Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Żegnaj kariero w Polsce, witaj budowo w Norwegii! - Norwegia

Czytali temat:
(788 niezalogowanych)
1 Post

(on34szn)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Żegnaj kariero w Polsce, witaj budowo w Norwegii!
Gratuluje, ja niestety do tego dojrzałem po 7 latach "na czarno" w Oslo, gdybym wtedy wiedział jakie to proste ni zastanawiałbym się ani minuty, teraz stawiam swoje 2-gie kroki w Norwegii w Kirkenes, jestem mega zadowolony po 2 latach na "biało" staram się o kredyt na dom. W czasie nocy polarnej chodzę na kurs norweskiego w Polsce. Nie planuję w tym roku już na "noc" wracać do PL, uprawnienia które zrobię na M2i M4 pozwolą mi na pozostanie w pracy poza dniem. - pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
iwona wachowska
(wachowskis)
Wiking
Tak jest , bez języka nie ma co się łudzic o lepeszej pracy. W Polsce uczą ale nie nauczą języka najlepiej uczyc sie na mijescu w norwegii. Nie muszę mówić ,ze troche skomplikowany jest norweski bo to wszedzie mają swoje gwary ale ten podstawowy ny norsk jest ogólnie dostęny. Praca jest jesli sie chce pracowac a jak sie nie chce to nigdzie sie roboty nie znajdzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a na co to liczyc po
Wyzszej Szkole Lansu i Balansu w Polszy
jak nie budowa w Reichu
zmywak w Londynie
czy tulipany w Niderlandach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Czasem nawet jasta ma racje. W Polsce sa dwie opcje byc kapitalista z wlasna firma lub posiadac kapital i zyc z oprocentowania na lokacie lub zysku z akcji na gieldzie. Jest jeszcze opcja trzecia czyli zostac jedna ze swin od koryta w Sejmie oraz opcja czwarta dzielnie walczyc z tym korytem jak Korwin lecz najpierw trzeba skorzystac z opcji nr.1 i zostac kapitalista aby moc zyc w Polsce i prowadzic ta walke ze swiniami i korytem. No jeszcze ewentualnie mozna byc doktorkiem bo ostatnio placa im tak ze moga godnie zyc jesli pracuja dniami i nocami.

A co do studiowania to poza SGH, kilkoma kierunkami informatycznymi na Politechnice oraz Medycyna to cala reszta w Polsce jest bez sensu zupelnie. Stracony czas.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
on34szn napisał:
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Żegnaj kariero w Polsce, witaj budowo w Norwegii!
Gratuluje, ja niestety do tego dojrzałem po 7 latach "na czarno" w Oslo, gdybym wtedy wiedział jakie to proste ni zastanawiałbym się ani minuty, teraz stawiam swoje 2-gie kroki w Norwegii w Kirkenes, jestem mega zadowolony po 2 latach na "biało" staram się o kredyt na dom. W czasie nocy polarnej chodzę na kurs norweskiego w Polsce. Nie planuję w tym roku już na "noc" wracać do PL, uprawnienia które zrobię na M2i M4 pozwolą mi na pozostanie w pracy poza dniem. - pozdrawiam.


Co to za robota co nie da rady jej wykonywać podczas nocy polarnej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(PiotrKobialka)
Wiking
koszenie trawnikow pewnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
on jest konwojentem utargów dziennych ze sklepów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Maria K
(Wicca)
Wiking
Iwona, nie zgadzam się z Tobą, ja miałam intensywny kurs nauki w pl, przyjechałam tu komunikując na poziom III, plus słownictwo zawodowe, więc chcieć to móc. Oczywiście, dobrze mieć lektora, który był w No, albo chwilę tu pracował Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Wicca napisał:... ja miałam intensywny kurs nauki w pl,
... przyjechałam tu komunikując na poziom III
... plus słownictwo zawodowe...

Czyżby w Zawodzie Pielęgniarka ...?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
on34szn napisał:
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Żegnaj kariero w Polsce, witaj budowo w Norwegii!
Gratuluje, ja niestety do tego dojrzałem po 7 latach "na czarno" w Oslo, gdybym wtedy wiedział jakie to proste ni zastanawiałbym się ani minuty, teraz stawiam swoje 2-gie kroki w Norwegii w Kirkenes, jestem mega zadowolony po 2 latach na "biało" staram się o kredyt na dom. W czasie nocy polarnej chodzę na kurs norweskiego w Polsce. Nie planuję w tym roku już na "noc" wracać do PL, uprawnienia które zrobię na M2i M4 pozwolą mi na pozostanie w pracy poza dniem. - pozdrawiam.

po 7 latach w Oslo i po 2 w Kirkenes.. po 9 latach w NO zaczynasz nauke jezyka????
masakra...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok