Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pytanie dot. łączenia rodzin - Norwegia

Czytali temat:
J. W. Arleta .......... Radosław Porożyński beata rudzionek Karolina Karolina Monika B No Name Ilona B edyta2324 Emila90 Alutek1 Artur B. (1799 niezalogowanych)
3 Posty
Monika M
(kasior)
Wiking
Witam Was!

Chciałam się dopytać o otrzymaniu nr personalnego na zasadzie łączenia rodzin w Norwegii.

Rozumiem że na początku trzeba się zarejestrować na stronie UDI link: selfservice.udi.no i wybraniu Oslo, Service Center for Foreign Workers.
Po zarejestrowaniu dostaje się termin wstawienia się do biura Skatt øst. Trzeba napewno zabrać ze sobą wszystkie dokumenty:
-nasze paszporty,
-mojego męża:umowę o pracę, numer personalny i pozwolenie z Policji na pobyt,
-unijny akt ślubu.
-wypełnione ZGŁOSZENIE PRZEPROWADZKI DO NORWEGII
Potrzebne mi jest również moje pozwolenie na pobyt od Policji. I tutaj jest moje pytanie czy o to pozwolenie staram się tego samego dnia co zostało mi wyznaczone po rejestracji na stronie UDI, czy też mogę(muszę) iść wcześniej do biura Skatt øst po to pozwolenie?
Wyczytałam że w Centrum Obsługi w Oslo policja obsługuje w okienku 25.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Agata Dzięcioł
(cytryna)
Wiking
Hej.z tego co pamietam to zalatwilismy wszystko jednego dnia.a co do tego łaczenia to jeszcze 3odcinki meza od wypłaty.powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
166 Postów
mariusz mariusz
(mariuszmariusz)
Stały Bywalec
u nas chcieli jeszcze umowe o prace osoby ktora juz tutaj jest i legalnie pracuje - bo to podstawowy warunek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
kasior napisał:
Witam Was!

Chciałam się dopytać o otrzymaniu nr personalnego na zasadzie łączenia rodzin w Norwegii.

Rozumiem że na początku trzeba się zarejestrować na stronie UDI link: selfservice.udi.no i wybraniu Oslo, Service Center for Foreign Workers.
Po zarejestrowaniu dostaje się termin wstawienia się do biura Skatt øst. Trzeba napewno zabrać ze sobą wszystkie dokumenty:
-nasze paszporty,
-mojego męża:umowę o pracę, numer personalny i pozwolenie z Policji na pobyt,
-unijny akt ślubu.
-wypełnione ZGŁOSZENIE PRZEPROWADZKI DO NORWEGII
Potrzebne mi jest również moje pozwolenie na pobyt od Policji. I tutaj jest moje pytanie czy o to pozwolenie staram się tego samego dnia co zostało mi wyznaczone po rejestracji na stronie UDI, czy też mogę(muszę) iść wcześniej do biura Skatt øst po to pozwolenie?
Wyczytałam że w Centrum Obsługi w Oslo policja obsługuje w okienku 25.


Nieprawda. W UDI w Oslo nie ma terminow. Logujesz sie na stronie, rejestrujesz laczenie z mezem i idziesz osobiscie do UDI, bierzesz numerek jak 1500 innych osob i czekasz w kolejce.

Na stronie selvservice rejestrujesz sie wlasnie po to, aby otrzymac registreringsbevis, ( nie zadne pozwolenie, bo Polakow pozwolenia nie obowiazuja). Pani lub pan w "okienku" da ci ten dokument i pokieruje w prawo, gdzie wypelnisz podanie o skattekort i nr personalny dla ciebie.
Jakim sposobem chcesz wczesniej isc po nr personalny?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Monika M
(kasior)
Wiking
Słyszałam też że np jak spotkanie wyznaczone jest na godz. 10 (jasne jest żeby być wczesniej) to wtedy wywołują nasze nazwisko i wtedy sie podchodzi do "okienka"?

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Anna Mikołajczyk
(anusia170)
Wiking
Witam!Wszystko załatwisz jednego dnia,po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie UDI.Masz rację dostajesz umówioną godzinę i wyczytują po nazwisku(okienko Policji),a papiery odnośnie przeprowadzki do Norwegii załatwiasz w innym okienku(wtedy bierzesz numerek i czekasz).Na miejscu wszystko ci powiedzą,nie ma się co martwić.Życzę powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Monika M
(kasior)
Wiking
Dziękuje Ci bardzo anusia teraz już wszystko jasne
Może te informacje będą jeszcze komuś potrzebne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok