Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Szukam pracy/gdzie szukać? - Norwegia

Czytali temat:
michal krause (1410 niezalogowanych)
3 Posty
Patryk Miron
(P_Miron)
Wiking
Witam wszystkich

3 tygodnie temu przyleciałem do Norwegii, jeździłem sam autostopem szukając pracy. Po 2 tygodniach zarobiłem trochę malując domki i stać mnie było na wynajęcie małego pokoju w Trondheim.

Wyjechałem do Norwegii, żeby zarobić na studia.

Odwiedziłem większość restauracji i hoteli w Trondheim roznosząc CV, jednak bez skutku.
Tak samo, jeśli chodzi np. o magazyny. Wysyłam CV przez internet, szukam ofert na portalach polskich i norweskich, zarejestrowałem się w agencjach. Robię wszystko co mogę, a pracy jak nie było, tak nie ma.

Mam 20 lat, byłem kelnerem przez rok w dobrej restauracji, norweski znam bardzo słabo, ale się uczę ciągle, angielski dobrze.

Jestem pracowity, uczciwy i odpowiedzialny. Myślałem że moje zaangażowanie w poszukiwanie pracy da jakieś efekty, ale pracy wciąż nie mam, a pieniędzy co raz mniej.

Już nie mam pomysłów, gdzie szukać pracy, stąd pytanie do Was: może znacie jakieś miejsca, które warto odwiedzić w poszukiwaniu pracy w Trondheim?

Nie boję się ciężkiej pracy ani wyzwań, wiem, że pracodawca, który by mnie zatrudnił, byłby zadowolony. Nie mam podejścia, że mi się należy. Wiem, że trzeba sobie zapracować na pieniądz.

Może ktoś potrzebuje pracownika? Praca dorywcza też może być, nawet na kilka godzin.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, radę...

Jakby jakimś cudem ktoś potrzebował pracownika, podaję swój nr: 486 526 58

Pozdrawiam, Patryk.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
może zasiądź sobie wygodnie w Polszy w fotelu
i napisz poradnik dla początkujących
Jak stracić wszystkie swoje pieniądze jadąc w ciemno do Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Patryk Miron
(P_Miron)
Wiking
Przez internet będąc w Polsce bardzo trudno znaleźć pracę w Norwegii.
Znajomych ani rodziny tu nie mam, a muszę na studia zarobić jakoś... Zaryzykowałem, czy się opłaci, zobaczymy później Mam taką nadzieję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
Wracaj chłopie puki pieniądze na bilet masz.
Szukanie pracy w taki sposób, przyjeżdżając w ciemno baaaardzo duzo kosztuje,...a pewności nie ma.
Zwłaszcza w takie branży jak ty szukasz,.....a do innej nie masz doświadczenia i to cie dyskwalifikuje.
Im wcześniej to zrozumiesz tym lepiej.
W norwegi nie ma pracy dla laików tylko dla branżystów z doświadczeniem i językiem.

....Jednak na cud liczyć możesz. To też metoda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Alex Wojnar
(AlexWojnar)
Wiking
Norwegia jest jednym z najdroższych miast, w których może żyć osoba przyjezdna. Sposobów na szukanie pracy jest wiele, tak jak sam napisałeś, próbowałeś wielu, ale zastanawiałeś się czy problem nie leży w twoich dokumentach aplikacyjnych? Może CV, które wysyłasz (pomijając umiejętności jezykowe) jest kiepskie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Andrzej Zmyslone
(bacillus1)
Wiking
Musze przyznac racje przedmowcy, cv i przede wszystkim dobre referencje to jest to na co patrza ale szczescie tez ma duze znaczenie bo wielokrotnie slyszalem jak ludzie chodzili i pytali sie i czasem trafili ze gdxies akurat potrzebowali, probuj caly czas, chodx i sie pytaj. Na pewno siedzenie i czekanie az ktos zadzwoni nie jest opcja.

Pozdrawiam i powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok