Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
To ważny dzień dla krakowskiej uczelni. Podpisała porozumienie z norweskim koncernem Edukacja
Anna Moczydłowska 03 marca 2017
08:00

To ważny dzień dla krakowskiej uczelni. Podpisała porozumienie z norweskim koncernem

Skomentuj
Już kolejna polska uczelnia nawiązała współpracę z norweskim koncernem. fot. wikimedia.org - Zyxist - Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication
Dzięki uroczystemu podpisaniu porozumienia pomiędzy Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Kongsberg Automotive Pruszków studenci uczelni będą mieli szanse odbyć staże i praktyki w oddziale norweskiego koncernu motoryzacyjnego w Pruszkowie pod Warszawą.
W październiku zeszłego roku informowaliśmy o współpracy Politechni Lubelskej z Kongsberg Automotive Pruszków. Obecnie studenci z Lublina odbywają w przedsiębiorstwie staże i praktyki. W przyszłości firma być może wykorzysta pomysły młodych inżynierów w swoich produktach. Teraz kolejna polska uczelnia nawiązała współpracę z norweskim gigantem.

Połączyć siły

Firma zapewni krakowski studentom miejsca na staże i praktyki w trakcie roku akademickiego oraz wakacji, jak również pomoc we wdrażaniu prac naukowo-badawczych.

– Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami poprawiającymi komfort jazdy kierowcy i pasażerów pojazdów. Jestem pewien, że wspólne połączenie sił naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej i inżynierów z Kongsberg Automotive Pruszków pozwoli dopracować istniejące technologie, a także stworzyć nowe, innowacyjne rozwiązania – mówi Krzysztof Hauk, Dyrektor Generalny Kongsberg Automotive w Pruszkowie.

– Naszym szczególnym zadaniem jest dbałość o to, aby proces kształcenia studentów Akademii spełniał jak najwyższe wymagania – dodaje dr inż. Szczepan Moskwa z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. – Chodzi tu przede wszystkim o utrzymanie wysokiej jakości oferty edukacyjnej naszej uczelni. Dlatego też doceniamy wszelkie możliwości nawiązania pozytywnych relacji z rynkiem przemysłowym. Dzięki tym kontaktom, możemy zapewnić naszym studentom poznanie poszczególnych branż, jeszcze zanim podejmą oni ostateczną decyzję co do przyszłego miejsca zatrudnienia. Cieszymy się niezmiernie, że takie możliwości pojawiły się również w przypadku firmy Kongsberg Automotive Pruszków. Liczymy, że w niedługim czasie grupa zainteresowanych studentów będzie miała okazję zwiedzić tę ogromną fabrykę, a także rozpocząć w niej pracę pod okiem doświadczonych inżynierów.

Weteran w branży

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje się tu, m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley.

Firma jest jednym z liderów w produkcji akcesoriów i wyposażenia aut w Polsce. Zakłady firmy pracują w oparciu o najnowocześniejsze technologie i najwyższe standardy wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym. Od 26 lat Kongsberg Automotive działa w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1200 pracowników. Posiada też własny dział badawczo-rozwojowy w Polsce.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas