Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(1950 niezalogowanych)
1 Post
Krystian Sammler
(krychol)
Wiking
Co wy sie dziewczyny czepiacie. Mowi jak jest u niej a wy jej glupio dogadujecie. Polak to dziwny narod. jeden po drugim musi pojechac i mu dokopac. Szkoda gadac. A tak na marginesie to zastanawia mnie po co dziewczyno chcesz wracac do polski. Przeciez tutaj jest glebokie bagno. Krotko mowiac jedno wielkie dziadostwo. Pozdrawiam!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(szynkar)
Wiking
a kto sie jej czepia poprosu jesli ktos robi taki filmik jako jakis informator dla przyjezdnych to niech sie do tego przygotuje!
jest tam wiele nieprawdziwych informacji a niektore nawet w blad wprowadzaja
ale brawo dla tej laski za odwage- szacun
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Sławek r
(norman68)
Wiking
mysle ze kazdy z nas ma inne doswiadczenia z pobytu w norwegi... i fajnie jezeli jest jakas forma dzielenia sie swoimi odczuciami . ale krecąc ten filmik jako informator to faktycznie sporo ryzykujesz:
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
178 Postów
marcemil marcemil
(marcemil)
Stały Bywalec
troche głupoty gada jak nei wiem...masakra, z tym mieszkaniem...jak sie zaczyna prace w hotelu czy gdzie indziej (gilde np.) to oni czesto zalatwiaja mieszkanie a adres zamieskania wpisuje się pracodawcy adres, cxzyli firmy...zadnych meldunkow nie ma, wpisujesz po prostu adres na który mają Ci wyslac korespondencję. Strasznie błedna informacja, do tego nie wspomina ze jak sie przyjzdza na sezon na 3 miesiace to nie potrzeba pozwolenia na prace tylko sie idzie po numer personalny i tyle. Nie ma rpboelmu.

Nie słyszałam o zadnym konkursie na mieszkania, jest normalnie, idzie sie oglada i sie wynajmuje, przerobilam ich 7 w 3 lata.

Z podatkami tez gada jak potłuczona, "uwazam ze to głupota takie wysokie podatki" a dobrze sie zyje Ci w norwegii??to juz wiesz autorko czemu takie wysokie podatki.

Przestępczosc jest-jak wszędzie

heh ,szkoda gadac....żenuła
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Łukasz B
(Czarny7)
Wiking
hehe dobre sorki ale glupoty gadasz a NAV to urzad pracy a nie zaden zasilek co to ma byc :/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(szynkar)
Wiking
wszyscy widza ze bzdury nagadala i najlepiej jak by to usunela ale tzreba jej przyznac ze chciala dobrze i duzu + za odwage
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(alinu)
Wiking
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(wygrys)
Początkujący
chyba jej się pomyliły omega3 z wit. D (wit D jest produkowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych, stąd jej deficyt w miesiącach zimowych)
poza tym nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w NO są wysokie podatki - tu od pensji brutto zabierają mi 36% a w Pl zabierali łącznie 46% (nie zagłębiając się w szczegóły)
poza tym autorka chyba nie bardzo wie co się składa na te 36%
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(alinu)
Wiking
bzdury :/ ja bym sie chętnie czgoś mądrego dowiedziała.... ale po co ty sie wypowiadasz skoro z tego co słyszę nie masz pojęcia.....
opowiadasz ciekawie ale treść nie zgodna z prawdą
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(0NeoneK0)
Wiking
Po pierwsze Norwegia nie jest w Unii Europejskiej. Po drugie jako turysta masz prawo być w Norwegii 3 miesiące, po zarejestrowaniu w NAV'ie jako poszukujący pracy, masz prawo przebywać tu 6 miesięcy. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok