Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

22 lata, angielski A1/B2, dam radę? - Norwegia

Czytali temat:
(1432 niezalogowanych)
3 Posty
Rafał Niedziewski
(PranieDoProszku)
Wiking
Witam wszystkich

Jest to mój pierwszy post na forum więc przepraszam jeśli coś jest nie tak.

Mam 22 lata, nadal chodzę do liceum dla dorosłych, angielski znam na poziomie A1/B2.
Powiem tak...w Polsce żyje mi się tak źle, że już gorzej być nie może.
Z powodu ciągłego braku gotówki nie mogę skończyć szkoły ani wyjść na prostą. Brak jakichkolwiek możliwości rozwoju. Nie jestem w stanie uzbierać kasy na cokolwiek (prawo jazdy, szkolenia, nic co pozwoliło by mi podnieść swoje kwalifikacje). Nie mogę liczyć na jakąkolwiek pomoc od rodziców, ani rodziny. Jedyne co mogę robić w tym kraju to zapieprzać jak wół i liczyć na to, że przeżyję od 10 do 10 i tak już od 16 roku życia. Jedyne czego się dorobiłem to chiński tablet. Mam tego dość.
W Norwegii mogę sprzątać kible,stać na zmywaku, odśnieżać, a nawet uprawiać kajakarstwo sciekowe. Chcę tylko zarobić trochę kasy, wrócić do polski i podnieść swoje kwalifikacje i nie obchodzi mnie sposób w jaki to zrobię(oczywiście jakąś godność mam, więc możecie sobie odpuścić jakieś chore fantazje
Jestem w stanie zabrać ze sobą do Norwegii ok.2000zł i zorganizować sobie dostarczanie paczek z żywnością z Polski przez znajomych. Doświadczenie w pracy...cóż parałem się wieloma zawodami. Od pracy w kuchni, przez pracę na produkcji, w punktach usługowych, na budowie, a nawet dorobiłem się posady "kierownika" w jednym z punktów usługowych i mógłbym wymieniać dalej... Reasumując nie mam żadnego wartościowego doświadczenia, bo w większości pracowałem na "czarno".
Zatem, jak myślicie, czy z moim podejściem do tematu jestem w stanie znaleźć w Norwegii jakąś pracę? Jak się do tego zabrać? Wychodzę z założenia, że każda praca w Norwegii będzie lepsza niż w Polsce, czy może się mylę?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
PranieDoProszku napisał:... angielski znam na poziomie A1/B2.
... W Norwegii mogę sprzątać kible,stać na zmywaku, odśnieżać, a nawet uprawiać kajakarstwo sciekowe.
... Chcę tylko zarobić trochę kasy
... Jestem w stanie zabrać ze sobą do Norwegii ok.2000zł
... Doświadczenie w pracy... nie mam żadnego wartościowego doświadczenia
... jestem w stanie znaleźć w Norwegii jakąś pracę? Jak się do tego zabrać?
... Wychodzę z założenia, że każda praca w Norwegii będzie lepsza niż w Polsce,
czy może się mylę?

BARDZO SIĘ MYLISZ ... !
---
Reasumując :
Z takim nastawieniem jak wyżej zaprezentowałeś ...!!!
NADAJESZ SIĘ JEDYNIE NA ANGLIĘ LUB IRLANDIĘ ...!!!
---
Tam masz bezwzględną rację bytu ...
---
Tu w Norge 2- tys. zł . to śmieszna kwota ...!!! pod każdym względem , wielokrotnie opisywana na Forum , dlatego nie będę się powtarzał ! .
---
POSZUKAJ I POCZYTAJ ...!!!
---
Natomiast na wyspach - Anglia - Irlandia... te 400 funtów ... to spora kwota ...
Ponieważ całe rozliczenie finansowe przebiega w systemie TYGODNIOWYM ...
a w Norge Miesięcznie ...
---
I najważniejsze na wyspach z twoim " doświadczeniem " jesteś FACHOWIEC ...
Tu w Norge jesteś Nikim ! i nawet specjalista Szefuncio Polaczek ! nie weźmie ciebie na dziko czarno ...
Takie jest Moje zdanie !
.. jednak , mogiem siem mylać ...
---
Niemniej
Pozdrawiam
ŚWIĄTECZNIE
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
Te cwany gapa!
Kiedy ci sie znudzi,zakaldanie kolejnych watkow,z cyklu:

- to moj 1wszy post
- angielski
- czy dam rade

???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Rafał Niedziewski
(PranieDoProszku)
Wiking
zdzira napisał:
Te cwany gapa!
Kiedy ci sie znudzi,zakaldanie kolejnych watkow,z cyklu:

- to moj 1wszy post
- angielski
- czy dam rade

???


Te...
To jest mój pierwszy post...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
PranieDoProszku napisał:Te...
To jest mój pierwszy post...

Tylko , że Podobnych jak twój temat , ostatnio powstało nie mniej niż PIĘĆ , między sobą różnią się tylko , drobnymi nic nie znaczącymi szczegółami ...
Bezsens ...
niemniej ...
NIECH TAM ...
Marzenia wszak nic nie kosztują , a te wyrażane na głos , Nawet nie są Karalne ... !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Rafał Niedziewski
(PranieDoProszku)
Wiking
Może jest to spowodowane przez zainteresowanie tematem? W Polsce mieszka 39 mln ludzi i wydaje się to prawdopodobne, że kilku z nich napisało na tym samym forum. Nie ja jeden chce stąd wyjechać. Ludzie mają różne powody ale jednak głównie chodzi o biedę w Polsce, stad możliwe jest podobieństwo postów.

Peace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
2 tys zł to 4000 koron, ja tyle płace miesiecznie za wynajecie pokoju, jezyk angielski nie trzeba znac na jakieś poziomy A1 czy X2, musisz poprostu każda sprawe załatwic od wysłowienia się przy naprawie opony u wulkanizatora po rozmowe przez telefon. Jak przyjedziesz tu tak po prostu to nikt Ci na gebe nie wynajmie nic, musisz miec kase na depozyt bo w 90 % jego wymagają, pozatym wyrabianie papierów to najczesciej te 2,3 miesiace. Ten wyjazd ma jedynie sens jak bedziesz miał nagraną jakakolwiek prace z Polski bo nie utrzymasz sie. Załózmy że znajdziesz sobie prace od mieszkania 50 km, pociag bedzie Cie kosztował 100 koron w jedną strone, to jest stanowczo za mało pieniedzy zwłaszcza teraz w martwym sezonie na prace czyt. budowlance . Pozatym żarcie, mleko 15 kr, chleb 20 kr, cukier 18 kr...gdzie tu chcesz z tymi 4000 kr dac rade, tak jak inni napisali lepiej jedz do anglii, łagodniejszy klimat a do norwegi przyjedz jak bedziesz gotowy finansowo na to, w ciemno potrzebujesz jakos 30 tys kr na start i to nie jest bujda. Pozatym zrób sobie w PL kursy na coś bo tutaj w pracy kazdy jest pomocnikiem, norweski pracodawca bedzie wymagał od Ciebie nie tylko tego z czego masz papier ale też czasami ubrudzenia rak od pracy fizycznej. Jeszcze dodam że ten papierek co sobie zrobisz w polsce to i tak musisz przerobic na norweski a to trwa...moim zdaniem pomysł z 2 tys zł jest bezsensowny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
PranieDoProszku napisał:
Witam wszystkich

Jest to mój pierwszy post na forum więc przepraszam jeśli coś jest nie tak.

Mam 22 lata, nadal chodzę do liceum dla dorosłych, angielski znam na poziomie A1/B2.
Powiem tak...w Polsce żyje mi się tak źle, że już gorzej być nie może.
Z powodu ciągłego braku gotówki nie mogę skończyć szkoły ani wyjść na prostą. Brak jakichkolwiek możliwości rozwoju. Nie jestem w stanie uzbierać kasy na cokolwiek (prawo jazdy, szkolenia, nic co pozwoliło by mi podnieść swoje kwalifikacje). Nie mogę liczyć na jakąkolwiek pomoc od rodziców, ani rodziny. Jedyne co mogę robić w tym kraju to zapieprzać jak wół i liczyć na to, że przeżyję od 10 do 10 i tak już od 16 roku życia. Jedyne czego się dorobiłem to chiński tablet. Mam tego dość.
W Norwegii mogę sprzątać kible,stać na zmywaku, odśnieżać, a nawet uprawiać kajakarstwo sciekowe. Chcę tylko zarobić trochę kasy, wrócić do polski i podnieść swoje kwalifikacje i nie obchodzi mnie sposób w jaki to zrobię(oczywiście jakąś godność mam, więc możecie sobie odpuścić jakieś chore fantazje
Jestem w stanie zabrać ze sobą do Norwegii ok.2000zł i zorganizować sobie dostarczanie paczek z żywnością z Polski przez znajomych. Doświadczenie w pracy...cóż parałem się wieloma zawodami. Od pracy w kuchni, przez pracę na produkcji, w punktach usługowych, na budowie, a nawet dorobiłem się posady "kierownika" w jednym z punktów usługowych i mógłbym wymieniać dalej... Reasumując nie mam żadnego wartościowego doświadczenia, bo w większości pracowałem na "czarno".
Zatem, jak myślicie, czy z moim podejściem do tematu jestem w stanie znaleźć w Norwegii jakąś pracę? Jak się do tego zabrać? Wychodzę z założenia, że każda praca w Norwegii będzie lepsza niż w Polsce, czy może się mylę?

Pozdrawiam



To gdzies ty sie uchowal, przez te 22 lata?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Michał Kozubek
(kukukuczek)
Wiking
mam nadzieję, że nie miał Pan mnie na myśli.. Wszak też ostatnio rozważałem podobny temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
Nosz kurwa,michal!

Miej odrobine honoru(i chociaz jedno jajo!) i juz sie tu wiecej nie paletaj i nie rob z siebie kaleki zyciowej i jak chcesz wyjechac,to wez dupe w troki i przyjedz!
Dostaniesz w dupe,stracisz cala kase i wrocisz do domu!

Po powrocie,bedziesz bohaterem u siebie na rejonie!ziomki beda stawiac ci browary,a ty bedziesz udzielal rad na m.n!

Wal smialo...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok