Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polacy to wspaniali współpracownicy - Norwegia

Czytali temat:
(1475 niezalogowanych)
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
no tak, ale autobus to się chyba pojedynczo kieruje, a nie w jakiejś współpracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
347 Postów

(Alive)
Stały Bywalec
hmm...
cyt: "Polacy są bardzo podobni do Norwegów, zwłaszcza pod kątem poczucia humoru" :roll:
- Hansen, w tym przypadku bym się z Tobą kłóciła...
Polacy z Irlandczykami to owszem,razem konie można kraść
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
poczucie humoru Norwegów ubawiłem się
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Jestem po zawodówce mechanik kierowca z praktykami w PKS ie w Polsce. Tu robiłem krótko, ale jednak trochę przy autobusach. Praca z ludźmi co mają jakąś szkołę techniczną, praktykę lub chociaż pojęcie do technicznych spraw, musi różnić się od pracy z innymi. Pomijam mechanikę bo to mój zawód, ale jak wymienię uszczelkę pod głowicą to i pod kiblem, czy w rurze pod kranem itd. Jeśli umiem posługiwać się wieloma narzędziami na warsztacie i robię różne rzeczy, czasem części nie pasują przy blacharce aut, trzeba dopasować, to dam rade gipsy kręcić na budowie. po kilku dniach wyrabiałem normę i to za dokładnie, bo zwyczajny dopasowywać blachy co do milimetra, a tu szczeliny miedzy gipsami da się zaszpachlować. Przykłady można mnożyć. Nie chwalę siebie, dla mnie to normalne że Polacy mając zaplecze techniczne ze szkoły poparte praktyką, są konkurencyjny względem innych narodów, nikogo nie obrażając. Nikt nie ma wpływu na to kim się urodził i z jakiego kraju pochodzi i wszędzie są utalentowane wyjątki. Norwegowie to wiedzą i co by o nas nie mówili, to albo nas muszą brać do pracy, albo sami podwijać mankiety i pracować, a że im się nie chce to pozostaje pierwsza opcja.
Ps. Jak marudzą o przemytnikach polakach przy mnie, to pytam czy oni wszyscy są narkomanami, bo wychodząc w Oslo z PKP wpada sie na norweski kwiat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Zabek57 napisał:
Jestem po zawodówce mechanik kierowca z praktykami w PKS ie w Polsce. Tu robiłem krótko, ale jednak trochę przy autobusach. Praca z ludźmi co mają jakąś szkołę techniczną, praktykę lub chociaż pojęcie do technicznych spraw, musi różnić się od pracy z innymi. Pomijam mechanikę bo to mój zawód, ale jak wymienię uszczelkę pod głowicą to i pod kiblem, czy w rurze pod kranem itd. Jeśli umiem posługiwać się wieloma narzędziami na warsztacie i robię różne rzeczy, czasem części nie pasują przy blacharce aut, trzeba dopasować, to dam rade gipsy kręcić na budowie. po kilku dniach wyrabiałem normę i to za dokładnie, bo zwyczajny dopasowywać blachy co do milimetra, a tu szczeliny miedzy gipsami da się zaszpachlować. Przykłady można mnożyć. Nie chwalę siebie, dla mnie to normalne że Polacy mając zaplecze techniczne ze szkoły poparte praktyką, są konkurencyjny względem innych narodów, nikogo nie obrażając. Nikt nie ma wpływu na to kim się urodził i z jakiego kraju pochodzi i wszędzie są utalentowane wyjątki. Norwegowie to wiedzą i co by o nas nie mówili, to albo nas muszą brać do pracy, albo sami podwijać mankiety i pracować, a że im się nie chce to pozostaje pierwsza opcja.
Ps. Jak marudzą o przemytnikach polakach przy mnie, to pytam czy oni wszyscy są narkomanami, bo wychodząc w Oslo z PKP wpada sie na norweski kwiat?
...i tu masz świętą rację, ostatnio norweg nie miał prądu w domu, dzwonił po elektryków, a dlaczego nie sprawdził, może korki wywaliło po prostu? ale co by mu to dało jak i tak by nie wiedział które włączyć ....
ręce mi opadły...to autentyczna historia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
polip polip
(kowalski1234)
Wiking
w norge pracuje tylko tyle polakow
?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tomasz Cisewski
(TomekCis)
Wiking
AndersB,
W kotłownii w puszce podtynkowej przetarł się kabel, wchodzę do kotłownii, a tu czasem jakiś pstyk i wywala eska w domu. W końcu eska się przegrzała i wywaliło BMkę na zewnątrz (wiem, BMka to przeżytek, trzeba wymienić ale na razie mam ten skansen). Mam 3 fazy, jedna na górę, druga na dół i trzecia zapas (a wszystkie do siły ). Więc wypiąłem ten kabel co BMka wywaliła i wpiąłem ten zapasowy (pod napięciem oczywiście). Oczywiście wszystko za licznikiem, zero lewizny. Potem wymieniłem eSki sam, usunąłem usterkę w puszce i wszystko śmiga. Do BMki oczywiście zadzwoniłęm po speców, trzeba mieć odpowiedni sprzęt no i ta plomba.... Myślę, że Norek wolałby wydać 600NOK za godz elektryka (cena z 2008).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tomasz Cisewski
(TomekCis)
Wiking
Żeby nie było, nie jestem elektrykiem tylko stolarzem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Grzegorz Kulig
(Gregors77)
Wiking
Tak i zabrali mnie z pola truskawek i wsadzili do autobusu Kurde uśmialiśmy sie wszyscy tym artykułem propaganda lepsza niż za czasów komuny hehehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Tiaaa
Napisza o Polakach zle - gotowi do Strasburga poleciec na skarge, napisza dobrze - to Polacy rowniez niezadowoleni.Taki juz to narod
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok