Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Głowa owcy na Wigilię. Norweskie kulinarne zwyczaje świąteczne - Norwegia

Czytali temat:
ROBERT SIGØYNER Kamil . (1476 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Głowa owcy na Wigilię. Norweskie kulinarne zwyczaje świąteczne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Ja jestem odrobine zdezorientowana.

Co redakcja ma na mysli?
PineKjøtt? Czyli zameczone/zmeczone mieso? Czy moze pine=furu=sosna? Czyli mieso sosnowe?
Nie, zdecydowanie czegos takiego nie jadlam.

Pinnekjøtt natomiast jest dobre, ale w malych ilosciach. I z duzym kieliszkiem akevitt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
DorHan napisał:
Ja jestem odrobine zdezorientowana.

Co redakcja ma na mysli?
PineKjøtt? Czyli zameczone/zmeczone mieso? Czy moze pine=furu=sosna? Czyli mieso sosnowe?
Nie, zdecydowanie czegos takiego nie jadlam.

Pinnekjøtt natomiast jest dobre, ale w malych ilosciach. I z duzym kieliszkiem akevitt.


Choc lingwista ze mnie zaden to aby sie przyjebac do tematu: tlumaczenia na polskie pine ja zmeczony jest bzdurne. pine to raczej meka, nie zmeczenia.
pine=meka=tormnt albo suffering( engelsk)
trøtt= zmeczony= tired( engelsk)

Wiec to w chuj nieuzasadnione
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Agnieszka :)
(wizazystka)
Wiking
pinne to patyczki ..... pinnekjøt najpierw moczy sie ok dobe w zimnej wodzie(w zaleznosci od kilogramow ile chcemy go zuzyc) nastepnie na dno garnka uklada sie patyczki ktore z zasady leza w okolicy suszonych zeberek wlewa sie wode ale tak zeby ostatnia warstwa patyczkow nie byla nia przykryta do tego poktywka i jazda....blizej 3h niz 2
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Agnieszka :)
(wizazystka)
Wiking
zanim posypia sie drzazgi na glowe pinnekjøtt
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów

(Isrid)
Wiking
Pinnekjøtt jest latwy do przygotowania. Ja robie to troche na szwedzka nute, mocze mieso okolo doby w duzym garnku a potem zmieniam wode i odstawiam na kilka godzin. Patyczki, ukladam warstwami na sobie, tak aby powstaly cztery rzedy. Zalewam woda, tak aby woda pokrywala nasza konstrukcje z patyczkow i dopiero na patyczki klade mieso. Gotuje okolo 4 godzin, ale garnek sprawdzam poziom wody. Ciezki do zniesienia dla mnie jest smrud jaki towarzyszy przy gotowaniu i widok tluszczu ktory splywa. Ale potem jagniecina smakuje wspaniale, jest jednak bardzo slona, takze dwa litry mineralnej znikaja szybko Do tego robimy ziemniaki w masle i puree z brukwi
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Isrid

Mysle, ze jest to przepis typowo norweski. Pinnekjøtt jest typowym daniem norweskim z Vestlandet.
Gratuluje tobie, ze sama to danie przygotowujesz. Ja niestety, jestem tylko teoretykiem w sprawach gotowania i zdaje sie na umiejetnosci innych.
Pinnekjøtt jadlam tylko na roznych julebord albo u znajomych/rodziny. Kazdy ma jakies swoje male "vri" w przygotowywaniu.

Jezeli powiesz, ze przygotowujesz lutefisk, to bede pelna uznania dla ciebie.
Lutefisk przez lata omijalam z daleka, ale po jej sprobowaniu po raz pierwszy jakies 12 lat temu jestem jej fanem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Sentex

Mysle, ze wypowiadasz sie w imieniu typowych koneserow denaturatu i hamburgera z budki na rogu.

Co do swin, to mysle, iz osoba ktora tak czesto sie o nich wypowiada ma jakies wiadomosci z pierwszej reki. Byc moze przez autoidentyfikacje.
Wznosz okrzyk " niech nam zyje sentex sus scorfa"
Proponuje rowniez, aby nazywac ciebie "trippel s" lub "3s"

Tak na marginesie: jezeli juz zostaniesz w jakis przerwach dopuszczony do internetu i pc, to pisz cos bardziej sensownego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
504 Posty
Aneta Polak
(anetapolak)
Wyjadacz
DorHan napisał:

Tak na marginesie: jezeli juz zostaniesz w jakis przerwach dopuszczony do internetu i pc, to pisz cos bardziej sensownego.[/quote]

Dorka
zastanów się, czego wymagasz od chłopiny
wszakże baran nie zatańczy kujawiaka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Aneta

Musze sie z toba zgodzic.
Po przeczytaniu paru jego postow nabieram przekonania, ze dla "3s" nie ma juz nadziei.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok