Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Gdzie po informacje na temat praw jako pracownik - Norwegia

Czytali temat:
(327 niezalogowanych)
3 Posty
Mia Walles
(MiaWalles)
Wiking
dzień Dobry
Jestem w Norwegii od dwóch miesięcy wraz z rodziną. Czy mozecie mi podpowiedzieć, gdzie mogłabym pójść, zadzwonić, w celu dopyania się o kwestie pobytu w kontekście pracy?
Mam tutaj prace na zastępstwo a moj mąż nie jest obywatlelem UE i chciałabym uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania Pomyslałam o NAV, ale moze podpowiecie mi jeszce inna instytucje.
Z góry dziękuję za pomoc,
Miłej niedzieli,
Pozdrawiam,
Mia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
MiaWalles napisał:
dzień Dobry
Jestem w Norwegii od dwóch miesięcy wraz z rodziną. Czy mozecie mi podpowiedzieć, gdzie mogłabym pójść, zadzwonić, w celu dopyania się o kwestie pobytu w kontekście pracy?
Mam tutaj prace na zastępstwo a moj mąż nie jest obywatlelem UE i chciałabym uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania Pomyslałam o NAV, ale moze podpowiecie mi jeszce inna instytucje.
Z góry dziękuję za pomoc,
Miłej niedzieli,
Pozdrawiam,
Mia


Sprawdź stronę Udi.no tam masz wszystko opisane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Mia Walles
(MiaWalles)
Wiking
Dziękuje, sprawdze.
Pozdrawiam,
Mia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(kaskakid)
Wiking
Zawsze mozesz tez do inspekcji pracy sie zwrocic. Mowia tam tez i po polsku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Mia Walles
(MiaWalles)
Wiking
Jeszcze raz dzień dobry wszystkim.
Tak jak pisałam, pracowałam w Norwegii na zastępstwo. Niestety, nie udało mi się znaleźć innego zajecia i postanowiliśmy wrocic do Polski. Udzielcie mi prosze informacji czy końcąc prace powinnam poinformowac o tym urząd skarbowy lub inna instytucję?
I czy pozwolenie na pobyt, które otrzymałam traci swoją ważnośc w momencie mojego powrotu do Polski czy nadal obowiązuje?
Przepraszam, jeżeli pytania zostana uznane za naiwne, ale wolę zaczerpnąc wiedzy od bardziej obeznanych w temacie, niż później żałować.
pozdrawiam
Mia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
MiaWalles napisał:
Jeszcze raz dzień dobry wszystkim.
Tak jak pisałam, pracowałam w Norwegii na zastępstwo. Niestety, nie udało mi się znaleźć innego zajecia i postanowiliśmy wrocic do Polski. Udzielcie mi prosze informacji czy końcąc prace powinnam poinformowac o tym urząd skarbowy lub inna instytucję?
I czy pozwolenie na pobyt, które otrzymałam traci swoją ważnośc w momencie mojego powrotu do Polski czy nadal obowiązuje?
Przepraszam, jeżeli pytania zostana uznane za naiwne, ale wolę zaczerpnąc wiedzy od bardziej obeznanych w temacie, niż później żałować.
pozdrawiam
Mia

Zawsze sprawdzaj u zrodla... konto zakladalas w banku, wiec idziesz i pytasz sie w banku... dostalas karte podatkowa ze skatuu to z tym pytaniem do skattu.... itd....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok