Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

POMOC PRZY PRZELEWACH Z NORDEI DO POLSKI! - Norwegia

5 Postów
Rafal Rolek
(Rolfus)
Wiking
Witam
Wielka prośba, ostatnio założyłem konto w nordei i chciałem przelać kase na polskie konto w pkobp. Coś jednak mi nie chce przejść. Czy jesteście mi w stanie pomóc, jak to mam zrobić. Czy trzeba może w banku powiadomić, że takie transakcję będą systematyczne?
Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
pozdrawiam
Rafal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
Rolfus napisał:
Witam
Wielka prośba, ostatnio założyłem konto w nordei i chciałem przelać kase na polskie konto w pkobp. Coś jednak mi nie chce przejść. Czy jesteście mi w stanie pomóc, jak to mam zrobić. Czy trzeba może w banku powiadomić, że takie transakcję będą systematyczne?
Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
pozdrawiam
Rafal


Nie pamietam czy kogos informowalem( to bylo wieki temu) ale znalazlem zakladka i info, ze te usluge trzeba zamowic.

app.nordea.no/web/kos.nsf/Tillegg?OpenForm

W trzeciej ramce musisz zaznaczyc nastepnie zjedz scrolem na dol i wcisnij fortsett, wypelnij ramke "Brukeropplysninger " i na dol fortsett.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Ja nikogo nie informowalam i nie zamawialam takiej uslugi. Ostatnio wysylalam do Banku PEKAO SA i poszlo. Moze cos zle wypelniasz w formularzu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Rafal Rolek
(Rolfus)
Wiking
rozumiem, a powiedz mi proszę, jak wpisujesz numer konta polskiego, tam chyba trzeba podać kod swift i iban czy cos takiego? jesli tak to w jakiej kolejności się to robi? dzieki wielkie za info
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
Rolfus napisał:
rozumiem, a powiedz mi proszę, jak wpisujesz numer konta polskiego, tam chyba trzeba podać kod swift i iban czy cos takiego? jesli tak to w jakiej kolejności się to robi? dzieki wielkie za info

IBAN to twoj polski nr konta bez przerw i z przedrostkiem PL.

np. PL0000000000000000000

Swift Pko BP to: BPKOPLPW

Reszte juz wiesz. Jest jeszcze jedna mozliwosc. Tu masz szczegoly.
www.nordea.no/sitemod/upload/Root/www_no...Utland_Privat_NO.pdf

Gdy wejdziesz w zakladke Betaling utland musisz zaznaczyc okienko w pierwszej ramce w lewym gornym rogu. Bez tego nie przejdzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
magdalena szymczak
(sweet2858)
Wiking
Ja też mam konto w nordei tutaj i w polsce najlepszym rozwiązaniem jest założyć konto nordei w polsce bez problemu robię przelewy i jest o wiele taniej moim zdaniem potrzebny będzie tylko numer SWIFT ale o to morzeż zapytać w banku w polsce pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
sweet2858 napisał:
Ja też mam konto w nordei tutaj i w polsce najlepszym rozwiązaniem jest założyć konto nordei w polsce bez problemu robię przelewy i jest o wiele taniej moim zdaniem potrzebny będzie tylko numer SWIFT ale o to morzeż zapytać w banku w polsce pozdrawiam

1.Jezeli chcesz wysylac korony i w Polsce miec korony to taka opcje ma chyba tylko Nordea PL.
Natomiast przesylac z automatycznym przewalutowaniem po kursie twojego banku mozesz wszedzie do Polski.
2. Dobrze, ze napisalas " twoim zdaniem" poniewaz nie opisalas co jest taniej i w porownaniu do czego? Domyslam sie, ze chodzici o koszty przelewu - te natomiast sa stale ( jezeli zaznaczysz opcje ze wysylajacy pokrywa koszty)

3. W opcji wysylania SWIFT nie jest obowiazkowy ( nie jest zaznaczony czerwona gwiazdka) I z latwoscia mozna go znalezc w necie jezeli ktos sie upiera aby go wpisac.( Nie trzeba pytac w banku!! - ta opcja tylko dla niedorozwinietych majacych problemy z wpisywaniem hasel do wyszukiwarki)
4." MoRZeZ "w twoim wykonaniu to katastrofa. Powinna zamilknac na pol roku jak poprzednio
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Rafal Rolek
(Rolfus)
Wiking
witam ponownie

wielkie dzięki wszystkim za pomoc. chyba się udał przelew, bo ubyło mi trochę kasy.
Jeszcze jedno pytanko: ile idzie przelew na polskie konto? o m jeszcze jej nie widze na polskim koncie. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
Rolfus napisał:
witam ponownie

wielkie dzięki wszystkim za pomoc. chyba się udał przelew, bo ubyło mi trochę kasy.
Jeszcze jedno pytanko: ile idzie przelew na polskie konto? o m jeszcze jej nie widze na polskim koncie. pozdrawiam


Zalezy co zaznaczyles w ramce "Betalingsmåte" i o ktorej wysylales

Jezeli hasteroverførsel to kilka godzin.( rano wysylka - po poludniu na koncie)
Jezeli ordinær overførsel to dzien max 2
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Mielony)
Nowicjusz
Optimus z moich informacji banki, które oferują konta walutowe denominowane w NOK to:

Nordea Bank Polska
Bank Zachodni WBK
Bank Pekao SA
BRE Bank
Meritum Bank
DnB Nord Bank
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok