Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
MultiNOR świętuje 5 urodziny Finanse i kredyty
Artykuł sponsorowany 19 marca 2019
10:59

MultiNOR świętuje 5 urodziny

Skomentuj
Multinor obchodzi piąte urodziny. MultiNOR
Dla wielu Polaków zderzenie z rzeczywistością kraju fiordów bywa problematyczne, szczególnie jeśli chodzi o biurokrację. Kłopoty przy ubieganiu się o świadczenia socjalne, składaniu zeznań podatkowych czy zaciąganiu pożyczki wynikają z bariery językowej, niedostatecznej wiedzy bądź zwyczajnego braku czasu. W takich sytuacjach naprzeciw osobom potrzebującym fachowej porady i profesjonalnej obsługi wychodzą biura konsultingowe. Jednym z nich jest MultiNOR, firma świętująca właśnie swoje piąte urodziny.
Od początku swojego istnienia MultiNOR jako priorytet traktuje sprawną pomoc norweskiej Polonii we wszelkiego rodzaju sprawach urzędowych i związanych z norweskim rynkiem pracy – od zagadnień podatkowych, wniosków o zasiłki, ubezpieczenia zdrowotne, przez tłumaczenia, aż po kwestie związane z finansami i kredytami. W branży firmę wyróżnia jednak kilka cech.

Poczta i kserowanie dokumentów to przeżytek

Przede wszystkim interesanci nie muszą się nastawiać na żmudną wycieczkę po biurach i urzędach – wszelkie zlecenia są realizowane online. – Chcieliśmy umożliwić Polakom szybkie i sprawne załatwienie sprawy w norweskich instytucjach. Dlatego w 2014 roku MultiNOR wszedł na rynek z nowoczesnymi rozwiązaniami i całkiem nową jakością obsługi klienta – mówi Monika Kiszelewska z MultiNOR. Firma postawiła na wygodę klienta, bez potrzeby kserowania dokumentów, wysyłania ich pocztą czy dostarczania osobiście do biura.

Z MultiNOR można się skontaktować na kilka sposobów: telefonicznie, mailowo, przez media społecznościowe. – Już od pierwszego kontaktu z naszym biurem klientem opiekuje się specjalista, z którym można konsultować się różnymi kanałami, dzięki czemu żadne pytanie nie pozostaje długo bez odpowiedzi. Mamy wydłużone godziny pracy, możemy umówić się na kontakt nawet przed godz. 20 – dodaje Kiszelewska.

żródło: multinor.no

W stosie papierów łatwo coś przeoczyć

Nie tylko dla nowicjuszy w kraju fiordów norweskie przepisy okazują się zawiłe. Polakom pracującym w Norwegii, nawet ze znajomością języka, zdarza się popełniać błędy, załatwiając sprawy urzędowe. Niekompletny zestaw wymaganych dokumentów, źle wypełniona rubryka w formularzu, na przykład wpisany polski adres zamiast norweskiego, lub niezaktualizowane dane – dotyczące chociażby liczby dzieci bądź zameldowania – to częste powody odrzucania wniosków przez norweskie instytucje. Z pomocą konsultantów ma się gwarancję, że formalności narzucane przez urzędy zostaną wypełnione prawidłowo.

Wśród świadczeń, o które Polacy w Norwegii ubiegają się najczęściej, wymienia się zasiłek rodzinny i opiekuńczy, rodzicielski oraz zasiłki dla bezrobotnych po utracie zatrudnienia, jak również w przypadku przestoju w pracy. Często klienci wymagają konsultacji także przy skomplikowanych rozliczeniach podatkowych, licząc jednocześnie na najwyższy zwrot podatku z Norwegii. Wypełnić dokumenty, w dodatku poprawnie, nie każdy ma czas.
– W okresie podatkowym pracujemy także w soboty, co ułatwia kontakt zapracowanym w tygodniu. Stawiamy na to, żeby maksymalnie odciążyć klienta w realizacji jego sprawy urzędowej czy bankowej, o czym przekonało się ponad 25 tysięcy osób – przekonuje Monika Kiszelewska z MultiNOR.
Jednak wielu z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że rozmaite świadczenia i odliczenia w ogóle im przysługują. Poza tym, że kadra MultiNOR udzieli zainteresowanemu informacji na ten temat, dodatkowo firma za pośrednictwem swojej strony internetowej publikuje artykuły o istotnych zmianach w standardach działania chociażby Urzędu Pracy i Polityki Socjalnej (NAV) czy Urzędu Podatkowego (Skatteetaten), a także praktyczne teksty dla Polonii.

Dla pracujących i poszukujących zatrudnienia

A co, kiedy z norweskim jest się jeszcze na bakier? Oczywiście można skorzystać z usług biura tłumaczeń, jednak łatwo się pogubić, kiedy zleca się coś jednocześnie kilku osobom. Znów dla większości klientów ogromne znaczenie w takiej sytuacji ma czas. Korzystając z usług MultiNOR, nie trzeba się tym przejmować. W przeciwieństwie do niektórych biur konsultingowych firma zajmie się bowiem od razu tłumaczeniami: zarówno przysięgłymi, standardowymi, specjalistycznymi, jak i tłumaczeniami CV wraz korektą dokumentu. Do tego na wstępie przedstawi bezpłatną wycenę tłumaczeń.

Jak zapewnia Monika Kiszelewska, w kwestii tłumaczenia dokumentów MultiNOR to lider w zakresie krótkich terminów realizacji. – Zwłaszcza szybko dostępne są u nas przekłady przysięgłe, które ze względu na małą liczbę uprawnionych tłumaczy przysięgłych mogą być problematyczne w innych biurach – dodaje.
Monika Kiszelewska Artykuł powstał we współpracy z Moniką Kiszelewską z MultiNOR.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas