Pierwszy był w 100% czymś w rodzaju powitania. Teraz zastanawiam się, czy drugi to oferta, czy wezwanie do zapłaty Nie powiem, konkretnie się przestraszyłem, bo kwoty są dość spore. Niestety nie znam Norweskiego i nie mam pojęcia co robić. Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest i jak zamknąć rachunek w Nordei? Teraz jestem w Polsce i przez najbliższy rok nie mam w planach wyjeżdżać do Norwegii. Po powiększeniu zdjęcia bez problemu można się rozczytać. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam!
Edit:
Obrazek nie chciał się wczytać. Wrzuciłem na zewnętrzny serwer:
mega.co.nz/#!IxRGlJ4C!NlO2BK2WO8zcH49LB3...PSd8BpJWie_dbxtXzQ0Y



do zaplaty to albo faktura: i tam vbedzie numer konta oraz KID (czyli to cos jakby "tytulem przelewu" albo zwykle giro:

giro wyglada tak:

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Marcel ---
(Danileiwicz)
Wiking
Dzięki Mam nadzieję, że nie przyjdą żadne faktury, bo konto miało być w 100% darmowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
L S
(norios)
Wiking
Sprawdż umowę z bankiem,znajdz zapis,że konto jest darmowe,lub na jakich warunkach...
W moim przypadku,okazało się,że obsługa jest darmowa,ale był warunek:na konto musiała wpływać określona kwota,jeśli wpłynęło mniej-bardzo,ale baardzo szybko naliczali extra za serwis..
Osobiście omijam ten bank.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok