Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(1954 niezalogowanych)
16 Postów

(0NeoneK0)
Wiking
norman68 napisał:
mysle ze kazdy z nas ma inne doswiadczenia z pobytu w norwegi... i fajnie jezeli jest jakas forma dzielenia sie swoimi odczuciami . ale krecąc ten filmik jako informator to faktycznie sporo ryzykujesz:

Ten film został nakręcony dla ludzi, którzy oglądają mnie na YT. Tam nie spotkałam się z negatywną opinią na jego temat. Nie wiem czy ryzykuję. Ryzykowałabym gdybym kłamała. A wszystko co jest w filmie to moje doświadczenia z życia tutaj. Może faktycznie tu gdzie mieszkam jest trochę inaczej niż w dużych miastach. Tutaj pani na policji zna wszystkich polaków imiennie. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
sporo nieprawdziwych informacji tu podajesz i niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd! po 1 maja 2009 zmieniono zasady przyznawania pozwoleń na pracę i to nie zależnie w której częśći norwegii mieszkasz, prawo jest jednakowe dla wszystkich, może ceny za fryzjera są różne, ale mandaty to są jednakowe i nieźle przesadziłaś podając ich kwoty!! mój mąż zapłacił mandat za przekroczenie prędkości o 12 km/h i zapłacił 2700nok, a nie 20 czy 30 tyś, przed nakręceniem kolejnego filmiku dokładnie się zoriętuj w temacie i nie podawaj nieaktualnych wiedomośći
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Kasia B
(Beautyme)
Wiking
Może część rzeczy jest nie precyzyjnych ale czemu tak po niej jedziecie? Dajcie jej spokój. W wielu sprawach ma rację. Co do mieszkań, ja też spotkałam się z tym ,że Norwedzy wypytują o wszystko przy wynajmowaniu i wybierają najbardziej korzystną opcję dla siebie. Pozwolenie można dostać tylko wykazując, że pracodawca proponuje pełny etat. Czyli 37,5 h tygodniowo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Kasia B
(Beautyme)
Wiking
alinu napisał:
co za brednie?????? nie trzeba mieć umowy na pełen etat zeby dostać pozwolenie...... ja poszłam na policje z umową 9 h tygodniowo i dostałam pozwolenie bez żadnego ale, tak więc chyba jesteś źle poinformowana moja droga


Swoją drogą z tym pozwoleniem to miałaś mega farta. Pierwszy raz słyszę, aby ktoś dostał pozwolenie na 9h/tygodniowo. Albo masz znajomego na policji. ;D
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Kasia B
(Beautyme)
Wiking
Beautyme napisał:
[quote]alinu napisał:
co za brednie?????? nie trzeba mieć umowy na pełen etat zeby dostać pozwolenie...... ja poszłam na policje z umową 9 h tygodniowo i dostałam pozwolenie bez żadnego ale, tak więc chyba jesteś źle poinformowana moja droga


A tu możesz przeczytać o zasadach pozwolenia na pracę: www.ogloszenia-praca.info/praca-w-norwegii/33

Jak dostałaś je na 9h tygodniowo to lepiej się tym nie chwal bo to jest bezprawne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Kasia B
(Beautyme)
Wiking
czesio.:* napisał:
a tak w ogóle to spalmy Ją na stosie... ...


hehe ale swoją drogą to nie uważacie że to jest tragiczne, jak polak potrafi dowalić polakowi? Ruscy 3mają się razem, Łotysze też. Niemcy też. A polak polaka by wrzucił do fiordu jakby mógł.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
202 Posty
Agnieszka N.
(AgaN)
Stały Bywalec
"hehe ale swoją drogą to nie uważacie że to jest tragiczne, jak polak potrafi dowalić polakowi? Ruscy 3mają się razem, Łotysze też. Niemcy też. A polak polaka by wrzucił do fiordu jakby mógł. "j

Dokladnie popiepieram, popieram kolezanke !!!!....przyjechalam tutaj z Niemiec( mieszkalam tam kilka lat) i wiem jak jest tez z polakami w innych krajach...juz pisalam nie raz swoje odczucia na ten temat tutaj ale tez po mnie pojechano...zachowuja sie jak hieny co niektorzy...

Jedno wiem w polaku nie znajdzie sie przyjaciela za granica...

A dziewczyna super, odwazna, pomocna, widac ze przyjaznie nastawiona........poprosze o wiecej filmikow o polnocy Norwegii nigdy tam nie bylam, a milo posluchac

Bardzo dziekuje autorce filmu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Kasia B
(Beautyme)
Wiking
AgaN napisał:
"hehe ale swoją drogą to nie uważacie że to jest tragiczne, jak polak potrafi dowalić polakowi? Ruscy 3mają się razem, Łotysze też. Niemcy też. A polak polaka by wrzucił do fiordu jakby mógł. "j

Dokladnie popiepieram, popieram kolezanke !!!!....przyjechalam tutaj z Niemiec( mieszkalam tam kilka lat) i wiem jak jest tez z polakami w innych krajach...juz pisalam nie raz swoje odczucia na ten temat tutaj ale tez po mnie pojechano...zachowuja sie jak hieny co niektorzy...

Jedno wiem w polaku nie znajdzie sie przyjaciela za granica...

A dziewczyna super, odwazna, pomocna, widac ze przyjaznie nastawiona........poprosze o wiecej filmikow o polnocy Norwegii nigdy tam nie bylam, a milo posluchac

Bardzo dziekuje autorce filmu


Ja też wiele razy spotkałam się z chamstwem ze strony Polaków. Teraz utrzymuję kontakty tylko z Norwegami. Prawda jest brutalna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(wygrys)
Początkujący
0NeoneK0 napisał:
wygrys napisał:
chyba jej się pomyliły omega3 z wit. D (wit D jest produkowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych, stąd jej deficyt w miesiącach zimowych)
poza tym nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w NO są wysokie podatki - tu od pensji brutto zabierają mi 36% a w Pl zabierali łącznie 46% (nie zagłębiając się w szczegóły)
poza tym autorka chyba nie bardzo wie co się składa na te 36%


Wit. D to witamina słońca. Wytwarzana w naszym organizmie pod wpływem promieni słonecznych. Można ją znaleźć też w rybach morskich. Jeśli organizm nie otrzymuje jej "przez słońce", musi być ona dostarczana z zewnątrz. Zanim wypowiesz się na jakiś temat, proponuję poczytać w necie o witaminach. Pozdrawiam


czytaj ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałam, że nie ma jej w rybach morskich - mój komentarz był do kwasów omega 3
a i nie muszę o tym czytać w internecie, bo tam są po prostu przepisane podręczniki do biochemii, tudzież bromatologii lub dietetyki, na dodatek często z błędami
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok