Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Testy przed przyjazdem do Norwegii. - Norwegia

1 Post
andreas galo
(wiechuhonda)
Wiking
Witam,
Mam pytanie czy trzeba robic w Polsce testy przed przekroczeniem granicy Norweskiej?? Z tego co wiem od HR’u naszej firmy, wszyscy będą przechodzić testy na granicy, dodam ze mam stały numer personalny, ale np moj kolega ktory jedzie ze mną nie ma. Jak to sie ma ??
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Masz meldunek i pozwolenie na pracę to żadne testy nie są ci potrzebne . Wypełniasz deklaracje papierowo lub online i tyle . Na granicy możesz zrobić test ale kolejki są ogromne , lepiej zrobić przed Oslo koło spalarni jest drive-in podjerzdżasz bez rejestracji i czekasz na test . Ogólnie na granicy to kpina kupa policji i wielki korek a praktycznie nic nie sprawdzają tylko zbierają formularze . Wczoraj jechałem wieczorem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
wiechuhonda napisał:
Witam,
Mam pytanie czy trzeba robic w Polsce testy przed przekroczeniem granicy Norweskiej?? Z tego co wiem od HR’u naszej firmy, wszyscy będą przechodzić testy na granicy, dodam ze mam stały numer personalny, ale np moj kolega ktory jedzie ze mną nie ma. Jak to sie ma ??
Pozdrawiam

www.regjeringen.no/no/aktuelt/innforer-t...til-norge/id2826415/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
wiechuhonda napisał:
Witam,
Mam pytanie czy trzeba robic w Polsce testy przed przekroczeniem granicy Norweskiej?? Z tego co wiem od HR’u naszej firmy, wszyscy będą przechodzić testy na granicy, dodam ze mam stały numer personalny, ale np moj kolega ktory jedzie ze mną nie ma. Jak to sie ma ??
Pozdrawiam

Ty i twoj kolega musice zrobic test w norwegii , Ty jak jestes rezydentem to masz 24h na to a jak twoj kolega nie to na granicy tylko tak jak mi celnik mowil pare godzin temu ze jest dluga kolejka i lepiej w komunie zrobic. Zobacz gdzie masz testy typu drop in, bez rejestracji godziny tak ze odrazu zaltwiasz, ja tak zrobilem w oslo na pierwszym wjedzie na Mortensrud, 15 min i z glowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
sid87
(sid87)
Wiking
Czyli z Twojej relacji wynika, że na granicy jest kontrola wszystkich aut bez wyjątku wjeżdżających na teren Norge?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
tak, ja aurat nie mialem duzej kolejki bo czekalem tylko 10 min, celnicy skupiaja sie koronie, trzepanka nie mialem chodz jak zawsze wody i fajek oporowo pakuje. Jedynie w szwecji mialem kontorole TULL na drodze bo dostawczakiem jezdze i mysleli ze pewno alko wioze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Polnorek.pl
(Polnorek.pl)
Wiking
Bardzo ważne - warunki wjazdu do Norwegii:

Norwegia wymaga od osób przyjeżdżających z zagranicy:

okazania negatywnego wyniku testu covid-19 (wykonanego najwcześniej 72 godziny przed przyjazdem) - wymóg ten nie dotyczy m.in. osób zameldowanych w Norwegii na stałe - 'bosatt i Norge' (uwaga: nie jest to tożsame z posiadaniem numeru D), dzieci poniżej 12 roku życia i podróżnych, którzy udokumentują, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przeszli covid (konieczne jest okazanie pierwszego testu pozytywnego na covid PCR wykonanego co najmniej 2 tygodnie przed wjazdem).
okazania deklaracji miejsca na spędzenie kwarantanny (10 dni) - przez rejestrację on-line reg.entrynorway.no/ lub wypełnienie formularza w wersji papierowej (należy go wydrukować i przedstawić policji na przejściu granicznym) - poniżej wzór formularza w j. polskim i angielskim:

info z stąd:

www.gov.pl/web/norwegia/covid-19-w-norwegii
4
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok