Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

12 Posty
Wiking
A co do tych kodów. Właśnie się zarejestrowałam przez Internet i mam rozumieć, że za 3 dni robocze otrzymam je poczta i za 14 dni mam się zalogować na stronie NAV i wpisać te kody? A i wyczytałam że kody mogą też przyjść pocztą elektroniczną, czy to prawda bo jakoś nie mogę z tego z korzystać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
kasia wolak
(Pati2004)
Nowicjusz
jak skladałam papiery o przedłuzenie pozwolenia to mi powiedzieli ze nie daja juz kart palstikowych z pozwoleniem tylko dostajesz zgode na 5 lat na zwyklej kartce.plastiki wycofali juz.wczesniej mialam plastik ze zdjeciem z policji ale jak skladalam papiery 2 lata temu.terazkarte dostajesz jedynie kredytowa jak zakladasz konto w banku i na tej karcie jest twoje zdjecie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Tomek Sopicki
(Tomek2712)
Nowicjusz
Hej dziweczyny!

Z tego co widzę to się nie możecie za bardzo zrozumieć...
Jedna z Was mówi o "oppholdstillatelse til utlending"czyli pozwolenia wydanego przez policje na pobyt i pracę na terenie Norwegii a druga mówi o zwykłej karcie bankomatowej.
Ta pierwsza karta była kiedys wydawana (na rok lub max.5lat) ale zostały juz zniesione przepisy przejsciowe dla Polski (jestesmy już w UE ponad 5 lat)i już jej się nie wydaje.
Natomiast ta druga to chyba każdy wie po co jest.

Mam nadzieję że teraz jest troszkę bardziej przejrzyscie...

Pozdrówko i miłej niedzieli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Agnieszka Kmieć
(AgnieszkaKmiec)
Wiking
Widze że jest tu duzo osób które dużo wiedzą Możecie mi napisać co musze zrobić zeby dostać sie na kurs norweskiego organizowany przez nav ? Jakie są potrzebne dokumenty ? zameldowanie ? pozwolenie o prace ? Nic nie wiem i nie mam sie od kogo dowiedzieć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Na taki kurs z Nav-u ciezko sie dostac, pierwszenstwo maja czarni, skosni itd.
Jest cos takiego jak jobbklubb ale to chyba dla tych co znaja juz troche norweski.
Lepiej dla Ciebie chyba bedzie jak sama sobie zalatwisz kurs jezykowy w jakies szkole.
Kursy zaczynaja sie zazwyczaj w sierpniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Agnieszka Kmieć
(AgnieszkaKmiec)
Wiking
Rozumiem a gdybym jednak próbowała ten z Navu to jakie dokumenty są mi potrzebne ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
robert kopec
(Thor2000)
Nowicjusz
wiesz co dziewczyno ja ci powiem ..... ???

idz se sama do NAV i sie zapytaj oni ci tam wszystko powiedza.... po co sie pytac tysiac razy o to samo jak nikt nic nie pisze w tej kwestii ?!!

wal sierpem do urzedu...nie ma sie czego bac no chyba ze nie znasz ani angola ani norka.... wtedy zonkkkk...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Thor2000 napisał:
wiesz co dziewczyno ja ci powiem ..... ???

idz se sama do NAV i sie zapytaj oni ci tam wszystko powiedza.... po co sie pytac tysiac razy o to samo jak nikt nic nie pisze w tej kwestii ?!!

wal sierpem do urzedu...nie ma sie czego bac no chyba ze nie znasz ani angola ani norka.... wtedy zonkkkk...


Dostala wyczerpujaca odpowiedz w innym watku, dokladnie na ten sam temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
286 Postów

(marecki00)
Stały Bywalec
AgnieszkaKmiec napisał:
Rozumiem a gdybym jednak próbowała ten z Navu to jakie dokumenty są mi potrzebne ?

Nikt nie chce pomoc. Idz do NAV i wez druk " Søknad om lobotomi" Wypelnij.
W rubryce grunnlag wpisz " ikke relevant"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Agnieszka Kmieć
(AgnieszkaKmiec)
Wiking
Wszytko byłoby proste gdybym była w Norwegii to bym nikomu gółowy tutaj nie zawracała ale już sie wszystego dowiedziałam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok