Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Czytali temat:
Jan Maryjan R R Łukasz Rybarczyk J Z Marcin Szczesiul (1502 niezalogowanych)
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Coś o tym wiem .Są nieuprzejmi i to bardzo niestety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
niko hejtfild
(niko_hejtfild)
Wiking
to norma że nie pomagają. kiedy puszczam norwerską kobiete w drzwiach albo przytrzymam drzwi gdy wychodzi obładowana zakupami ... widać wielki szok na twarzy..
kiedy zakopałem sie samochodem w śniegu.. mimo iż przez godzine moich prób odkopania się ..przeszło obok ze 40facetów nikt nawet nie pomyślał żeby pomóc-zapytać.. normalne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
222 Posty
Pawel Kiełbasa
(Purii_id)
Stały Bywalec
No to ja chyba mieszkam w zupełnie innej Norwegii

W społeczności, do której należę, ludzie sobie nawzajem pomagają domy budować, nie wspominając już o codziennych większych lub mniejszych drobiazgach.

W pracy natomiast połowa czasu "przeznaczona" jest na niezobowiązujące sympatyczne pogawędki, a skupianie się tylko i wyłącznie na pracy, pomimo tego iż terminy gonią, nie jest do końca mile widziane.

A jeżeli już chodzi o amerykański punkt widzenia, zawsze on będzie w zgodzie z tamtejszą kulturą i wychowaniem.
Z osobistego doświadczenia, to po niech bym się niczego innego nie spodziewał. Najwyżej miłej niespodzianki .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
Purii_id napisał:
No to ja chyba mieszkam w zupełnie innej Norwegii

W społeczności, do której należę, ludzie sobie nawzajem pomagają domy budować, nie wspominając już o codziennych większych lub mniejszych drobiazgach.

W pracy natomiast połowa czasu "przeznaczona" jest na niezobowiązujące sympatyczne pogawędki, a skupianie się tylko i wyłącznie na pracy, pomimo tego iż terminy gonią, nie jest do końca mile widziane.

A jeżeli już chodzi o amerykański punkt widzenia, zawsze on będzie w zgodzie z tamtejszą kulturą i wychowaniem.
Z osobistego doświadczenia, to po niech bym się niczego innego nie spodziewał. Najwyżej miłej niespodzianki .


nie chodzi o to ,że nie pomagają sobie,ja miałam na myśli ta ich mentalność u nas jest wiele rzeczy naturalnych u nich widać ,że jest to wymuszone - dostaja prezent to w szoku ,że nie muszą za niego zapłacić ja np.wole dawać niż brać .
druga sprawa tak jak napisała faktorytka przyglądają się obserwują przy każdym kontakcie słownym ...sprawdzając twoją reakcję można niby powiedzieć ,że liczą się z twoim zdaniem ale takie to sztuczne ...

poza tym np. parkowanie - tu nie bo to sąsiada a w koło pusto i nie mówię o czyjejś posesji

kiedys byłam świadkiem jak dzieci wbiegły na teren posesji z 0,5 metra raptem koles wyszedł i się gapi podle ja z Norweżką, aż głowami pokiwałyśmy więc nie każdy ale jest troche takich dziwaków - jak dla mnie to masakra
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Karolina Wisnia
(wisniawariatka)
Wiking
Mi sie wydaje wrecz odwrotnie.
W tej czesci Norwegi gdzie ja mieszkam, ludzie sa wlasnie odwrotnascia tego co tu jest opisane.
Aczkolwiek, mlodziez jest juz bardziej poruwnywalna do tego opisu tu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
Posluchajcie co maja do powiedzenia ci ,o ktorych mowa.Prosze, czarno na bialym:

....We will try to avoid strangers as much as we can....

Po obejrzeniu bedziecie wiedzieli, dlaczego patrza na obcych,ktorzy probuja nawiazac
z nimi kontakt, jak na tych,ktorym brakuje paru filizanek w kredensie.

Voila:

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty

(pasja1987)
Wiking
hehe tak to juz tutaj jest... kiedy mi mezczyzna ustapi miejsca albo przeposci w drzwiach wiem, ze moge powiedziec do Niego - Dziekuje... bo szansa na to, ze jest Polakiem wynosci 90%

Norweg tez czlowiek, jeden inny od drugiego...
Kiedy ja sie z koleji przewrocilam na chodnikiu zatrzymal sie pierwszy jadacy samochod...a kierowca ruszyl z pomoca.
Mysle jednak, ze z pewnoscia znalazlo by sie COS do ponarzekania...jak wszedzie i na kazdego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
i wy tak na serio???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok