Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kto może ubiegać się o obywatelstwo norweskie? - Norwegia

Czytali temat:
Agata Dymna Agathe Braun (1585 niezalogowanych)
36 Postów
MONIKA K
(mooona77)
Nowicjusz
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kto może ubiegać się o obywatelstwo norweskie?
ok.a co z dziecmi urodzonymi w norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(polania)
Wiking
nie maja one obywatelstwa norweskiego nie stety
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Liwo
(Basia)
Wiking
W Norwegii obowiązuje prawo krwi, a zatem dzieci urodzone w Norwegii z rodziców - Polaków, będą miały obywatelstwo polskie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
kazimiera wąchocka
(kazimiera27)
Wiking
...odszczepieńcy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
MONIKA K
(mooona77)
Nowicjusz
Dzieki wszystkim za info a wiec żadnych ulg (
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bjork)
Wiking
jak to jest mieć norweski pasek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(Jacek1)
Wiking
po jakim okresie można starac się o rezydenta ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krzysztof Stavanger)
Wiking
Jestem tu od Września 2008 gdzie mam to udokumentowane przeszedlem kurs niestety bez papierka ale umiem troszke rozmawiac po Norwesku
mam pozwolenia z Policji na rok czasu na prace
czy musze czekac 7 lat i pracowac tu przez ten okres czy moge szybciej ubiegac sie o Obywatelstwo Norweskie ??
Zalezy mi tez bo niebawem bede sie staral o kolejne pozwolenie z Policji na prace i chcial bym dostac je na 5 lat a nie na 1 rok jak bardzo czesto teraz to sie dzieje
co mam zrobic ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Piotr.ek Lomiarz
(petersburg28)
Wiking
nie wiesz co masz zrobić? musisz sie zesrać i tak chodzić po co ci pasek norweski? chcesz być norwegiem to sie ożeń z norweszką ,będzie dużo łatwiej i wydaje mi sie ze krocej niz 7 lat bedziesz czekał.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
emilia waaale
(laotong1)
Wiking
jesli nie zmieniles pracy,masz umowe na czas nie okreslony i przyzwoite dochody to bez problemu dostaniesz pozwolenie na 5 lat.mowie to z wlasnego doswiadczenia i z relacji znajomych ktorzy tu sa.a jesli chodzi o obywatelstwo to nawet po slubie z norweszka i tak dostaniesz je po 7 latach..kiedys bylo po 5.ale ze wzgledu na naplyw tajskich zon zmienili to.po slubie przez trzy lata nie wolno ci sie rozwiesc lub wystapic o separacje bo zmiejsca dostajesz bilet do polski.
ja jestem zdziwiona bardzo tym artykulem poniewaz rozmawialam w ambasadzie (fakt ze 4 lata temu) i powiedzieli mi ze jesli wystepuje o pozwolenie na pobyt na warunkach ue..to zmiejsca przekresla mi to droge do obywatelstwa..ale ciesze sie ze to zmienili.ja dlugo myslalam o obywatelstwie norweskim.a co do dzieci urodzonych tutaj to niestety moj syn urodzony tu 14 lat temu tylko dostal numer personalny.ktory czekal na niego 10 lat poniewaz gdy tu przyjechalismy na stale dostal ten sam..ale tak naprawde trzeba sie zastanowic czy warto rezygnowac z unijnego paszportu?przeciez nam na starosc tutaj szykuje sie panstwo muzulmanskie z arabskim jezykiem urzedowym.a tak to pieniazki w skarpete i na starosc w cieple kraje!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok