Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kupno samochodu w komisie. - Norwegia

Czytali temat:
Łukasz xxxxx Małgorzata G. Rafał Motyka Leszek Maliszewski Ania R Inez Pawłowska Krystyna K PeterK76 Koć (2200 niezalogowanych)
23 Posty
Ania Laskowska
(ankaka)
Wiking
Witam mam zamiar kupić samochód (Ford Fokus) w komisie Forda. Moje pytanie brzmi jakie ubezpieczenie mam wykupić i gdzie się najlepiej opłaca ?
Jeżeli taki temat już był to przepraszam, ale nie mogłam znaleźć.

Z góry dziękuję za odpowiedź, Anka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
obdzwon ubezpieczalnie i wypytaj sie o ceny. ubezpieczenie to bardzo indywidualna oferta i raczej nikt tu nie jest w stanie podac ci najkorzystniejszej oferty.

osobiscie nie polecam IF... ale to tylko moje zdanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Ania Laskowska
(ankaka)
Wiking
a dlaczego nie polecasz IF ? co jest z nią nie tak ? już kilka razy słyszałam takie coś , ale nie wiem zbytnio dlaczego tak ludzie krytykują tą ubezpieczalnię ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Ania060991 napisał:
a dlaczego nie polecasz IF ? co jest z nią nie tak ? już kilka razy słyszałam takie coś , ale nie wiem zbytnio dlaczego tak ludzie krytykują tą ubezpieczalnię ..Ponieważ -If- to taki w przenośni .../oczywiście / Polske ...PZU... opłata za bardzo nie wygórowana , jednak jak coś się stanie to też trudno dojść swojego
If ... jest dla ludzi pewnych iż jeżdżą bezpiecznie i jeżeli już ...to przeciwna strona jest winna , a tym samym to tamten ubezpieczyciel będzie płacił za szkody ...
Z Mojego Osobistego Doświadczenia ... If... jest dla pewnych swego a zarazem dla leniwych .
Mam ubezpieczenie u Nich od początku , prawie cztery lata , nie narzekam ...W Polsce mam polisę w PZU i też to olewam ...
Od ponad 20lat , miałem tylko jedną stłuczkę i to z ewidentnej winy Norga ... sprawa załatwiona poza ubezpieczycielami ...
Norg jak zobaczył , że mam If...-a ... ,to bez gadania zaciągnął Mnie do bankomatu i wypłacił podwójną kwotę za szkodę , by tylko nie wypisywać papierów wypadkowych ...
W pracy wytłumaczono Mi , że On... stracił by , ponad połowę swojego ubezpieczenia i If ... wziąłby od Jego ubezpieczyciela , ponad pięciokrotną kwotę tego co On Sam wypłacił mi do ręki ... .
Natomiast faktycznie ... ubezpieczenie w Norge to indywidualna sprawa i zależy od wartości danego auta ...
Ja mam samochód tylko do pracy ... i olewam to jak on na co dzień wygląda ...
Poza jednym ma jeździć ...
Właśnie ostatnio się przybuntował i od tygodnia stoi na kołkach...
Ech ...jak pech to na całej linii .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
fire .
(fire)
Nowicjusz
Hej. Jezeli moge cos podpowiedziec, to warto zapytac w swoim norweskim banku a forsikring, bedac klientem banku mozna juz tego tytulu dostac znizke za ubezpieczenie auta 5-10%, a wysokosc ubezpieczenia - jest zalezne od roznych warunkow:
np. jaki bedzie wklad wlasny w razie kolizji czy wypadku itp, od ilosc zadeklarowanych km do wyjezdzenia w roku, od wieku kierowcy (ponizej 25 placi sie wiecej), chyba rowniez ma wplyw to czy auto jest garazowane, czy ma alarm, jaki rocznik i jaki typ- itd itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Ania Laskowska
(ankaka)
Wiking
Dziękuję Wam za te cenne wskazówki. Na pewno wezmę je pod uwagę ! Od znanego mi Polaka , który mieszka tutaj z pięć lat poleca mi Gjensidige. Co o tej ubezpieczalni sądzicie ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Z nich to korzystam. Kwota ubezpieczenia jest dużo niższa niż w IF. Jak na razie nie miałem stłuczek więc nie wiem jak to jest z nimi w razie czego. Już mam 70% zniżki więc chyba nie przepłacam. Ubezpieczalnie norweskie honorują zniżki z Polski jeśli takowe posiadasz. Większość ubezpieczalni daje na start 20% zniżki dla osób starszych niż 24 lata. Młodzi mają trudniej bo ich ubezpieczenie na start to nawet +40%. Przy kupnie polisy zapada pytanie czy autem będzie kierować osoba młodsza niż 24 lata. Jeśli tak to będzie drożej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Ania Laskowska
(ankaka)
Wiking
Czy jest możliwość , by auto miało dwóch współwłaścicieli ? Tak jak w Polsce. Chodzi o to , że nie mam 24-25 lat. Chciałabym , by mój tata bądź mama byli właścicielami , a mnie by wzięli na współwłaściciela , aby leciały mi zniżki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Tak. Auto może mieć dwóch współwłaścicieli.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
Ania060991 napisał:
Czy jest możliwość , by auto miało dwóch współwłaścicieli ? Tak jak w Polsce. Chodzi o to , że nie mam 24-25 lat. Chciałabym , by mój tata bądź mama byli właścicielami , a mnie by wzięli na współwłaściciela , aby leciały mi zniżki.

Tylko że jeśli Ty nie masz 24 lat, to nie ratuje Cię rejestracja wspólnie z kimkolwiek.
Musisz zadeklarować że jednym z użytkowników będzie osoba młoda, nawet jeśli dane tej osoby nie widnieją w dowodzie rejestracyjnym.
W momencie kiedy wypadek powoduje kierowca który nie ma 24 lat i nie było zgłoszone przy zakupie polisy że takowa osoba będzie użytkownikiem pojazdu ubezpieczenie po prostu nie zadziała.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok