Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

norwedzy zawstydzeni swoja postawa wg poloni - Norwegia

Czytali temat:
cysiek33 (2479 niezalogowanych)
83 Posty
Tomek highlander
(tomhighlander)
Początkujący
Wczoraj poraz pierwszy wyszedlem na impreze w norwegii, ktora przeniosla sie do lokalnego klubu z muzyka live.
Impreza byla to typowa domowka zrobiona przez ksiegowa dla wszystkich pracownikow. Ze wzgledu na to ze fabryka jest bardzo nowa ludzie czuli potrzebe zeby sie prywatnie w gronie zawodowym upic.
Impreza byla bardzo przyjemna, ale do rzeczy. W firmie jestem jedynym polakiem ale ze wzgledu na menagment ze szkocji z kad i ja przybylem wiekszosc ludzi zapomina ze jestem polakiem i chyba nawet wola myslec ze jestem szkotem. W towazystwie kilka osob nie ukrywalo niecheci do obcokrajowcow szczegolnie boli ich to ze to nie norwedzy sa szefami a w waznich sprawach w pracy musza mowic po angielsku.
W czasie rozmowy z blizszymi wspolpracownikami wytknalem im ich wrodzony brak kultury ze w towazystwie wielojezykowym nalezy mowic w jezyku ktory rozumieja wszyscy. W zadnym innym kraju nie zetknolem sie z takim zachowaniem jak w norwegi ale pewnie malo widzialem.
Kulminacyjnym bylo kiedy poszlismy do klubu i koledzy z ktorymi wspolpracoje pelni entuzjazmu przedstawili mnie swoim kumplom jako tomka co przyjechal ze szkocji. Bardzo cieplo powitany zostalem zapytany o narodowosc na to z pelnia radosci obwiescilem ze jestem polakiem i tu sie zaczelo. Natychmiast powstaly barykady i niechec. Koledzy z pracy byli porazeni zachowaniem swoich wieloletnich przyjaciol. Bardzo zawstydzeni probowali tlumaczyc czemu tak sie dzieje.
No wlasnie czemu w szkocji jestesmy szanowani za to ze pracujemy ciezko i solidnie. Bez znaczenia jak chciany jest zawod. Oczywiscie ze slyszy sie czasem glosy ze zabieramy prace szkota ale dzieke sie to coraz zadziej bo sami szkoci dementuja ze jak maja zatrudnic kogos t w pierwszej lini rozgladaja sie czy jest ktos z europy wschodniej jak nie ma to zateudnia szkota. Inaczej sprawa sie ma z zawodami lekkimi gdzie dokladnie jak w ojczyznie pierw prace dostaja znajomi.
Tak na konic tylko dodam ze po wszystkimi koledzy doszli do wniosku ze niepotrzebnie sie przyznawalem ze jestem polakiem bo odrazu zaczeli o mnie myslec jako podczlowieku a jak bym byl szkotem to jakos lepiej by to wygladalo
Mysle sobie gdzie ja pojechalem?!!! Licze dni i minuty by wrocic do domu do szkocji gdzie ludzie traktowani sa za to kim sa a nie jakiej sa narodowosci.
Wstydzcie sie norwedzy wasze aryjskie podejscie do innych nacji nie wyjdzie wam na zdrowie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
wow Scotland
hmm
pierwszy raz w życiu słyszę, że istnieje kraina w której Polacy są szanowani
co prawda nigdy tam nie byłem
tylko jakieś kilkadziesiąt kilometrów obok, bo w
Kingston upon Hull, niedaleko Yorku
ale te parę mil i co za zmiana świadomości
bo tam Polakami to już w 2006 gardzono i nie wpuszczano do niektórych pubów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
no to fajnych masz kolegow highlander , skoro Ci powiedzieli ze niepotrzebnie sie przyznawales do narodowosci...

... to jest twoja wersja wydarzen.... wydaje mi sie ze czasem obcokrajowcy za bardzo i zbyt szybko pragna byc lubiani, akceptowani w nowym srodowisku....przez co tak na prawde wychodzi ze to ten obcokrajowiec jest nietolerancyjny...

z twojego postu mozna to odczytac...

ja tez mialem sytuacje w pubie kiedy koles dowiedzial sie ze jestem polakiem, cos pomarudzil i odszedl ... nie bylo to mile, dlugo o tym myslalem...

...teraz uwazam ze to nie jest moja wina i moj problem tylko przedewszystkim probem tego kolesia....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
281 Postów

(grzes333)
Stały Bywalec
a czego sie niby spodziewales,po rasie panow i nadludzi?!

no akurat Niemcy szanuja Polakow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
124 Posty

(Janin)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
wow Scotland
hmm
pierwszy raz w życiu słyszę, że istnieje kraina w której Polacy są szanowani
co prawda nigdy tam nie byłem
tylko jakieś kilkadziesiąt kilometrów obok, bo w
Kingston upon Hull, niedaleko Yorku
ale te parę mil i co za zmiana świadomości
bo tam Polakami to już w 2006 gardzono i nie wpuszczano do niektórych pubów


A czego sie spodziewac po tubylcach skoro nasze wszystkie kurwy do jednego worka wziete (karki,wasy,dresy z 4 paskami i inne szczerbate stwory) nie szanuja samych siebie i pracuja za kazde pieniadze 365dni w roku i jeszcze laske by opierdolili jakby trzeba bylo za kilka koronek.Dodaj zlodziei,oszustow i przemtynikow i masz prrzekroj spoleczenstwa gdzie 80% do dziadostwo a reszta uczciwie pracuje.
Bydlo robi swoje a reszta ponosi tego konsekwencje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Klaudia R
(nunia)
Nowicjusz
chyba troche przesadzacie , norwedzy wcale nie są tacy żli ..... sąsiadów mam samych norwegów i nie mogę złego słowa na nich powiedzieć , wręcz przeciwnie ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Wiking
Przyjechalem tu z nowego jorku i chociaz jestem tu krutko ale moge powiedziec ze kultura w tym kraju jakas jest w porownaniu z nowym jorkiem. Na ulicach haos brud syf i wyzwiska z kazdej strony czarnuchy i latynosi to dzicz wypuszczona z klatki nie umieja sie zachowac w zadnej sytuacji a rasizm tam jest taki ze na niekture dzielnice lepiej nie wchodzic noca jesli sie jest bialym czlowiekiem. Norwegie poznaje i coraz bardziej mi sie podoba i z tego co zdazylem wylapac z zachowania norwegow to ludzie bezproblemowi moze sie myle ale jak narazie jest gitarra
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
Janin napisał:
jasta102 napisał:
wow Scotland
hmm
pierwszy raz w życiu słyszę, że istnieje kraina w której Polacy są szanowani
co prawda nigdy tam nie byłem
tylko jakieś kilkadziesiąt kilometrów obok, bo w
Kingston upon Hull, niedaleko Yorku
ale te parę mil i co za zmiana świadomości
bo tam Polakami to już w 2006 gardzono i nie wpuszczano do niektórych pubów


A czego sie spodziewac po tubylcach skoro nasze wszystkie kurwy do jednego worka wziete (karki,wasy,dresy z 4 paskami i inne szczerbate stwory) nie szanuja samych siebie i pracuja za kazde pieniadze 365dni w roku i jeszcze laske by opierdolili jakby trzeba bylo za kilka koronek.Dodaj zlodziei,oszustow i przemtynikow i masz prrzekroj spoleczenstwa gdzie 80% do dziadostwo a reszta uczciwie pracuje.
Bydlo robi swoje a reszta ponosi tego konsekwencje.

jestes czescia tego bydla
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
daro112 napisał:
Przyjechalem tu z nowego jorku i chociaz jestem tu krutko ale moge powiedziec ze kultura w tym kraju jakas jest w porownaniu z nowym jorkiem. Na ulicach haos brud syf i wyzwiska z kazdej strony czarnuchy i latynosi to dzicz wypuszczona z klatki nie umieja sie zachowac w zadnej sytuacji a rasizm tam jest taki ze na niekture dzielnice lepiej nie wchodzic noca jesli sie jest bialym czlowiekiem.
żeś się pewnie za dużo głupot nasłuchał na skrzyżowaniu Nassau z Manhattan Ave
robiłem nocami na Harlemie, na Bronxie i na East New York
chodziłem nocą po zakupy do grocery na rogach
i pewniej się czułem niż w Krakowie nocą
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
124 Posty

(Janin)
Stały Bywalec
gargammell napisał:
Janin napisał:
jasta102 napisał:
wow Scotland
hmm
pierwszy raz w życiu słyszę, że istnieje kraina w której Polacy są szanowani
co prawda nigdy tam nie byłem
tylko jakieś kilkadziesiąt kilometrów obok, bo w
Kingston upon Hull, niedaleko Yorku
ale te parę mil i co za zmiana świadomości
bo tam Polakami to już w 2006 gardzono i nie wpuszczano do niektórych pubów


A czego sie spodziewac po tubylcach skoro nasze wszystkie kurwy do jednego worka wziete (karki,wasy,dresy z 4 paskami i inne szczerbate stwory) nie szanuja samych siebie i pracuja za kazde pieniadze 365dni w roku i jeszcze laske by opierdolili jakby trzeba bylo za kilka koronek.Dodaj zlodziei,oszustow i przemtynikow i masz prrzekroj spoleczenstwa gdzie 80% do dziadostwo a reszta uczciwie pracuje.
Bydlo robi swoje a reszta ponosi tego konsekwencje.

jestes czescia tego bydla


nie bydlaku,nie jestem. natomiast ty przyglupie jestes najwyrazniej bo prawda w oczy kole
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok