Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Barnetrygd - Norwegia

25 Postów
Sebastian Cetnarowski
(sebastiancetnarowski)
Wiking
Jak dziecko jest urodzone w Norwegii to dostaje barnetrygd automatyczmie po 2 miesiancach? czy musze wypelnic formularz z navu?








Prosze o odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Bogusia K........
(Bogunia)
Początkujący
Dziecko urodzone w Norwegi automatycznie ma przyznane barnetrygd.Decyzje dostajesz z nav-u po ok 2 tyg a wypłacają po 1 miesiącu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów

(Gosiaczek29)
Wiking
W niektórych rejonach to chyba tylko w teorii :/ Ja urodziłam synka w kwietniu i czekałam bo myślalam że przyznają automatycznie , po 4 miesiącach poszłam zapytac do Navu i powiedzieli że trzeba złożyć formularz, jak złożyłam formularz to za miesiąc przysłali pismo , że mam dostarczyć zezwolenie na pobyt swój i dziecka w Norwegii inaczej dziecko nie dostanie barnetrygd. Dziwne ponieważ jestem tu już prawie 3 lata,pracowałam,obecnie jestem na macierzyńskim,dziecko urodziło się tutaj a jest problem, więc chyba lepiej zadzwonić lub przejść się do Navu i dowiedzieć wcześniej, bo może automatycznie, a może nie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty

(MagdaD)
Nowicjusz
Hej ja tez musialam zlozyc papiery i pozwolenie na pobyt dziecka zeby dostac rodzinne,syn tez urodzony w norwegi ,wydaje mi sie ze jak ktos ma pobyt wyznaczony na te 5 lat to musi te dokumenty dostarczyc ,a jak ktos ma pobyt na stale to wtedy automatycznie, Mieszkam w norge ponad 3 lata tez pracowalam i jestem obecnie na macierzynskim,moze nie ma reguly na to a moze zalezy na kogo trafisz Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty

(AdrianL)
Nowicjusz
Witam,tutaj z regoly nie ma nic automatycznie, bo nie kazdemu nalezy sie rodzinne,dlatego trzeba zlozyc podanie.

Språk & Konsulenttjenester
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malgorzata Luty
(gosia12_1986)
Wiking
WITAM... a ja mam takie pytanka...ile wynosi barnetrygd na jedno dziecko i czy przyznaja to kazdemu??? z gory dziekuje za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
970kr i każdemu kto posiada dzieci i pracuje legalnie w NO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Barnetrygd to 970 kr miesięcznie.
Możesz poczytać na ten temat na stronie Nav-u, również w języku polskim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
nadin .
(nadins)
Początkujący
Z tym otrzymaniem Barnetrygd jest różnie czasem dostaje sie rozpatrzenie od razu po miesiącu a czasem trzeba czekać nawet do roku ,zależy kto i jak rozpatruje ,uzależnione od miejscowości i osób w tej instytucji tam pracujących.Lecz jak już przyznają to wyrównanie gwarantowane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
gosia12_1986 napisał:
WITAM... a ja mam takie pytanka...ile wynosi barnetrygd na jedno dziecko i czy przyznaja to kazdemu??? z gory dziekuje za odpowiedz

Kazdemu(kto pracuje w Norwegii) pod warunkiem, ze dziecko(dzieci) jest zameldowane pod tym samym adresem. Czyli, albo mieszka z Toba w Norwegii, albo w Polsce macie wspolny adres.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok