Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

jestem z polski a on z norwegii:( - Norwegia

Czytali temat:
Tomek J. (1753 niezalogowanych)
12 Posty
ala matejko
(ala21)
Wiking
prosze o rade pilne!!!!
jestem z polski z gdanska a moj chlopak jest norwegiem jestesmy ze soba juz 2,5roku ale co z tego chcemy byc razem ale niewiem co zrobic by byc razem z nim legalnie w norwegii od kiedy sie poznalismy przyjezdzam do norwegii raz na kilka miesiecy i mieszkam przez 3miesiace w norwegii a gdzy mina 3 miesiace musze spowrotem wracac do polski bo niema legalnego pobytu prosze o rady i pomoc bardzo sie kochamy z moim chlopakiem ale nie wiemy co mozemy zrobic by byc razem w norwegii z gory dziekuje i pozdrawiam buziaki...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
365 Postów

(alma78)
Stały Bywalec
Skoro sie tak kochacie , to sie pobierzecie i klopot z głowy , jako jego żona będziesz tu legalnie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Monika Kieliszek
(moniolonek)
Wiking
Polacy nie potrzebuja pozwolenia na pobyt,ale potrzebuja pozwolenie na prace!!
Przeciez jak wjezdzasz do Norwegii to nie wbijaja stempla z okresem waznosci 3 miesiace....
Nikt sie nie interesuje czy Ty akurat tutaj jestes czy nie....
My jestesmy UE i nie potrzebujemy turystycznych wiz itp.
Nie rozumiem dlaczego co 3 miesiace wracasz do Polski??
Wiec spokojnie sobie mieszkaj w Norge)

Ja mam narzeczonego Norwega i za dwa miesiace bede mama, mam stala prace i pozwolenie na pobbyt z racji tego ze pracuje....ale jako mama i przyszla zona bede musiala powypelniac rozne dokumenty, formularze itp,
Biurokracja tutaj jest skomplikowana, ale Norwedzy pomagaja wiec poprostu wyslij tego swojego ukochanego do UDI i niech popyta...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Edyta P
(edyta)
Wiking
Witam!!
Ja poprostu zamieszkalam z moim facetem jestesmy juz ponad 3 lata razem, nie mamy slubu,nie jest to konieczne do przebywania w kraju, trzeba sie zarejestrowac jako samboer, to twoj chlopak juz powinien wiedziec gdzie i co sie zalatwia. Pozdrawiam i zycze powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Monika Kieliszek
(moniolonek)
Wiking
No...Edyta juz chyba rozwiazala problem)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(wudora)
Wiking
moja droga,rozwiazanie jest bardzo proste!
zamiencie sie miejscami.ty wyjedz do n. a on niech przeprowadzi sie do pl.w ten sposob ty bedziesz czesciej u niego,a on u ciebie!
a po trzech miesiacach zmiana.
spotykac sie mozecie gdzies po drodze np: na lotnisku.
powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
ala matejko
(ala21)
Wiking
dziekuje dziewczyny za pomoc wielkie dzieki pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
- Manu -
(Manu)
Wiking
Uważam ze powinniśmy również podziękowania złożyć dla wudora z niekonwencjonalne i orginalne podejście do tematu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
ala matejko
(ala21)
Wiking
do :wudora
chcialabym zebys ty sie znalazla w takiej sytuacji jak ja i nie wiedziala co zrobic ale na szczescie sa normalni i fajni ludzie ktorzy podpowiedzieli co moge zrobic gratuluje glupoty "wudora"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(JanKo)
Wiking
ala21 a ja ci gratuluje braku poczucia humoru i dystansu, bez ktorego ani rusz w Norge...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok