Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wyjechać? - Norwegia

Czytali temat:
(490 niezalogowanych)
3 Posty
Magdalena KKK
(MadzialenkaAAA)
Wiking
Witam Planuje wyjazd do pracy za granicę właśnie do Norwegii. Chemy wyjechać na okres od czerwca 2011 razem z siostrą, po studiach. Czy ma ktoś z was namiary na fajną pracę, czego mam unikać i w ogóle jak się tam odnalezć? Myslimy o pracy w hotelach. Co wy na to? Z góry dziękuje za odp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
czemu nie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
172 Posty
Marek S
(telemarek)
Stały Bywalec
Szukacje pracy wczesniej, to jedyna rada. W czerwcu bedzie juz za pozno, wszystkie posady sezonowe beda juz zajete, a po sezonie ciezko bedzie cos znalezc, zwlaszcza w tej brazny, w ktorej chcecie pracowac.
I ja osobiscie radzilbym dzwonic, nie slac tylko mailowo aplikacji, bo zagienicie w tlumie.
Mialem znajomych, ktorzy bez problemu dostali prace w malych ale popularnych miejscowosciach w zachodzniej Norwegii: Måløy, Stryn, Nordfjordeid, Førde, Geiranger. Bardzo popularne turystyczne miejsca, a ze sa daleko od duzych miast, to i konkurencja mnejsza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Magdalena KKK
(MadzialenkaAAA)
Wiking
dzieki za info a jak myślicie czy lepiej jechac przez posrednika? czy na własną rękę? Trochę mnie przeraża samotne z siostra wyjechanie w nieznane jakie są wasze doświadczenia? Dobrze, że mam jeszcze troche czasu by się zastanowic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
172 Posty
Marek S
(telemarek)
Stały Bywalec
Ciezko powiedziec tak naprawde... z jednej strony posrednik zawsze bierze dzialke dla siebie, z drugiej jesli zalatwi Ci prace, za wynagrodzenie, z ktorego bedziesz zadowolona, to czemu nie. Badz tylko ostrozna z posrednikami, ktorzy nie gwarantuja pracy badz jakiejs minimalnej ilosci godzin, ale chca podpisania kontraktu, ze bedziesz dla nich pracowac, jesli tylko beda cos miec. W ten sposob oni zapewniaja sobie pracownika, ale tylko wtedy, kiedy im to pasuje. Reguly nie ma, kieruj sie zdrowym rozsadkiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Magdalena KKK
(MadzialenkaAAA)
Wiking
dzieki za rady najpierw pojde do posrednikow zobacze jak to wyglada dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
No właśnie tylko was mi do szczęścia brakowało w Norwegii. Zapraszam.
Agencja pośrednictwa pracy daje możliwość zapoznania się z językiem, często pomoc w zakwaterowaniu i formalnościach już na miejscu.
Dobrze też złożyć tam swoje CV bo jeśli się nie odezwą to znaczy że nie nadajecie się do pracy w Norwegii i nie macie po co wyjeżdżać
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok