Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

243 Posty

(Reason Project)
Stały Bywalec
sylwia_magdalena napisał:
A od swieta, do kosciola to pewnie zakladasz dresy z 4 paskami, z ktorych jeden odprules

Gdybys byla choc troche inteligentna przetlumaczylabys sobie moj nick ktory definiuje moj stosunek do religii. Obawiam sie jednak, ze znajomosc angielskiego rowniez kuleje.
To, ze w ewolucji osiagnelas poziom ameby starasz sie udowodnic w kazdym poscie, ale czytanie tego ani nie jest przyjemne ani prorozwojowe. Pseudo-dyskurs z debilem zawsze bedzie tylko i wylacznie na jego poziomie a mnie na to czasu szkoda. Proponuje powrot do zakladu z ktorego niewatpliwie zbieglas
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Agnieszka !!!!
(agnes7336)
Wiking
napisalas ze szukasz fryzjerki,wystarczylo i o to mozna sie wyzwac i wies robic...Ludzie na kadym forum nic tylko sobie ublizacie ...pozdrawiam rodakow syczacych nienawiscia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Karina Fralczyk
(karinkaaaaaaaa1222)
Wiking
Przytocze tu chociazby przyklad Ajdukiewicza, ktory sie doktoryzowal w wieku 22 lat( a wiec praktycznie twoj rowiesnik) - hmm jestes taki madry a nie wiesz, ze w Norwegii nie da sie tak, poniewaz w takim wypadku wczesniej musialabym skonczyc ungdomskole oraz vgs, a niestety tutaj nie wolno byc lepszym od innych w szkole, i isc do klas wyzej, ale prawdopodobnie nie chodziles tutaj do szkoly wiec niewiesz. Podaj mi przyklad norwega, ktory w wieku 20 lat skonczyl studia to wtedy Ci przyznam racje.

Co do znajomosci jezyka - Nawet gdybym nie znal, nie przyszlo ci do glowy, ze moglbym poprosci kazdego norwega zeby cos z toba pocisnal? - dlatego wlasnie napisalam, ze MOZE bym Ci uwierzyla, czytaj dokladnie i ze zrozumieniem.

Znasz definicje choroby ktora jest schizofrenia? Chyba nie. Napewno jej objawem nie jest przedstawianie faktow, oraz swoich pogladow.

Strasznie sie nadymasz ta znajomoscia norweskiego a niestety nie jest to tutaj zadna wartoscia dodana. Zapominasz chyba o tym, ze ta sama umiejetnosc posiada blisko 5 mln ludzi w tym kraju. - Dobrzy by bylo, gdyby rzeczywiscie te blisko 5 mln ludzi znalo jezyk, ale chyba zapominasz, ile tu cudzoziemcow, i jak wiele z nich nie zna, ani nie ma zamiaru nauczyc sie jezyka. Moze na tle rodowitych norwegow sie nie wyrozniam, ale jesli chodzi o cudzoziemcow, w tym oczywiscie polakow, owszem.

Mysle ze ev. ukonczenie VGS to dla ciebie himalaje,chociaz umiejetnosci wyniesione ze szkoly ( szycie i gotowanie) z pewnoscia beda dla ciebie przydatne.
Z tym co do tej pory potrafisz jestes bezwartosciowa na rynku pracy i aplikowac mozesz co najwyzej w KIWI. - Szycia i gotowanie ucza w barneskole, nie vgs, to po pierwsze, a pozaytm skad wiesz, jakie posiadam umiejetnosci? Widac jestes jedna z takich osob ktore moze i sa madre, ale pamietaj ze madrosc oraz wyuczenie a inteligencja to dwie zupelnie rozne sprawy. mozna miec ukonczone najlepsze studia, wyuczyc sie wielu rzeczy,a mimo to byc tepym, i wysokiego IQ nie posiadac. nie wszystkiego da sie nauczyc w szkole, wiedza jaka tam zdobywasz jest ograniczona, ale moze Ty wlasnie wszystko co sie nauczyles, wyniosles ze szkoly a nie z zycia.

Tak ze proponuje wiecej pokory i rozwage zanim otworzysz paszcze. - jeszcze niedawno twierdziles ze moj jezyk jest na poziomie gimnazjum, nie jak Twoj - czlowieka jakze wyksztalconego, a teraz paradoksalnie sam uzywasz takiego slownictwa. Paszcze moze miec dzikie zwierze, nie czlowiek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Karina Fralczyk
(karinkaaaaaaaa1222)
Wiking
Reason Project napisał:
sylwia_magdalena napisał:
A od swieta, do kosciola to pewnie zakladasz dresy z 4 paskami, z ktorych jeden odprules

Gdybys byla choc troche inteligentna przetlumaczylabys sobie moj nick ktory definiuje moj stosunek do religii. Obawiam sie jednak, ze znajomosc angielskiego rowniez kuleje.
To, ze w ewolucji osiagnelas poziom ameby starasz sie udowodnic w kazdym poscie, ale czytanie tego ani nie jest przyjemne ani prorozwojowe. Pseudo-dyskurs z debilem zawsze bedzie tylko i wylacznie na jego poziomie a mnie na to czasu szkoda. Proponuje powrot do zakladu z ktorego niewatpliwie zbieglas


A jakbys Ty umial choc troche uwazniej czytac, to wiedzial bys ze ta wypowiedz byla do jasta102 a nie do Ciebie, wielce inteligenta istoto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Patii x
(misspatii)
Wiking
agnes7336 napisał:
napisalas ze szukasz fryzjerki,wystarczylo i o to mozna sie wyzwac i wies robic...Ludzie na kadym forum nic tylko sobie ublizacie ...pozdrawiam rodakow syczacych nienawiscia

jesli to do mnie, to czy ja tutaj sie wyzywam i robie wies? Ja napisalam tylko ze szukam fryzjerki, a osoby ktore nie mialy nic na ten temat do powiedzenia nagle zaczely sie wypowiadac ze jestem zalosna, ze nie ide do salonu i ze mnie nie stac na to itp.. zreszta zauwazylam, ze na wiekszosci watkow znajdzie sie powod by sie klocic i wyzywac..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Karina Fralczyk
(karinkaaaaaaaa1222)
Wiking
Reason Project napisał:
sylwia_magdalena napisał:
A od swieta, do kosciola to pewnie zakladasz dresy z 4 paskami, z ktorych jeden odprules

Gdybys byla choc troche inteligentna przetlumaczylabys sobie moj nick ktory definiuje moj stosunek do religii. Obawiam sie jednak, ze znajomosc angielskiego rowniez kuleje.
To, ze w ewolucji osiagnelas poziom ameby starasz sie udowodnic w kazdym poscie, ale czytanie tego ani nie jest przyjemne ani prorozwojowe. Pseudo-dyskurs z debilem zawsze bedzie tylko i wylacznie na jego poziomie a mnie na to czasu szkoda. Proponuje powrot do zakladu z ktorego niewatpliwie zbieglas



Nazywanie kogos debilem, tez swiadczy o inteligencji tak? Smieszy mnie bardzo, to co mowiles najpierw o moim slownictwie, a widac, ze sam sie wyrazasz jeszcze gorzej, probujac ukryc swa tepote za madrymi slowami, ktorych jak juz wczesniej pisalam wiekszosci pewnie nie znasz znaczenia . Skoro Ty twierdzisz, ze ja cierpie na schizofrenie, to smiem Ci odpowiedziec, ze Ty chyba masz jakies zaburzenia osobowosci? I to chyba nie ja powinnam trafic do zakladu [psychiatryczniego, nie karnego - zebys nie musial zbyt dlugo sie zastanawiac jaki zaklad mam na mysli, sadzac po tym jak dobrze c zytasz ze zrozumieniem (sarkazm ;))]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Karina Fralczyk
(karinkaaaaaaaa1222)
Wiking
Hm ciekawe czemu zmieniles nick, przeciez jeszcze kilka dni temu miales chyba bardziej pasujacy do Ciebie Moze Ty poprostu masz kompleksy i musisz sie wyzywac na innych, zeby poczuc sie lepiej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
243 Posty

(Reason Project)
Stały Bywalec
sylwia_magdalena napisał:
[quote]Reason Project napisał:
[quote]sylwia_magdalena napisał:
A od swieta, do kosciola to pewnie zakladasz dresy z 4 paskami, z ktorych jeden odprules

sylwia_magdalena napisał:
[b]
A jakbys Ty umial choc troche uwazniej czytac, to wiedzial bys ze ta wypowiedz byla do jasta102 a nie do Ciebie, wielce inteligenta istoto.


Z pewnoscia gdybys zamiescila jego cytat uniknelabys nieporozumienia. To ze "myslalas" iz komentujesz jaste nie oznacza, ze to zrobilas. Chciejstwo to za malo.

Znasz definicje choroby ktora jest schizofrenia? Chyba nie. Napewno jej objawem nie jest przedstawianie faktow, oraz swoich pogladow.

A jakiez to ty masz poglady? bo jak dotad takowych nie zuwazylem. I w jakim kontekscie umiescilas tu schizofrenie?

w Norwegii nie da sie tak, poniewaz w takim wypadku wczesniej musialabym skonczyc ungdomskole oraz vgs, a niestety tutaj nie wolno byc lepszym od innych w szkole, i isc do klas wyzej

To ze w norwegii nie mozna byc lepszym nie jest dla mnie nowina i potwierdza jedynie teze " jaki system tacy uczniowie" Sama wpisujesz sie w ten schemat. Przypisujesz sobie atrybuty ktorych nie posiadasz jednak w mysl twierdzenia "W królestwie ślepców - jednooki królem"
mozesz tu blyszczec. Wyksztalcil cie ten sam system premiujacy bylejakosc wiec z definicji nie mozesz byc nikim specjalnym.
Makdonaldyzacja norweskiego systemu edukacji ze swoja kwantytatywnoscia, przewidywalnoscia i manipulacja ksztaltuja osobnikow tobie podobnych. Nie reprezentujacych soba nic poza tupetem. Wieloletnie wpajanie jacy jestescie doskonali zweryfikuje rynek. ( Dziwnym trafem wola nas - polskich inzynierow)System w ktorym jednostki wybitne( bo i takowe moga tu wystepowac) nie sa przedstawiane za przyklad a wrecz zmusza sie je by rownali do slabych.

www.newsinenglish.no/2011/08/24/gifted-students-get-attention/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
243 Posty

(Reason Project)
Stały Bywalec
sylwia_magdalena napisał:
Reason Project napisał:
sylwia_magdalena napisał:
A od swieta, do kosciola to pewnie zakladasz dresy z 4 paskami, z ktorych jeden odprules

Gdybys byla choc troche inteligentna przetlumaczylabys sobie moj nick ktory definiuje moj stosunek do religii. Obawiam sie jednak, ze znajomosc angielskiego rowniez kuleje.
To, ze w ewolucji osiagnelas poziom ameby starasz sie udowodnic w kazdym poscie, ale czytanie tego ani nie jest przyjemne ani prorozwojowe. Pseudo-dyskurs z debilem zawsze bedzie tylko i wylacznie na jego poziomie a mnie na to czasu szkoda. Proponuje powrot do zakladu z ktorego niewatpliwie zbieglas



Nazywanie kogos debilem, tez swiadczy o inteligencji tak? Smieszy mnie bardzo, to co mowiles najpierw o moim slownictwie, a widac, ze sam sie wyrazasz jeszcze gorzej, probujac ukryc swa tepote za madrymi slowami, ktorych jak juz wczesniej pisalam wiekszosci pewnie nie znasz znaczenia . Skoro Ty twierdzisz, ze ja cierpie na schizofrenie, to smiem Ci odpowiedziec, ze Ty chyba masz jakies zaburzenia osobowosci? I to chyba nie ja powinnam trafic do zakladu [psychiatryczniego, nie karnego - zebys nie musial zbyt dlugo sie zastanawiac jaki zaklad mam na mysli, sadzac po tym jak dobrze c zytasz ze zrozumieniem (sarkazm ;))]


EGO - chyba z tym powinnas sie zmierzyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
243 Posty

(Reason Project)
Stały Bywalec
sylwia_magdalena napisał:
Hm ciekawe czemu zmieniles nick, przeciez jeszcze kilka dni temu miales chyba bardziej pasujacy do Ciebie Moze Ty poprostu masz kompleksy i musisz sie wyzywac na innych, zeby poczuc sie lepiej?

Niech to pytanie cie tak nie nurtuje poniewaz zaszkodzi ostatnim synapsom jezeli takowe jeszcze posiadasz. Chba wyczerpalem poklady cierpliwosci przeznaczone dla uposledzonych wiec z tego miejsca pozwole sobie zakonczyc ta nierowna potyczke. Ani mnie nie zaskoczylas, ani nie zdziwilas niczego sie rowniez przy tobie nie nauczylem - pytanie brzmi: Dlaczego mialbym marnowac na ciebie wiecej czasu? Nie znajduje zadowalajacej odpowiedzi.
Temat caly twoj- juz i tak nic madrego nie urodzisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok