Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Łukasz xxxxxxxx ON Tamten (1378 niezalogowanych)
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
góralKamil mamy podobne zdanie na temat tylko bez tych wulgaryzmów, chociaż to rozumiem zwłaszcza jak wracam po 8 godz.pracy z Norwegami pozdrawiam ciepło.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
genialny sukces bezstresowego wychowania,zal mi tych ludzi bo system robi z nich kaleki....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Isa Isildur
(Morgiana 78)
Wiking
Ja cale szczęście pracuje z tymi Norwegami co maja cos w glowie...Nie zapomne kiedyś norweskiej koleżanki, ktora nie byla w stanie zrozumieć jak bez kalkulatora obliczylam w pamięci 4x24...Zerknelam jak obliczala na kartce w slupku 24+24+24...coz..Poziom ich nauki daje do myślenia. Ale wychodze z zalozenia jak sie chce cos wiecej osiągnąć...to trzeba sie uczyc. Choć znam wielu inteligentnych Norwegow..to także spotykam tych bez podstawowej nawet wiedzy...I wlasnie oni nie dają rady psychicznie w pracy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
tyyyyyyyy
to pewnie i te norki nam pas w Modlinie budowały
i autostrady
i lotnisko na Okęciu
i stadiony
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Problem nie polega tylko na samej Norwegii ale podejrzewam ze i reszty Europy.Oni tez sie z nas smieja ze zacofani jestesmy,czy nawet kawal raz slyszalem o tym ilu polakow potrzeba do wymiany zarowki,4 dwoch postawi rusztowanie,jeden bedzie instrukcje czytal a jeden wkreci zarowke.
Wracajac do tematu,system edukacji jak i panstwa wspierajac lobby uczelniane patrzy tylko zapchac prywatne,publiczne uczelnie,wciska sie mlodym ludziom teorie,brak jakis zyciowej walki o lepsze jutro,model typowego ucznia jest taki ze sa nianczeni a to przez mamusie z tatusiem,potem panstwo a robota jest ostatnio rzecza o jakiej pomysla.Nie uczy sie odpowiedzialnosci,ze za wykonana prace Ty bedziesz odpowiadal,a jak zjebiesz to nie tylko bedziesz swiecil oczami,ale dostaniesz kopa od szefa z roboty,nie uczy sie dawania a tylko brania i patrzenia na wlasne ego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
Alive napisał:
Głównym podłożem całokształtu ich problemu jest wychowanie od małego dziecka. Każde dziecko jest pod całkowitą ochroną,nie wolno krzyczeć,zwracać jakiejkolwiek uwagi.., w sklepie dziecko z rozpieszczenia może rzucić się na podłogę i drzeć się w niebo głosy, (czego byłam świadkiem) ;P ponieważ nie zwrócić mu uwagi , broń boże nie można nakrzyczeć!!! .... ;P bo..? zaraz dziecko jest zabierane do rodziny zastępczej.. (co uważam za chore) Kiedy ich kochane rozpieszczone pociechy dorosną nie umieją funkcjonować we współczesnym dorosłym świecie,gdzie pojawiają się pierwsze dorosłe problemy.. które każdą Norweską pociechę przerastają,nie umieją sobie radzić ze swoim własnym "JA" , ponieważ byli wychowywani pod "kloszem" którego nikomu nie wolno było dotykać!czyli co z tego wynika..? Norwedzy - rodziny jak ich "polityka" rodziców zastępczych.. nie umieją wychowywać społeczeństwa,z którego zrobili i robią społeczne "życiowe kaleki" dziękuję,skończyłam!

Dokładnie jak napisałaś,tu jest początek życia...

Jako dzieci mają być zadbane,mają obowiązek szkoły,a za tym też mają swoje prawo od dziecka co mogą a czego nie mogą opiekunowie.I tego uczy się już w szkołach.

Opiekunowie musza wiele, ale nie wiele z tym prawem mogą zrobić.
Np. dziecko ma obowiązek szkoły i tym uczenia się, ale opiekun/ rodzic/ już tu nie wiele może, gdyż jeśli dziecko nie chce się uczyć, to opiekun nie ma prawa nakłaniania i zmuszania ,czy też stosować tzw. kar ...nie ma nauki nie ma np.łakoci..

I tu już zaczyna się prawo, dziecko ma prawo samemu dokonać wyboru, czy chce się uczyć i w życiu być kimś.
Jeśli dziecka wyborem jest to, że w życiu nie chce być kimś ,opiekunowie muszą to zaakceptować i uszanować JAKO dziecka wybór...
Jeśli nie ...takie dziecko nauczone W SZKOLE swoich praw ..mówi w szkole np. rodzice mnie zmuszają do nauki, lub mam karę za to, że nie chciałem się uczyć...

A wtedy wkracza prawo w Ich obronie Aktu o Dobrobycie Dziecka...stosowania przemocy itp.

Wysyłając te dzieci do szkól naszych w pl...nie tylko rodziców by pozbawiono praw za przemoc ale samych też nauczycieli...
Za same zadania domowe,co dziennej nauki, a w tym nawet w weekendy...że dziecko takie nie ma życia,dzieciństwa, bo jego wolny czas po szkole dalej jest wypełniony szkołą i nauką ..
A jakże często też obowiązkami pomocy w domu...
Gdzie też często podejmują prace wakacyjne, aby zarobić sobie ,a nawet aby tym wspomóc rodzinie w trudnej sytuacji...

Później widać efekty różnicy np.Polak zasuwa gdzie jego rówieśnik ...
Han har smerter, fra bare stående og se ,ewentualnie praca przerasta na tyle rówieśnika ,że zapada na psychiczną chorobę, uważaną za jedyny największy problem genetyczny, jak wynika ze statystyk.

Uczyć się nie musiał i pracować tym bardziej...gdyż ma zapewniony w razie "W" mieszkanie i socjal..,a takich Hanów, są wręcz osiedla.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Jeśli nie ...takie dziecko nauczone W SZKOLE swoich praw ..mówi w szkole np. rodzice mnie zmuszają do nauki, lub mam karę za to, że nie chciałem się uczyć.
A wtedy wkracza prawo w Ich obronie Aktu o Dobrobycie Dziecka...stosowania przemocy

Wysyłając te dzieci do szkól naszych w pl...nie tylko rodziców by pozbawiono praw za przemoc ale samych też nauczycieli...
Za same zadania domowe,co dziennej nauki a w tym nawet w weekendy...że dziecko takie nie ma życia,dzieciństwa bo jego wolny czas po szkole dalej jest wypełniony nauką ..
A jakże często też obowiązkami pomocy w domu...
Gdzie też często podejmują prace wakacyjne, aby zarobić sobie ,a nawet aby tym wspomóc rodzinie w trudnej sytuacji...


ale bzdury
kiedy to bv zabralo dzieci za chodzenie do szkoly???????????
wystarczy ze nie ma dziecka w szkole i juz o 8 : 15 rodzice maja tel ze nie ma dziecka w szkole

dzieci dostaja prace domowe i sa sprawdzane co tydzien
szkoly organizuja leksjehjelp gdzie dzieci robia zadania dodatkowe i na FSO tez odrabiaja lekcje
jeszcze jest skolekorps gdzie dzieci maja nauke muzyki
i zajecia sportowe czesto do godz 20

tu dzieci z klas 6 ,7 tez juz pracuja ,wystarczy poczytac ogloszenia w gazetach albo popatrzec na lopemarketach


to to straszne bv mysialoby zabierac 100% dzieci w szkolach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Even)
Wiking
ŻENUJĄCE !!! ZWYKŁE LENIE, NIC WIĘCEJ.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów
pie knis
(pieknis)
Stały Bywalec
SPIERDALAJ Z TA SWASTA !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
Ciągle zastanawiam się jak to się dzieje, że mamy takie dobre zdanie o sobie... Jestesmy nacją jak każda inna, mamy wiele słabości i brzydkich cech.
Może tytanami pracy Norwegowie nie są, ale w warunkach w jakich przyszło im żyć radzili sobie bardzo dobrze.
Śmiejemy się z ich głupoty...to dziwne, większość tzw zwykłych ludzi czyta i to nie tylko romansidła ale klasykę i nowości wydawnicze. Są ciekawi świata i ludzi, u moich znajomych czytają wszyscy . Starczy popatrzyć nawet na pchlich targach jakim powodzeniem cieszą się książki. W samochodzie glazurnika obok muzyki popularnej są płyty z muzyką poważną ...
Wiem, że pewnie nie spodoba się znowu to co piszę, ale na Boga, MAM DOŚĆ TEGO NASZEGO SAMOUWIELBIENIA.
A żeby wszystko było jasne, jesetem dumna ze swego polskiego pochodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok