Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Michał Wesoły Adrianna Dyrda (2531 niezalogowanych)
1 Post

(penthomide)
Wiking
ale ja nie jestem komunistą Lærer ,
wręcz przeciwnie uważam że podatki powinny być jak najmniejsze, a pomoc socjalna powinna być zlikwidowana , ale jak Skaateetataen co miesiąc bierze jakieś 13000 NOK z moich zarobków na podatki , to mam prawo kontrolnie ich obserwować jak nimi gospodarują
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Chyba po raz 1. sie z toba zgadzam Tylko nie bardzo widze zwiazek z twoimi wczesniejszymi wypowiedziami dotyczacymi dywidendy Funduszu Emerytalnego...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Co do wyznawcow wszystkich ideologii totalitarnych nie mam niestety wyrozumialosci. Komunizm pochlonal wiecej istnien ludzkich niz nawet faszyzm, i nie uwazam za zabawne, gdy widze mlodych ludzi w T-shirtach z sierpem i mlotem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Artykul opisuje rzeczywistosc a nie utopie. Jezeli Polacy chca byc postrzegani w inny sposob, moze powinni na siebie spojrzec bardziej krytycznie. Nie chce uogolniac, bo znam wielu fajnych ludzi wsrod Polakow w Oslo, ale znaczna czesc z wlasnego wyboru izoluje sie od norweskiego spoleczenstwa, zyja jedynie praca (czesto z innymi Polakami), polska TV w domu i polskim piwem od przemytnika.
Zadaniem mediow nie jest zachecanie do zmian i przedstawianie wyidealizowanego obrazu, a opis rzeczywistosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Nie chce sie powtarzac, ale nikt tu nie mowi o zebraniu. Norwegia jako panstwo obawia sie jedynie, ze Polacy popracuja pare lat, po czym duza czesc przejdzie na roznego rodzaju zasilki (tak bylo z Pakistanczykami)i. Dopoki pracuje Pani i placi podatki, moze Pani z czystym sumieniem jesc norweski chleb kupiony za wlasne pieniadze Wrecz zycze smacznego!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Nikt pani nie broni ogladac polskiej telewizji, ale ne ma mowy o integracji bez nauczenia sie jezyka. Wedlug moich obserwacji Polacy natomiast coraz bardziej zamykaja sie w swoich gettach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Do jakiej grupy niby sie zaliczam - piszesz dosc niejasno? Natomiast odsetek Polakow, ktorzy decyduja sie na osiedlenie w Norwegii jest coraz wyzszy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michał .
(bear80)
Wiking
Do polaków ktorzy się osiedlili bądz zamierzają to zrobić tu w NO. Nie ma znaczenia jak długo tu mieszkasz dla nich zawsze będziesz Polakiem. I dlatego nie rozumiem jak można wogóle bronić tego artykułu,który stawia nas w złym świetle...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
I kto tu reaguje emocjonalnie?! Jedna z negatywnych cech Polakow jest niestety to, ze nie znosza krytyki. Swoja historie tez upiekszaja, aby przedstawiac sie jako monolit wallki o wolnosc i sprawiedlowosc. Problem polega na tym, ze wierza w to tylko Polacy (i to nie wszyscy). Swiat natomiast wyrabia sobie opinie o Polsce i Polakach na podstawie obiektywnych obserwacji (jaka opinie maja o Polakach Wlosi, Anglicy, Niemcy, Grecy - skads to sie bierze!).
Nigdy tez nie uzylem slowa "dziwadlo". Nie wiem tez, co ma pani na mysli piszac "tania sila robocza". Wielu z moich znajomych (Polakow) zarabia duzo wiecej niz ja...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Swietnie! Kazdy kojarzy Sierpien '80 i Walese. Tylko...jak dalej potoczyly sie losy "Solidarnosci"? Niewygodnie pamietac? Fajnie, ze dzialala AK w czasie wojny, ale byli tez volksdeutsche i "granatowa policja". Byly powstania narodowe, ale bylo tez Zaolzie i palenie cerkwi na Kresach...Norwegia przynajmniej rozlicza/rozliczyla sie ze swoja "ciemniejsza" histroria. Polacy zyja nadal w "mesjanistycznym" transie.
Do Salome: nie musisz martwic sie o inny kraj, bo sadzac po IP jestes w Polsce...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok