Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Największy odsetek bezrobotnych w Stavanger stanowią Polacy - Norwegia

Czytali temat:
(1202 niezalogowanych)
1 Post
mateusz P
(slepy)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Największy odsetek bezrobotnych w Stavanger stanowią Polacy
Chcialbym naprawde zobaczyc czy te kursy sa naprawde organizowane a po drugie czy ci bezrobotni sa poinformowani ze kursy sie odbywaja. Najleepiej zaczac od kursow jezykowych jesli twierdza ze to jest az taka duza bariera. oczywiscie za darmo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
i owszem odbywaja sie, a jak sie nie zgłosisz na takowy to zasiłek w pizdu....
tyle,ze one nic nie daja i nie pomagaja w niczym kompletnie,bo maja sie nijak do rzeczywistosci.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Slawek P
(SlawekP)
Nowicjusz
No niestety też należę do tej grupy z rejonu Haugesund, jeżeli chodzi o szkolenia to tylko jak się pisze cv i jak szukać pracy w internecie. Żadnych kursów językowych a przygotowawczych do zawodu nie wspomnę. ZERO!!!, ostatnio byłem na takim spotkaniu, mogą cię wysłać na kurs ale musisz znać bardzo dobrze norweski. Pytałem się dlaczego ściągają nowych Polaków i nie tylko, z zagranicy do pracy a nie wykorzystują tych bezrobotnych co mają, ci nowi po pewnym czasie mogą zwiększyć tylko grono bezrobotnych, nie potrafili na to odpowiedzieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(marcin.wol)
Wiking
Generalnie to powinno sie wszystkich bezrobotnych cwaniakow wyrzucac. Coraz wiecej oplat w postaci podatkow na nich idzie. Jezyka nie chce im sie uczyc, ale przepisy odnosnie zasilku i przyslugujacych im praw maja w palcu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
SlawekP napisał:
No niestety też należę do tej grupy z rejonu Haugesund, jeżeli chodzi o szkolenia to tylko jak się pisze cv i jak szukać pracy w internecie. Żadnych kursów językowych a przygotowawczych do zawodu nie wspomnę. ZERO!!!, ostatnio byłem na takim spotkaniu, mogą cię wysłać na kurs ale musisz znać bardzo dobrze norweski. Pytałem się dlaczego ściągają nowych Polaków i nie tylko, z zagranicy do pracy a nie wykorzystują tych bezrobotnych co mają, ci nowi po pewnym czasie mogą zwiększyć tylko grono bezrobotnych, nie potrafili na to odpowiedzieć




Dziś znajomy mi mówił że spawacze zjeżdżają z NO bo norwedzy sprowadzają kolejnych polaków za niższą stawkę ostatnio przyjechało 50 nowych hehe już wiedzą jak to robić .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...eee

tam,wyrzucac bezrobotnych

rozpalic ponownie piece,w auszwitz

i bedzie po klopocie

a prawowici obywatele i platnicy podatkow

bede mogli odetchnac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mniej powiatowych uniwersytetów, a więcej zawodówek
żeby chociaż gwoździa potrafili wbić te polskie magistry
a nie wszystkie zaraz sprzątać i zamiatać by chcieli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
lizzi napisał:...Dziś znajomy mi mówił że spawacze zjeżdżają z NO bo norwedzy sprowadzają kolejnych polaków za niższą stawkę ostatnio przyjechało 50 nowych hehe już wiedzą jak to robić .
Wątpię w to , że to robią Norgi , raczej polscy konsultanci zatrudnieni w norweskich firmach .
---
Parę dni temu było ogłoszenie na tym Portalu ...
Firma norweska szukała pracowników jako cieśli , zbrojarzy...
Wymagania standardowe , plus kumaty Norweski i angielski .
Po rozmowie telefonicznej Facet Polak zakwalifikował Mnie a jakże , na drugi dzień zadzwonił i zapytał się o stawkę ... odpowiedziałem , że 170 Nok . 165 już mam , na umowie jednak firma ostatnio rozlicza godziny właśnie po 170Nok.
Gość podziękował i na następny dzień przysłał ...sms-a ... , że nieaktualne .
Zadzwoniłem i dowiedziałem się , że jednak firma decyduje się na Pracowników z Polski .
A gdy stwierdziłem , że przecież Oni nie znają norweskiego ...to w nerwach odpowiedział ..."co z tego ja za to znam norweski"...wystarczy .
Zaznaczam , że firma jest norweska ma swoją stronę www i te inne firmowe duperele .
---
I pewnie będzie jak zwykle...
Przyjadą zieloni... Górale ... ze Hal... i zanim wszystko pojmą co i jak to przez ten czas będą waleni w rogi jak się da ...
Zawsze taniej niż Norweg czy też Polak , jednak już legalny i kumaty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
prawo popytu i podaży komuchy
jedno z podstawowych praw dla przetrwania ludzkości
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Slawek P
(SlawekP)
Nowicjusz
Mądrale ci co mają prace w norge i takie bzdury wypisują tu!!! Nie życzę wam tego, ale jak dostaniecie kopa od norka z roboty i będziecie musieli rejestrować się w nav czy będziecie tacy mądrale. Po to się płaci podatki żeby w razie draki korzystać z nav.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok